Brīvdienu pasākumu izlase ģimenēm ar lielākiem un mazākiem bērniem

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Nedēļas nogale šoreiz ir grāmatu un izglītošanas noskaņās, jo, kamēr ziema kaujās ar pavasari un dabas norises ārā ir grūti paredzamas, ir īstais laiks gudri un interesanti izglītoties. Piedzīvojumu gara meklētāji var doties uz Seda purvu apskatīt un nokurināt salmu figūras. Dabas takas gaida arī citos Latvijas purvos, kur saelpoties svaigu gaisu un dzirdēt, kā mostas daba.

Grāmatu un izglītības izstādes Ķīpsalā
No 1. līdz 3. martam Ķīpsalas izstāžu zālē notiek uzreiz divas izstādes, kuras ir vērts apmeklēt gan mazākiem bērniem, gan skolēniem, kas meklē tālākās izglītošanās iespējas. “Skola 2019” piedalās ap 140 izglītības iestāžu no Latvijas un pasaules.
Grāmatmīļus gaida “Latvijas grāmatu izstāde 2019” ar priekšlasījumiem un aktivitātēm visas dienas garumā. Bērniem paredzēja īpaša programma – priekšlasījumi, leļļu teātra izrāde, sarunas ar rakstniekiem.... Aktualitātēm un jaunumiem var sekot FaceBook lapā.

1. marts.
Plkst. 12.15 Literatūras stunda “Esi man vajadzīgs” kopā ar cilvēcības skolotāju Loti un rakstnieci skolotāju Zandu Bērziņu-Radziņu. Sarunas par grāmatām, kas māca atbildību un labestību pret mūsu četrkājainajiem draugiem, konkursi un spēles
Plkst. 14.15 Robina Bobina grāmatas “Zelta Guldenis” atklāšanas pasākums. Tikšanās ar grāmatas tulkotāju Klāvu Radziņu un mazo Zelta cilvēciņu.
Plkst. 15.15 ķīniešu kaligrāfijas darbnīca bērniem “Maigs otas pieskāriens”.

2. marts.
Plkst. 11.15 bērnus un vecākus uz pagalma spēļu spēlēšanu aicina grāmatas “Pagalma mantojums” autore Liene Lasmane.
Plkst. 13.15 Muzicē bērni.
Plkst. 14.15 Ineses Paklones grāmata puikām un meitenēm “Es picas brālēnu cepu”
Plkst. 15.15 pasaku rakstīšanas meistardarbnīca bērniem kopā ar ukraiņu rakstnieku Andreju Kurkovu. Meistardarbnīca notiks krievu valodā.

3. marts
Plkst. 10.50 Leļļu teātra izrāde “Makss un Morics”.
Plkst. 12.15 Tikšanās ar grāmatas “Laime ir lapsa” autorēm un tulkotāju Daci Meieri.
Plkst. 13.15 Ievads pupiņu valodā un konkurss. Piedalās: grāmatas “Pasakas pupiņu valodā” autore Sanita Tiltiņa-Balode un ilustrators Markuss Tumans.
Plkst. 14.15 Režisores Rozes Stiebras stāsts par multfilmas “Saule brauca debesīs” varoņiem.
Plkst. 15.15 Rakstniece Andra Manfelde izklaidēs mazos un lielos lasītājus ar bildēm un stāstiem no savas Ventspilij veltītās grāmatas "Vēja Vīrs un mēs".

Niedru skulptūru festivāls Sedā
2. martā jau otro reizi Sedas purva dabas liegumā notiks neparasts festivāls – niedru figūru darināšana. Festivāla mērķis ir domāt par biotopu aizsardzību, bet Niedru skulptūru festivāls ir ne tikai palīdzība dabai un biotopu kopšana, bet arī iespēja radoši izpausties un aizraujoši pavadīt laiku brīvā dabā. Tā dalībnieki no pašu savāktajām niedrēm veidos lielformāta skulptūras, sacenšoties izdomā, mākslinieciskajās prasmēs un konstruktora dotībās. Visas dienas garumā varēs sasildīties pie ugunskura, dzert karstu teju. Līdzjutēji – slēpot, slidot un vizināties ar ragaviņām pa aizsalušajiem dīķiem. Organizatori lūdz sekot līdzi informācijai interneta vietnē šeit.

Tirgus un recycle, upcycle darbnīcas Kalnciema ielas tirdziņā
2. martā plkst. 10.00-16.00 ikgadējo Kalcniema kvartāla “Urbāno pavasari” iesildīs tirgus un divas recycle, upcycle darbnīcas, kas patiks ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Visu marta mēnesi Kanciema kvartālā norisināsies vairākas nodarbības par aktuālām dārzkopības un zaļas pilsētvides tēmām plašai publikai un vairāk nekā 10 radošas darbnīcas ģimenēm ar bērniem. Savukārt 23. martā paredzēts galvenais marta notikums – Sēklu tirgus un sēklu maiņas pasākums.

Gleznošanas meistarklase Jūrmalā “Suņi un baloži gaismā”
Svētdien, 3. martā, no plkst. 12.00 līdz 14.00 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu ielā 29) notiks radoša rosīšanās gleznotāju Martas Jurjānes un Annas Laicānes kopizstādē “Suņi un baloži gaismā”.
Bērni vecumā no 6 līdz 14 gadiem kopā ar vecākiem tiek aicināti iepazīt un iztēlē atdzīvināt izstādes gleznas, kurās mājo ne tikai baloži un suņi – kopā ar māksliniecēm būs iespējams “doties ceļojumā” botāniskajā dārzā, nonākot saules pielietā istabā; “pastaigā pludmalē” sajust uzgleznotu sauli vai lietu; kā arī saskatīt krāsu košumu gleznās, vērojot lielas, krāsainas zivis.
Izmantojot zīmējuma un kolāžas tehnikas, bērnu radošajos darbos nodarbības laikā atdzīvosies arī izstādes galvenie varoņi – suņi un baloži. Nodarbībai pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni 26524361 vai rakstot [email protected] Dalības maksa ģimenei 2,85 eiro.

Galda kultūras meistarklase un šokolādes apgleznošana
Sestdien, 2.martā no plkst. 10 līdz 12 Ādažos ģimenes restorānā “Hercogs” notiks galda kultūras meistarklase. Katra meistarklase ir veidota tā, lai bērns iegūtu pamatzināšanas etiķetes jautājumos. Šīs zināšanas atvieglos bērna dzīvi nākotnē, palīdzēs iejusties dažādās kompānijās, atstāt labu pirmo iespaidu un uzturēt attiecības ar draugiem, skolotājiem un vēlāk arī darba devējiem vai biznesa partneriem! Meistarklases otrajā daļā mazajām princesēm un džentlmeņiem būs iespēja izpausties radoši, veidojot personalizētu šokolādes tāfelīti! Papildus informācija FaceBook lapā šeit.