Brīvdienu kultūras pasākumu izlase ģimenēm ar bērniem

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Kamēr pavasaris ar vienu kāju klāt, ar otru vēl nē, bet ārā viss tāds slapjš un pelēks, košumu var sasmelties, lūkojoties ziedošanās acālijās Botāniskajā dārzā, vai arī mierpilni un izglītojoši veltot laiku muzeju apmeklēšanai, kur lietderīgi nodarbināti tiks arī bērni.

Viens, divi, trīs, kas mūs visus saskaitīs!
Rīgas Latviešu biedrība, piektdien, 15. februārī plkst. 19.00 Lielajā zālē, aicina uz bērnu deju koncertu “Viens, divi, trīs, kas mūs visus saskaitīs!”. Koncertā piedalās Rīgas 215.pirmsskolas izglītības iestādes TDK ”TŪDALIŅŠ” dejotāji, Rīgas 13. pirmsskolas izglītības iestādes ”ĀBECĪTIS” dejotāji, Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes ”KADIĶĪTIS” dejotāji, Bērnu un jauniešu centra “KURZEMĪTE” dejotāji, Bērnu un jauniešu centra “ALTONA” dejotāji. Biļetes 3,- euro

Ģimeņu sestdiena Latvijas Nacionālajā Bibliotēkā
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā (7. stāvā) notiks “Ģimeņu sestdiena” kopā ar mākslinieci, bērnu grāmatu ilustratori Maritu Maizīti. Ieeja bez maksas. Māksliniece Marita Maizīte dalīsies ar stāstu par to, kā top bērnu žurnāls “Spicīte”, piedāvās risināt āķīgus uzdevumus un aicinās kopīgi nodoties jaukām, radošām idejām. Laipni gaidīsim pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnus kopā ar ģimenēm.

Zinātkāres centra ZINOO zinātniskais šovs
17. februārī plkst. 14.00 Kultūras pils "Ziemeļblāzma" kamerzālē notiks Zinātkāres centrs ZINOO zinātniskais šovs bērniem. Šova laikā tiks demonstrēti iespaidīgi eksperimenti ar kosmiski auksto šķidro slāpekli, sauso ledu, ar uguni un dūmiem. Šovs ir piemērots dažāda vecuma bērniem. Ieeja bez maksas.

Izrāde bērniem un vecākiem “Baltā grāmata”
Dirty Deal teātris 16. februārī plkst. 15.00 aicina uz izrādi “Baltā grāmata”. Tā ir izrāde sākumskolas vecuma bērniem pēc J. Jaunsudrabiņa darba motīviem. Izrāde “Baltā grāmata” ir kopīgs ceļojums no mūsdienām uz 19. gadsimta laukiem. Tur ceļiniekus sagaida Jančuks – zinātkārs un aizrautīgs puika, ar kuru kopīgi atklāt un piedzīvot apkārt esošo pasauli. Lai gan ceļojums notiek Jančuka pasaulē, tur pieredzētais bieži vien sasaucas ar notikumiem un sajūtām šodien. Kopīgais ceļojums atklāj pasauli aizvien vairāk un vairāk, top skaidri tās likumi un kārtība, taču ikreiz, kad šķiet, ka viss tapis skaidrs, notiek kāds brīnums un pasaule paliek kā noslēpums.

Ķepu Patruļa
Sestdien 16. februārī plkst 12.00 populārās multfilmas “Ķepu patruļa” varoņi viesosies Sky&More Kidz. Būs gan rotaļas, gan dejas, kā arī radošās darbnīcas, kurās visiem bērniem būs iespēja izveidot Ķepu patruļas žetonus un maskas! Ieeja bez maksas.

Bērnu pilsētplānošanas darbnīca
"Bērnu pilsētplānošanas darbnīca" ir nodarbība, kurā, izmantojot dažādus caurredzamus materiālus, sapludināt īsto un iztēloto ainavu. Darbnīcas dalībnieki, pa logu raugoties uz Ziemeļblāzmas parku un Vecmīlgrāvi , varēs to papildināt ar novatoriskiem pilsētbūves ierosinājumiem, fantastiskiem ierosinājumiem un tikai bērna iztēles jaudas radītiem arhitektūras elementiem. Tas notiks, gleznojot un un līmējot uz īpašām, caurspīdīgām virsmām, uz kurām visredzamākajā veidā tiks savienotas iztēles vīzijas ar reālu ainavu. Nodarbību vadīs māksliniece Gundega Evelone. Uz nodarbību ieteicams ierasties apģērbā, kuru nebaidāties nosmērēt.
Darbnīca veidota bērniem līdz 12 gadu vecumam. Darbnīcas dalībnieku ir skaits ierobežots, tādēļ, lūdzu, iepriekšēji pieteikties pa tālruni: 20270966. Dalība nodarbībā ir bez maksas. Papildus informācija šeit.

Ģimenes diena "Muzeja ceļš cauri gadu simtiem un Rīgas dārgumi"
Svētdien, 17. februārī plkst. 11.00 Ģimenes dienas programma noritēs Baltijā senākā muzeja 246. gadskārtas noskaņā. Pulksten 14.00 bērni kopā ar pieaugušajiem aicināti uz ekskursiju “Muzeja ceļa 246 gados iemītās pēdas meklējot – ekspozīcijā, Vecrīgā, Rīgas Domā”, bet no 11.00 - 17.00 Ģimenes dienas programmas dalībnieki varēs ļauties krāsu un iztēles priekam radošajā darbnīcā bērniem, kā arī apskatīt visu muzeja ekspozīciju un izstādes par īpaši draudzīgo ieejas maksu.

“Loviletters” darbnīca Kalnciema kvartālā
Kalnciema tirgū 16.februārī no 12.00 līdz 15.00. “Loviletters” darbnīcā mācīs bērniem un pieaugušajiem, kā pašiem uztaisīt oriģinālu dizaina dekoru. Sekojot instrukcijai, darbnīcas dalībniekiem būs nepieciešams no koka detaļām izveidot figūru un vēlāk to izgreznot ar krāsām pēc savas izvēles. Dalība bez maksas.

Acāliju laiks LU Botāniskajā dārzā
Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā no 10.00 līdz 16.00. brīvdienās apskatāmas košās acālijas. Pašlaik savu ziedēšanas kārtu gaida vidēji vēlīnās un vēlīnās acāliju šķirnes, bet pilnā krāšņumā Acāliju mājā ir saplaukušas acāliju agrīnās šķirnes, piemēram, 'Pink Dream', 'Helmut Vogel', 'Beethoven', 'Rosifolium', arī Latvijā radītās šķirnes 'Kaprīze', 'Grācija' un citas.

Interaktīvā spēle “Sūnuciema zēni”
 Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā aicina skolēnus, skolotājus un grupas. Spēles mērķis ir ar muzejiski atraktīviem priekšmetiem padziļināt skolā apgūtās zināšanas par Andreja Upīša garo stāstu ”Sūnu ciema zēni”. Strādājot grupās, bērni izmanto grāmatas tekstu, veic atjautības uzdevumus, min mīklas, vārdu spēles un krustvārdu mīklu. Nodarbībā tiek izmantoti reāli etnogrāfiskie priekšmeti, kas jāatpazīst, tādējādi ļaujot bērniem iejusties seno laiku saimniecības norisēs. Spēli papildina unikāli dokumentāli kadri no Andra Slapiņa videofilmas par režisora Ulda Pūcīša 1978. gadā Jaunatnes teātrī iestudēto brīvdabas izrādi „Sūnu ciema zēni” un virtuālais ceļojums no Apaļā ezera līdz Kraukļa akmenim Skrīveros. Izstāde līdz 30. aprīlim.

FOTO: Shutterstock.com