Ceļvedis brīvdienām

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Mājas kafejnīcas Siguldas novadā | Siguldas novads

20220812092523-95529.jpg 

Sestdien, 13. augustā, Siguldas novadā ikviens tiek aicināts doties baudīt kādu no pavisam 12 “Mājas kafejnīcu” piedāvājumiem. Šoreiz mājas kafejnīcu saimnieki būs sagatavojuši ne vien gardu piedāvājumu, bet arī papildu aktivitātes viesu uzņemšanai.

Apmeklētāju ievērībai:

 • Plānojot apmeklējumu, sagatavojiet skaidru naudu – norēķini būs iespējami tikai skaidrā naudā;
 • Plānojot maršrutu, apmeklējumu ieteicams iepriekš pieteikt! Siguldas novada kafejnīcām rezervācija jāveic, sazinoties uz norādīto kontakttālruni;
 • Pievērsiet uzmanību dalībnieku piedāvājuma laikam un pieteikšanas termiņam! Kafejnīcas darba laiks ir tāds, kā norādīts katra konkrētā dalībnieka piedāvājumā.

Mājas kafejnīcu dienu mērķis ir popularizēt reģionālā tūrisma galamērķus. Iniciatīvu organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar LLTA “Lauku ceļotājs”, kā arī vietējo koordinatoru – Siguldas novada Tūrisma informācijas centru.

Plašāka informācija par ēdienkartēm, tuvumā esošajiem tūrisma objektiem un rezervāciju pieejama tūrisma mājas lapā https://tourism.sigulda.lv/lv/ un lapā https://majaskafejnicas.lv/, bet kafejnīcu izvietojumu novada kartē var apskatīt šeit https://ieej.lv/1H3MQ

Tirgū Tirgo Tirgonis | Ogres novads

20220812092601-53457.jpg

Sestdien, 13. augustā, no plkst. 10.00 līdz 21.00, Ogrē norisināsies tirdziņš kurā galvenie tirgotāji būs bērni.

Pasākumā būs arī dažādas aktivitātes bērniem, radošās darbnīcas un īpašie viesi LAPSA UN FENEKS.

Ja vēlaties ļaut arī savam bērnam "izmēģināt roku" tirgoņa amatā, pieteikt tirdzniecības vietu var pa tālruni: 25660030

Plānots arī konkurss par labāko tirgoni, kuru noskaidros pircēji, balsojot ar žetoniem. Galvenā balva atraktīvākajam Tirgonim -100 EUR.

Plašāk: https://ej.uz/pay3

Ģimeņu diena “Lielģimeņu saiets” | Jaunmoku pils parks

20220812092636-34308.jpg 

Svētdien, 14. augustā, no plkst. 11.00, Jaunmoku pils parkā daudzbērnu ģimenes tiek aicinātas uz Ģimeņu dienu “Lielģimeņu saiets”.

“Lielģimeņu saiets” dienas programma veidota ar mērķi, lai ģimenes, kopīgi darbojoties, lietderīgi pavadītu laiku, gūtu pozitīvas emocijas un izjustu ģimenes kopību!

Programma:

 • 11.00 - 15.00 pils parkā būs āra aktivitātes aktīvai laika pavadīšanai, sacensību un radošam garam
 • 12.00 bērni un viņu vecāki būs gaidīti koncertā “Neaizmirsti brīnīties”, kurā jautras un emocionālas dziesmas no animācijas filmām un bērnu teātra izrādēm izpildīs aktieri Zane Dombrovska un Gundars Silakaktiņš

Visas dienas garumā:

 • Izmantojot CILPO.LV interaktīvo mobilo aplikāciju, ģimenes varēs doties orientēšanās jeb pastaigu spēlē parkā, krāt punktus un pretendēt uz pārsteiguma balvām.
 • Parkā būs izvietotas lielformāta koka spēles sadarbībā ar SIA “Dabas spēles”. Tajās katrs varēs novērtēt savu erudīciju un veiksmi klasiskajā dabas domino, atmiņu spēlē, “Ceļojums mežā” un citās jaukās brīvā laika pavadīšanas nodarbēs.
 • Radošajā darbnīcā kopā ar Baibu Latvi varēs kustināt pirkstiņus un veidot praktiskus darbus no plastilīna un dabas materiāliem.

Visiem dienas dalībniekiem būs iespēja doties un izmēģināt arī jauno Jaunmoku pils Mežaparka pastaigu taku ar dažādām izglītojošām un izzinošām aktivitātēm, kā arī iepazīt pils vēstures un meža ekspozīcijas muzejā.

Koncerts un āra aktivitātes būs bezmaksas. Jaunmoku pils muzeja apmeklējums ģimenēm būs par samazinātu ieejas maksu – 20% atlaidi, bet ar Latvijas Goda ģimenes apliecību – bez maksas.

Plašā: https://ej.uz/271z

Saulkrastu Ostas svētki | Skultes osta

20220812092719-63833.jpg

Sestdien, 13. augustā, Skultes ostas teritorijā, Saulkrastu novadā jau trešo reizi tiks svinēti Ostas svētki.

Senāk zvejnieki un viņu sievas Ostas svētkiem gatavojās jau laicīgi – brūvēja alu, iepirka degvīnu, kāva teļu un cepa maizi. Tāpēc šogad Ostas svētkos pasākumu programmu papildinās Lojas teātra aktieru ansamblis, kurš iejutīsies veco laiku zvejnieku un viņu sievu tēlos. Visiem interesentiem būs iespēja nofotografēties kopā ar senajiem tēliem. Tāpat ar savu klātbūtni svētkus pagodinās arī staltie “Jūras zirgi”.

Svētku laikā no plkst. 11.00 līdz 16.00 teritorijā starp gājēju promenādi un kultūras namu „Zvejniekciems” norisināsies jau ierastās svinības jūras tematikā. Muzikāla noskaņa, ūdens sporta sacensības, sportiskas un izzinošas aktivitātes bērniem un pieaugušajiem, zivju bufete.

Programma:

 • 11.00 svētki tiks atklāti ar ostas jaunāko iedzīvotāju - Zvejniekciema Jauniešu ūdens sporta kluba dalībnieku – svētku parādi. No Aģes tiltiņa aiz kultūras nama līdz jahtu piestātnei būs vērojama burotāju, smaiļotāju un kanoe airētāju defilē. Savukārt svinīgu atmosfēru uzturēs orķestris “Lēnām pār tiltu”.
 • 11.30 ar jestru deju soli apmeklētājus priecēs Saulkrastu kultūras centra senioru deju kolektīvs “Saulgrieži”.
 • 13.00 izrāde bērniem “Lote dodas ekspedīcijā”.
 • 12.00 – 15.00 sacensību gaisotni varēs sajust burātāju regatē “Sudraba buras”, kas notiks labajā pusē Ziemeļu molam. Interesenti sacensības varēs vērot no pludmales, mola un sava ūdens transportlīdzekļa. Savukārt no tiltiņa līdz jahtu piestātnei savas prasmes smaiļošanas un kanoe airētāju sacensībās “Aģes smailes” pārbaudīs disciplīnas jaunākie censoņi. Abu disciplīnu labākos dalībnieku apbalvošana notiks plkst. 15.00 pie dienas skatuves.
 • 12.00 – 15.00, pateicoties Skultes jahtkluba laipnībai, arī šogad būs iespēja apskatīt ostas šķautnes un skatus no ūdens un doties nelielā kruīzā ostas akvatorijā. Pieteikties braucienam būs iespēja turpat uz vietas rindas kārtībā. Brauciens vienai personai 2 EUR.

Visas dienas garumā

 • Iepazīt un uzzināt vairāk par Ostas darbību būs iespēja dodoties ekskursijās gida pavadībā ostas teritorijā. Ekskursiju laiki 11.00, 12.00, 13.30, 14.30. Dalība ekskursijās TIKAI ar iepriekšpieteikšanos rakstot e-pastu [email protected] un norādot vēlamo laiku. Vietu skaits ierobežots.
 • Zvejniekciema Jauniešu Ūdens Sporta Klubs sadarbībā ar Latvijas Hidroekoloģijas institūta zinātniekiem piedāvās dalībniekiem izzināt lietas ar stāstiem par vides procesiem piekrastē un jūrā, apmeklētāji varēs līdzdarboties, iepazīstot jūras un tuvējās upes Aģes dzīvniekus un augus, kā arī izzināt piekrastes ūdeņu saudzēšanas nozīmi un ilgtspēju.
 • Saulkrastu sporta ģimeņu centrs piedāvās izmēģināt dažādas sportiskas aktivitātes - kā nu bez zābaka mešanas sacensībām ostas svētkos.
 • Rokdarbu pulciņa “Krustaines” meitas pamācīs uzdarināt savu nakts laternas spīdekli, bet Ultramarīns Gleznotāju Studija iepīs lielformāta kopgleznā.
 • Paēdis cilvēks, laimīgs cilvēks. Izgaršot dažādos veidos pagatavotas jūras veltes, sajust zivju smaržu un nobaudīt alu varēs Zivju bufetē. Būs pieejama arī latviešu tradicionālā virtuve.

Plašāk: https://ej.uz/96mm

Ķemeru svētki | Ķemeri

20220812092758-48324.jpg 

Sestdien, 13. augustā, jūrmalnieki un pilsētas viesi aicināti uz svētkiem atjaunotajā Ķemeru kūrorta parkā.

Programma:

 • 11.00 orientēšanās sacensības
 • 12.00 – 19.00

▪ Amatnieku darinājumu un gardumu tirdziņš;

▪ Mobilā dabas klase – izzinošas aktivitātes par Ķemeru Nacionālā parka dabas vērtībām;

▪ Ekskursijas pa vēsturisko parku.

 • 13.00 – 19.00

▪ Frīku skrējiens kūrortā – ģimenes stafete;

▪ Latvijas putni un Latvijas tauriņi – zināšanu un ātruma

sacensības;

▪ Mazo un lielo spēkavīru skate – muzikāla atrakcija;

▪ Klasiskā un populārā 30. gadu mūzika.

 • 21.00 – 1.00 Balle kopā ar Laimi Rācenāju un orķestris.

Ķemeru svētku laikā ūdenstornis apmeklētājiem būs atvērts ilgāk – līdz plkst. 20.00. Tornī apskatāma ekspozīcija par Ķemeru apkaimes vēsturi un izcilām personībām, apmeklētājiem pieejami arī torņa skatu laukumi 12 un 42 metru augstumā. Augstākā skatu laukuma apmeklējums – tikai ar iepriekšēju rezervāciju.

Plašāk: https://ej.uz/7nwk