Brauc, uz kuru pusi vēlies, visur svētki un festivāli! Kur atpūsties nedēļas nogalē?

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Imantdienas Cēsīs

Viens no lielākajiem muzikālajiem notikumiem šajā nedēļas nogalē (14. jūlijā) būs Cēsīs, kur notiks Imantdienas, koncerta programmā liekot uzsvaru uz labi zināmām un paaudžu paaudzēs iemīļotām komponista dziesmām.
Koncerta pirmajā daļā tradicionāli uzstāsies grupa Turaidas Roze, taču atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kad nācies izpildīt jaunas vai mazāk zināmu dziesmu programmas, šoreiz grupa atskaņos pašus populārākos skaņdarbus no sava repertuāra.
Imantdienu koncerta otrajā daļā uzstāsies muzikālā apvienība Raxtu Raxti, atskaņojot komponista dziesmas tautas un pasaules mūzikai pietuvinātā skanējumā. Arī šajā programmā skanēs daudzas labi zināmas dziesmas savdabīgos un pārsteidzošos aranžējumos.
Savukārt Imantdienu koncerta noslēgumā uz Cēsu Pils parka estrādes skatuves atgriezīsies grupa Autobuss Debesīs kopā ar Latvijas Bruņoto spēku bigbendu, izpildot tautā plaši iemīļotas dziesmas no komponista 21. gadsimta sākuma daiļrades posma.
Imantdienu koncerts Cēsu Pils parka estrādē sāksies plkst. 20.00. Biļetes jau iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.

Latvijas Puķu draugu saiets un festivāls "Kartupeļpalma" Salaspilī
14. jūlijā Salaspilī notiks tradicionālais dārzkopības profesionāļu, amatieru, īsāk sakot, visa skaistā cienītāju salidojums– 41. Latvijas Puķu draugu saiets. Tā epicentrs atradīsies Nacionālajā botāniskajā dārzā, kur satiksies visi “puķu draugi” un viņu draugi, notiks Rožu dienas gadatirgus, izdarības bērniem un pieaugušajiem.
Bet vakarā festivālā “Kartupeļpalma” uz divām skatuvēm, veidojot muzikālu stāstu visas nakts garumā bez ilgstošām klusuma pauzēm, uzstāsies grupas Židrūns, JŪK, Rīgas Modes, Spāre, Inokentijs Mārpls, Apēdājs, Baložu Pilni Pagalmi, Ozols & Tehnikums, Bērnības milicija un repere VIŅA. “Koncerta dalībnieku izvēlē noteicošais bija nevis kritērijs, cik tie populāri, cik miljonus albumu pārdevuši vai cik Grammy balvas saņēmuši, bet gan viņu spēlētā mūzika – galvenais iemesls, kā dēļ cilvēki patiešām vēlas apmeklēt koncertus. Programma veidota tā, lai apmeklētāji nezaudētu interesi līdz pirmajam rīta sabiedriskajam transportam, ja nav atbraukuši ar saviem auto, kaut visieteicamākais un nekaitīgākais braucamais, protams, ir divritenis. Kartupeļpalma (Amorphophallus titanum) ir augs, kura zieds atveras tieši naktīs, kad visi citi aizveras,” teic koncerta programmas veidotājs, ilggadējs mūzikas žurnālists, grāmatas Rokupācija autors un dīdžejs Uldis Rudaks.

Dabas koncertzāle Zosnā
Šī ir tā nedēļas nogale, kad var baudīt ikgadējo Dabas koncertzāles koncertu. Šī gada Dabas koncertzāles pasākumi ir veltīti hloroplastam - dzīvības enerģijas mazajam varonim. Tas ir ļoti nozīmīgs augu zaļo šūnu elements, kurā rit enerģijas process, kas apbrīnojami līdzinās pašas zemeslodes enerģijas procesam. Hloroplasts izmēros ir aptuveni desmit reizes mazāks par cilvēka matu, bet kā tāds smaragda burvis ražo skābekli. Tātad, nav hloroplasta - nav dzīvības.
Koncertam būs divas daļas bez pārtraukuma. Pirmajā daļā gaidāms 40 minūšu stāsts par hloroplastu, savukārt otrajā - atpazīstamākās tēmas un skaņdarbi no iepriekšējiem gadiem. Dabas koncertzāles mūziķis Ingus Ulmanis stāsta: „Mēs šī gada mūziku ieraudzījām minimālismā. Bez izteiktām tēmām un plašām harmonijām. Bet tās tomēr ir... tikai paslēptas... gleznā. Tas ir kā krāsu sākums. Kā baltā gaisma. Mēs koncertā to gan salauzīsim, jo meklēsim Hloroplasta krāsu – Zaļo un Zaļās krāsas skaņa ir Do”.
Izziņas darbnīcas no plkst. 19:00.
Koncerta sākums līdz ar saulrietu (ap 23:00).
Mūzika - Ingus Ulmanis, Andris Sējāns, Reinis Sējāns, Kaspars Tobis, Aigars Voitišķis
Zinātne - Dr.biol. Tūrs Selga
Pasākuma režisors - Roberts Rubīns
Pasākums ir bezmaksas un tas notiek brīvā dabā, tādēļ iesaka paņemt līdzi pledus, tūristu paklājiņus, saliekamos krēslus. Tā kā tirdzniecība Dabas koncertzālē nenotiek – ieteicams paņemt līdzi arī savu piknika grozu.


Jūras svētki dažādās vietās
14. jūlijā daudzviet Latvijā svinēs tradicionālos Zvejnieksvētkus, ko dēvē arī par Jūras svētkiem. Tādi notiks Mērsragā, Rojā, Mangaļsalā, Kolkā, Salacgrīvā, Liepājā un pat Ogrē.
Informācija par pasākumiem meklējama vietējo pašvaldību mājaslapās.


Koncerts Pokaiņos
14. jūlijā plkst. 17:00 LVM Pokaiņu mežs aicina pabūt brīnišķīgā brīvdabas koncertā “Starp debesīm un zemi” kopā ar Igo un Ēriku Upenieku.
Koncerts notiks Pokaiņu meža Svētbirzē, katrs apmeklētājs varēs izvēlēties sev jaukāko vietu kāda bērza paēnā, tāpēc ērtībām iesakām ņemt līdzi kādu sev tīkamu sēžamo. Šī būs lieliska iespēja izbaudīt dabas un mūzikas savstarpējo mijiedarbību, izjust Pokaiņu enerģētisko spēku, būt līdzsvarā ar sevi un pasauli. Putni, meža šalkoņa, tekošs ūdens, visas šīs skaņas vibrē, kopā radot visuma frekvenci.
Ieeja koncertā ar LVM Pokaiņu meža apmeklētāju biļetēm.


Muzikālas brokastis Siguldā
Svētdienas, 15. jūlija, rītu iesakām pavadīt, baudot klasisko mūziku brīvdabā Siguldas vēsturiskajā centrā. Demokrātiska, brīva atmosfēra un eleganta klasiska mūzika, līdzņemtas brokastis un vasaras smaržas pils dārzā. Koncertprogramma "Es esmu Sigulda!" piemērota tieši bērniem. Ieeja bezmaksas.


Brīnumputns. Mūzikls jauniešiem un vecākiem
15. jūlijā Latgales vēstniecībā GORS būs skatāms mūzikls “Brīnumputns”, kas ir koprades projekts, kurā Latvijas valsts simtgadei par godu satiekas Latvijas jaunieši ar ASV diasporā dzīvojošajiem, lai paši saviem vienaudžiem un viņu vecākiem radītu jaunu iestudējumu. Mūzikls veidots pēc Annas Brigaderes pasaku lugas “Lolitas Brīnumputns” motīviem. Tam pamatā tiek radīts jauns opuss, ko veido radošā komanda: Arnolds Auziņš (librets) un Andrejs Jansons (mūzika) un Andra Berkolda (režija). Mūzikla aktieri, dziedātāji un orķestra dalībnieki ir Latvijas un ASV jaunie mūziķi, jaunieši vecumā no 10 līdz 25 gadiem.
Ieeja koncertā - bez maksas. Bezmaksas ieejas kartes uz koncertu var izņemt Latgales vēstniecības GORS Informācijas centrā. Vienai personai pieejamas ne vairāk kā sešas ieejas kartes.