Brīvdienu pasākumi – teātra izrādes un Putnu dienas

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Beidzot pavasaris! Ir pats īstais brīdis doties ārā, apmeklēt dabas parkus un ievilkt degunā meža smaržas. Bet ja vēlies izglītoties kulturāli, tad ieskaties šajā pasākumu apkopojumā. 

Starp citu, lieliski dabu aprīlī var baudīt, iesaistoties Putnu dienās. Ir speciāli izgatavoti torņi, kuros putnus var vērot ar tālskati vai vienkārši tāpat.
Lūk, vietas Latvijā, kas ierīkotas ērtai putnu vērošanai:
• Pie Liepājas ezera ir divas putnu vērošanas vietas;
• Kolkas pagastā, ejot pa Priežu dabas taku, atradīsiet putnu novērošanas torni;
• Saldus pusē Novadnieku pagasta Vītoliņos ir ierīkota vieta putnu vērošanai; 
• Putnu vērošanas tornis ir Ķemeru nacionālajā parkā;
• arī Kaņieru pilskalnā;
• Rīgā Ķengaragā ir savs putnu vērošanas tornis;
• Viena putnu novērošanas vieta ir Tērvetes ūdenskrātuvē. 
Precīzas putnu novērošanas vietu atrašanās koordinātes var meklēt ŠEIT. 

Ģimenes diena “Par kuģošanu, jūrnieku dzīvi un prasmēm senatnē”
Svētdien, 8. aprīlī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Ģimenes dienu „Par kuģošanu, jūrnieku dzīvi un prasmēm senatnē”, piedāvājot piedalīties ekskursijā – nodarbībā „No kogēm līdz barkām - kā un ar ko kuģoja pirms gadsimtiem” (11.00 un 13.00), radošajā darbnīcā “Kuģi un kuģīši – lieli un mazi, seni un jauni – izdomā, zīmē, krāso, maketē!”, kā arī apskatīt visu muzeja ekspozīciju. Ģimenes svētdienā muzejā varēs ieraudzīt, uzzināt, izzināt, rotaļīgi un radoši darboties. Muzejs dāvā arī Ģimenes dienas īpaši draudzīgo ieejas maksu.
Radošajā darbnīcā bērniem “Kuģi un kuģīši – lieli un mazi, seni un jauni – izdomā, zīmē, krāso, maketē!”, no plkst. 11.00 – 16.30, muzejā gūtos iespaidus, kā arī fantāzijas par kuģiem un kuģošanu, varēs izteikt veidojot savus mākslas darbus.

Kino “Bize” multiplikācijas filma "Ups, kuģis pazudis"
Svētdien, 8. aprīlī, kino “Bize” rādīt filmu labi pazīstamo Bībeles stāstu no citādāka un jautrāka rakursa. Filma "Ups, kuģis pazudis" (Ooops Noah is gone) stāsta par nestriāniem Deivu un viņa dēlu Finiju, kuri grasās no gaidāmajiem plūdiem glābties šķirstā. Taču visiem vietas nepietiek. Nestriāni netiek iekļauti Noasa šķirstā ielūgto sarakstā. Glābdami savu raibo kažoku, Deivs un Finijs izliekas par grimpiem – kareivīgiem un nikniem, lapsai līdzīgiem četrkājainajiem. Viņiem izdodas iekļūt šķirstā, taču starp īstajiem grimpiem un nestriāniem izceļas konflikts par vietu uz kuģa. Cīņas karstumā Finijs un jaunā lapsiņa Lea izkrīt no šķirsta. Tagad vecākiem rūp tikai viens – atrast savus bērnus. Finijs un Lea dodas briesmu un piedzīvojumu pilnā ceļojumā un satiek citus dzīvniekus, kuri arī nav iekļuvuši šķirstā. Raibā kompānija cenšas glābties no ūdens, kas kāpj arvien augstāk un augstāk. Ceļā viņi sastop piedzīvojumus, draudzību un savu īsto aicinājumu, kam pat grēku plūdi nav drauds.
Pēc filmas seansa, domājot par pasaules rašanos, būs radošā darbnīca.


Putnu dienas Rīgas Zoodārzā
Brīvdienās, 7. un 8. aprīlī, Rīgas Zoo notiks Putnu dienas , kur varēs izgatavot putnu būrīšus. No plkst. 12.00-15.00 zoodārzā pie bērnu rotaļu laukuma darbosies ikgadējā Dzeņa darbnīca.
Kamēr vieni gatavos putnu būrus, tikmēr citi turpat pie bērnu rotaļu laukuma no plkst. 12.00-15.00 varēs lauzīt galvas un risināt attīstošā žurnāla Pūcīte sastādītās mīklas un dažādus uzdevumus.
14. un 15. aprīlī Putnu dienas notiks arī Rīgas Zoo filiālē “Cīruļos”

Kopā ar bērniem uz izstādi “Auto 2018”!
No 6. līdz 8. aprīlim izstāžu centā Ķīpsalā notiks starptautiskā autoindustrijas izstāde “Auto 2018”, kurā šogad īpaši padomāts arī par mazajiem apmeklētājiem! Visās trīs izstādes dienās Bērnu izklaides zonā varēs satikt transformeru Kameni, apskatīt “Zvaigžņu karu” auto un izbraukt ar retro elektroautomobili. Un tas nav viss!
Cena: Ieejas biļete 7 eiro. Pensionāriem, studentiem, skolēniem, invalīdiem 4,50 eiro. Ģimenes biļete (2 pieaugušie un 2 bērni līdz 18 gadu vecumam) – 15 eiro. Bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas.

Nodarbība "Es un māksla I"
Sestdien, 7.aprīlī no plkst. 12.00 līdz 15.00. Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā īpašā programmā bērniem ir iespēja iepazīt mākslu tuvāk caur viņu personisko pieredzi. Muzeja pastāvīgās ekspozīcijas un izstāžu darbi nodarbību laikā kļūst par izpētes objektu un tēmu zīmēšanas uzdevumiem. Šādi – skatoties, domājot, zīmējot – iespējams vairāk uzzināt par mākslas tapšanas procesu, mākslas darbu iekšējo struktūru, autoru personībām un laika kontekstu. Nodarbību struktūru veido pedagoga stāstījums par dienas tēmu un ar to saistīts zīmēšanas uzdevums – kopija, brīvā interpretācija vai radošs darbs, ko nosaka izvēlētās tēmas specifika. Ļoti svarīgi, ka bērni nodarbības laikā koncentrējas uz vienu mākslas darbu, mēģina tajā saskatīt iespējami daudz nianšu un iedvesmojas, lai radītu savu zīmējumu. Katra nodarbības dalībnieka darbs vienmēr izdodas, jo galvenais ir process un prieks, kas rodas zīmējot! Nodarbības vada māksliniece un muzejpedagoģe Diāna Dimza-Dimme. Nodarbība domāta bērniem līdz 10 gadu vecumam.

Satiec savu meistaru Brīvdabas muzejā
7. un 8. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 15.00. Latvijas Etnogrāfiskaj ā brīvdabas muzejā aicina apgūt senās amatu prasmes un iepazīt Latvijas amatniekus Tradicionālo prasmju skolā „Satiec savu meistaru! 2018”. Pasākuma laikā Brīvdabas muzejā lieli un mazi varēs iepazīt abras darināšanu un īstas lauku maizes cepšanu krāsnī, apgūt aušanu uz stellēm un cimdu adīšanu, novērot, kā top māla svilpaunieki un koka karotes, tāpat apmeklētājiem būs iespēja arī piedalīties sveču liešanā, izmēģināt roku cibiņu un rotaļlietu izgatavošanā no tāss un virvju vīšanā, kā arī viesoties pie kalēja un seno lauku spēļu meistara.
Cena: Skolēniem 0,70 eiro, pilna laika studentiem 1,40 eiro, pensionāriem 1,40 eiro, pieaugušajiem 2 eiro.