Bērnu uzraudzība tīmeklī un aplikācijas, kas to sekmēs

Autors: Godaģimene.lv, 2022. gada 8. marts, 09:21:31
Bērnu uzraudzība tīmeklī un aplikācijas, kas to sekmēs

Šobrīd lietotņu veikalos pieejams ļoti plašs klāsts ar aplikācijām, kas paredzētas bērnu drošībai un vecāku iespējām kontrolēt bērna telefonu. Pietiek vien meklētājā norādīt “parental control”, lai atrastu desmitiem dažādu lietotņu.

Vienlaikus nevajadzētu aizmirst, ka primāro aizsardzības līmeni veido paši vecāki, nosakot “rāmjus” interneta patēriņa biežumam, laikam un nereti arī vietnēm. Tālab ik pa laikam nepieciešams pārrunāt un atkārtot svarīgākos principus viedtālruņa lietošanai:

Un pats būtiskākais – bērnam, neatkarīgi no viņa vecuma, ir jāpaskaidro un jāgūst pārliecība, ka visos neskaidrajos gadījumos viņam ir jāvēršas pie jums vai cita pieaugušā, kam viņš uzticas, un bērns par to nekad netiks kaunināts vai nosodīts.

Noderīga informācija sarunām ar bērnu par drošību tīmeklī un ne tikai pieejama vietnē: drossinternets.lv.

GOOGLE FAMILY LINK

Viena no populārākajām un vecāku iecienītākajām bezmaksas aplikācijām. Līdztekus ierobežojumu un kontroles iespējām tā sniedz rekomendācijas par skolotāju ieteiktām aplikācijām, lai tālrunī pavadītais laiks būtu arī lietderīgs, attīstot bērna prasmes, piemēram, valodu apguvē.

Lai izmantotu šo aplikāciju, vecākiem savā ierīcē jāuzstāda Google Family Link vecākiem, bet bērna ierīcē – Google Family Link bērniem un pusaudžiem lietotne.

PARENTAL CONTROL KROHA

Arī ļoti populāra un vecāku iecienīta lietotne. Tā palīdz uzraudzīt ne tikai bērna darbības internetā, bet arī parūpēties par viņa veselību.

QUSTODIO

Satura pārraudzības programma, kas palīdz pieskatīt bērnu attālināti un nodrošina saziņu bīstamās situācijās.

MAMA BEAR

Aplikācija, ka palīdz noteikt bērna atrašanās vietu gan fiziskā, gan digitālā vidē. Pateicoties iebūvētajai GPS tehnoloģijai, tā spēj arī aprēķināt, ar kādu ātrumu bērns pārvietojas. Tādējādi iespējams saprast, ka bērns konkrētajā mirklī, piemēram, pārvietojas kājām, brauc sabiedriskajā transportā vai izmanto velosipēdu.

Nenoliedzami, plašajā interneta satura pārraudzības programmu piedāvājuma klāstā vecāki nereti var apjukt. Tomēr tīmekļa vides iespējas bērniem kļūst jo dienas, jo saistošākas un pieejamākas. Tādēļ aicinām atvēlēt laiku, lai saturīgi izpētītu šo piedāvājumu, atrodot sev un savai ģimenei piemērotāko.

Teksta tapšanā izmantoti materiāli no: kursors.lv; mammamuntetiem.lv; medicine.lv