Cik liela ir ceļa nodokļa atlaide daudzbērnu ģimenēm?

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Iegādājoties automašīnu daudzbērnu ģimenei, būtiski mainās arī ģimenes transporta izdevumi, un saprotams, ka automašīna ir ne tikai regulāri jālabo un jāuztur tehniskā kārtībā, bet - reizi gadā tai jāiziet tehniskā apskate, tā ir regulāri jāapdrošina, kā arī - reizi gadā ir jāsedz ceļa nodoklis. Saņēmām kādas māmiņas jautājumu šajā sakarā.

Cik liela atlaide ir šim nodoklim, ja automašīna pieder daudzbērnu ģimenei, un kas jāuzrāda, lai šo atlaidi varētu izmantot?

Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa  atvieglojums (persona, kurai pašai vai kopā ar laulāto vai kuras laulātajam apgādībā ir trīs nepilngadīgi bērni vai vairāk, par vienu no tās īpašumā, turējumā vai valdījumā reģistrētu transportlīdzekli transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli par attiecīgo kalendāro gadu maksā 80 procentu apmērā (Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likuma 7.panta piektā daļa))".

Lai saņemtu šo atlaidi, veicot ikgadējo transportlīdzekļa ekspluatācijas pārbaudi, jāuzrāda personas pase ar ierakstu par bērnu skaitu ģimenē, 3+Ģimenes karte vai izziņa no pašvaldības kā daudzbērnu ģimenes statusa apliecinājums.

Vai jūs izmantojat šo atlaidi?

Godaģimene.lv