Bezsniega ziemas brīvdienu piedāvājums – observatorija, dzejas rīts, kamaniņu trase

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Ārā joprojām turpinās aktīvi pelēkā sezona, kad mitrumu no gaisa nomaina saulīte, kas kopā ar drēgānu vēja pūsmu izdrebina līdz kaulam. Un tomēr tas nav iemesls visas brīvdienas slinki pavadīt mājās pie dīvāna. Šajās bezsniega brīvdienās izvēlies kādu no šeit apkopotajām iespējām.

Interaktīva nodarbība “Orientēšanās laikā, telpā un vēsturē”
18. janvārī plkst. 12.00 ģimenes ar bērniem Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā uz pirmo nodarbību “Orientēšanās laikā, telpā un vēsturē”, kurā varēs piedzīvot un atklāt vēsturi ap sevi. Vispirms apmeklētāji kopā ar gidu iepazīs izstādi “Latvijas gadsimts” pārskata formā, bet tad fotoorientēšanās spēlē-piedzīvojumā būs jādodas pašiem – jāmeklē izstādē atsevišķi priekšmeti un jāatbild uz dažādas pakāpes sarežģītības jautājumiem.
Dalības maksa – ieejas biļete muzejā. Turpmākās nodarbības – 15. februārī, 21. martā, 11. aprīlī, sākums – 12.00.

Izrāde “Plastmasas huligāni”
18. un 19. janvārī plkst. 15.00 Kalnciema kvartālā teātra apvienība ‘”PERFOrācija” rādīs noskatīties izrādi bērniem pēc Agneses Vanagas grāmatas “Plastmasas huligāni” motīviem. Grāmata stāsta par divu apņēmīgu brāļu cīņu ar plastmasas maisiņiem. Sadarbībā ar “Plastmasas pārstrādes studiju” izrāde reizē būs arī darbnīca, kurā kopā ar aktieriem, bērniem būs iespēja pašiem izpausties un pārstrādāt plastmasas atkritumus.

Friča Bārdas dzejas rīts bērniem
19. janvārī plkst. 12.00 muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” notiks Friča Bārdas daiļradei veltīts bērnu rīts. Aktieri Una Eglīte un Mārtiņš Gailis gaidīs ciemos bērnus ar vecākiem, lai ēnu teātrī izdzīvotu F. Bārdas dzejas tēlus. Pēc pasākuma apmeklētāji aicināti apskatīt arī muzeja interjera un digitālo ekspozīciju, Irīnas Vorkales izstādi “Lellīšu stāsti”, kā arī izstādi “Jūgendstila Ziemassvētki Rīgā”, kas 19. janvārī būs apskatāma pēdējo dienu.

Baldones observatorija
Baldones observatorija, iespējams, ir viens no Latvijas brīvdienu galamērķiem, par kuru ir dzirdējuši daudzi, bet apmeklējuši tikai retie. Ja šoziem vēlies izbaudīt, ko iepriekš nepieredzētu, apsveriet iespēju ģimenes un draugu lokā doties uz Baldones observatoriju, lai aplūkotu reālu debess attēlu paviljona kupolā ar 10 000 reižu lielā palielinājumā, kā arī iegūtu jaunas zināšanas ekskursijā profesionāla gida pavadībā. Taču pirms doties uz Baldoni atcerieties iepriekš pieteikt ekskursiju, kā arī iepazīties ar to, ko šogad iespējams novērot debesīs.

Bobsleja un kamaniņu trase “Sigulda”
Bobsleja un kamaniņu trase “Sigulda” neapšaubāmi ir vieta, kas jāapmeklē ikvienam! Pasaulē augsti novērtēti ir ne tikai latviešu bobslejisti un skeletonisti, bet arī 1986. gadā celtā trase, kas vairākkārt tikusi izvirzīta Ziemas olimpisko un paraolimpisko spēļu rīkošanai. Tāpēc, ja līdz šim tev vēl nav bijusi iespēja to apmeklēt, izmanto iespēju doties tur šoziem! Apmeklētājiem tiek piedāvātas plašas atpūtas iespējas – asu izjūtu cienītāji var izbaudīt braucienu ar mīksto bobu “Vučko”, savukārt visa ģimene var doties izbaudīt iespaidīgo Gaujas senlejas panorāmu, kā arī ar kājām izstaigāt trases virāžas.