Brīvdienu pasākumu ceļvedis

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Tuvojoties pavasara vēsmām, dodamies dabā, pie jūras, parkos. Sāk agriezties gājputni un šosestdien sola pat + 8 grādus. Var atklāt arī grilēšanas sezonu kādā aizvēja pasargātā piemājas ielociņā. Ja nu tomēr kārojas doties uz kādu organizētu pasākumu, tad šoreiz – iepirkšanās, roboti un mazliet no vēstures.


Ģimenes diena "Skola un skološanās senatnē Rīgā"
Svētdien, 5.martā, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina apmeklēt Ģimenes dienu "Skola un skološanās senatnē Rīgā", kuras laikā būs iespēja piedalīties gan atraktīvi tematiskā ekskursijā plkst. 11:00. 13:00, 15:00, gan radošajā darbnīcā visas dienas garumā, kā arī apskatīt visu muzeju.
Varēs uzzināt, kur un kā mācījās senie rīdzinieki, kādi mācību priekšmeti bija jāapgūst, kā un ar ko skolēni varēja pierakstīt skolotāja stāstīto, kā mācījās lasīt, kā arī vēl un vēl daudz interesantu, ar šodienas acīm raugoties, neparastu un pat paradoksālu faktu par to, kā bija. Apmeklētāji varēs piedalīties 17.gs. skolas stundā un izbaudīt tā laika skolēnu sodu - tupēšanu uz zirņiem. Ekskursijas dalībnieki tiks sagaidīti muzeja vestibilā.
Radošajā darbnīcā "Gotiskie burti - kā tos rakstīt? Mēģināsim!" būs iespēja apgūt interesantas iemaņas ikvienam Ģimenes dienas dalībniekam - gan mazajam, gan lielajam. Jau Konfūcijas esot atzinis: "Senatnē cilvēki mācījās, lai sevi pilnveidotu. Tagad mācās, lai paspīdētu citu priekšā". Vai viņam bija taisnība?

 

Robotikas izstāde "Robotu balle"
Līdz 5. martam universālveikalā "Elkor Plaza" notiek robotikas izstādes "Robotu balle".
Tajā redzami aptuveni 20 dažādi roboti, kas tapuši 12 pasaules valstīs un tiek izmantoti dažādās biznesa, sociālo pakalpojumu un izklaides jomās. Starptautisko kolekciju papildina arī robotikas sasniegumi no Latvijas.
Izstādes kolekciju veido robotikas sasniegumi no visas pasaules – Lielbritānijas, Kanādas, ASV, Francijas, Šveices, Vācijas, Japānas, Slovēnijas, Jaunzēlandes, Korejas, Singapūras un Krievijas. Roboti tiek izmantoti dažādās biznesa, sociālo pakalpojumu, izglītības, sporta, veselības aprūpes un izklaides jomās.


Andele Mandele GRAND 2017
Andelemandele GRAND Ķīpsalā šopavasar notiks jau šajā sestdienā, 4. martā no plkst. 11.00 – 17.00. Kopā ar meitu vai mammu var doties papildināt pavasara un vasaras garderobi ar neparastiem tērpiem un iztērējot salīdzinoši maz naudas.