Brīvdienu ceļvedis

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Atvērtās ekskursijas Abgunstes muižā (Jelgavas novads)

Septembra pēdējā svētdienā Abgunstes muiža ver durvis ekskursijām ar cienastu! Viesu sagaida muižas saimnieku stāsts, ekskursija un noslēgumā kafijas/tējas pauze ar kūku svinību klētī. Ekskursijas laikā ir iespēja aplūkot unikālu muižas kaķu portretu izstādi visos muižas stāvos.

Cena:

  • 10 EUR pieaugušajiem
  • 5 EUR bērniem līdz 10 gadu vecumam.
  • Pavisam mazajiem viesiem - bez maksas (neiekļaujot cienastu).

Sīkāka informācija šeit.

20210923101942-44713.jpg

 

Apmeklē Miķeļdienas dižtirgu Raganā (Siguldas novads)

Ikgadējais un ilgi gaidītais rudens gadatirgus Raganā norisināsies 2021. gada 26. septembrī. Šogad Miķeļdienas dižtirgus Raganā norisināsies jaunā tirgošanās vietā, pulcējot tirgotājus un tirgus apmeklētājus pašā Raganas ciema sirdī – pie Krimuldas Tautas nama, Parka ielā 1, Raganā. 

Gaidīts ikviens, kam ir ko pārdot un, kas grib nopirkt, jo andele norisināsies līdz pēdējam tirgus apmeklētājam.

Sīkāka informācija šeit.

20210923102000-16562.jpg

Dilles tante. Latvijas Leļļu teātra viesizrāde Rēzeknē

Dilles tante nav parasta tante. Viņa sevi uzskata par lielisku dzejnieci, bet diemžēl viņas talantu neviens nenovērtē. Dilles tante burtiski katru dienu raujas rakstīt un rakstīt jaunus pantus. Galu galā pantu ir sakrājies daudz, un viņa neatlaidīgi cenšas kādu aplaimot ar savu brīnumaino daiļradi, bet nevienam viņas miesta iedzīvotājam nez kādēļ viņas panti nepatīk. Vēl trakāk - viņi izvairās no Dilles tantes, ignorē, dzen viņu prom, pat izsauc policiju. Vai šis stāsts beigsies tik bēdīgi? Vai tiešām neviens viņas pantus pat neizlasīs? Vai Dilles tantes radošās izpausmes paliks nenovērtētas?

Cena: 9 EUR

Sīkāka informācija šeit.

20210923102026-24640.jpg

Izstāde “Neblēņo ar uguntiņu!” Rīgā

Māksliniece Daina Lapiņa pievērsusies aktuālai tēmai - ugunij ir divas dabas - tā ir gan laba, gan ļauna, jo jebkura neuzmanīga rīcība ar uguni var novest pie traģiskām sekām, un iepazinusies ar ugunsgrēku cēloņiem un tā radītajām sekām, izvēlējās tēmu - bērnu rotaļas ar uguni un radīja zīmējumu ciklu "Neblēņo ar uguntiņu". Lai gan zīmējumu sērija radīta vairāk nekā pirms trīsdesmit gadiem, tā savu aktualitāti nav zaudējusi arī šodien. Izstāde paredzēta pirmskolas un jaunāko skolas vecuma bērniem.

Sīkāka informācija šeit.

 20210923102040-32973.jpg

Kustību klase ar Kristīni Brīniņu Liepājā

LMF. "MOveMENT". Kustību klase ar Kristīni Brīniņu ir horeogrāfes Kristīnes Brīniņas vadīta kustību meistarklase, kurā bērni vecumā no 6 līdz 9 gadiem piedalās kopā ar vienu no saviem vecākiem vai citu aizbildni. Kustību klases pamatā ir dokumentālas dejas metodes principi, kurus nodarbības dalībnieki varēs iepazīt un paši izmēģināt, tādējādi vienlaikus izzinot, kā ir tapusi Mākslas foruma dienās piedzīvotā dokumentālā dejas izrāde “Izdzīvot bērnus”.

Kustību klasē kā bērni tā viņu vecāki apgūs dažādas dejas radīšanas spēles, kas rosinās iekšējās brīvības izjūtu un radīs brīdi abām paaudzēm satikties, lai iepazītu vienam otru caur kopīgu deju.

Dalība: bez maksas

Sīkāka informācija šeit.