Daudzbērnu ģimenēs pasākumu apmeklēšana ir visai sarežģīta

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Veicot aptauju pētījuma ietvaros, nereti izskanēja arī atbildes par atbalsta nepieciešamību dažādu svētku svinēšanā vai pasākumu apmeklēšanā. Vairāki vecāki kā ļoti nozīmīgu uzskata atbalsta nepieciešamību kopīgas izklaides un ceļošanas iespējām.

Vecāki iesaka:

-          „Noteikti vajadzētu atjaunot ģimenes svētkus, kādi bija Rīgā pirms vairākiem gadiem. Un tos varētu svinēt katru mēnesi kādā no Latvijas pilsētām, meklējot daudz pozitīvu ģimeņu piemērus. Piemērs, kā tas ir noticis Valmierā. Vienkārši – ģeniāla ideja!”

-          „Atbalstīt šādas ģimenes tieši svētkos, ģimenēm ir grūti apmeklēt pasākumus, jo

biļetes ir dārgas un lai 5 cilvēki kaut kur aizietu, ir nepieciešama liela naudas summa.”

-          „Dot iespēju daudzbērnu ģimenei 1-2 reizes (pēc ģimenes izvēles 1vai 2 reizes) gadā nokļūt uz kādu kultūras pasākumu, sporta spēli, Dziesmu svētku koncertu, muzeju, izplānotu ekskursiju, pilsētas svētkiem, vai citu iepriekš pašvaldībai pieteiktu pasākumu –nodrošinot (6-10 vietīgu) transportu (uz apmēram 10-14stundām.)”

-          „Atjaunot līdztekas un citu sporta inventāru pagalmos, un pamestajos stadionos.

Izveidot veloceliņus, bērnu rotaļu laukumus, regulāri arī apsekot ,vai tie nav salauzti un neapdraud bērnu dzīvību. Veselības takas varētu aprīkot ar trenažieriem, kas izgatavoti no koka, kur ģimene kopā bez maksas varētu atpūsties un sportot.”

-     „Varētu ieviest ģimenes biļešu klasifikatoru teātros, kino, koncertos, vilcienos, autobusos. Kas varētu dot iespēju ģimenes biļetes iegādāties ar noteiktu atlaidi.”

Bieži tika novērots vecāku ierosinājums par atbalstu ar transportu saistītos jautājumos:

-          „Dot iespēju iegādāties velosipēdus un veloaprīkojumu ( sēdeklīšus, ķiveres, velopiekabes utt.) ar 50 % atlaidi, lai ģimenei būtu iespēja kopā pārvietoties, ja, piemēram, ja ģimenei nav ģimenes auto un trūkst līdzekļu biļešu iegādei visai ģimenei.”

-          „Dot iespēju lielajām ģimenei iegādāties ģimenes auto ar zināmām atlaidēm.”

-          „Transportā varētu maksāt tikai par vecākiem  un 2 bērniem, pārējiem varētu nodrošināt iespēju braukt par brīvu vai ieviest bērnu biļetes ar 75 % atlaidi vai arī pilnu biļetes cenu maksā tikai vecāki.”

-          „Varētu ieviest bezmaksas transporta pakalpojumus audžu ģimeņu bērniem, audžu vecākiem. Šāda sistēma jau darbojas Valmierā.”

-          „Bērnu biļetes sabiedriskā transporta līdzekļos.”

Demogrāfs Ilmārs Mežs uzskata, ka atbalsts daudzbērnu ģimenēm sabiedriskā transporta pakalpojumu jomā būtu ļoti nepieciešams. Viņaprāt, atlaides vilcienu biļetēm būtu viens no pašiem nozīmīgākajiem un valsts līmenī izdarāmajiem soļiem. Šo viedokli uzsvēra arī citi intervētie eksperti.

PĒTĪJUMS: Daudzbērnu ģimeņu situācija mūsdienu Latvijā

VISU pētījuma tekstu par Daudzbērnu ģimeņu situāciju mūsdienu Latvijā, lasi šeit >>