Daudzbērnu ģimeņu bērniem tiešām trūkst uzmanības?

INGA_DZĒRVE INGA_DZĒRVE

Esmu dzirdējusi ļoti daudz viedokļu par to, ka daudzbērnu ģimenēs bērniem pietrūkst uzmanības. Vecākie bērni kļūst neprognozējami, jo vecāki vairāk velta laiku un uzmanību jaunākajiem. Tīri fiziski nepietiekot laika..

Rezultātā šādās ģimenēs bērni aug kā mežonēni, kam ir šausmīgs mīlestības trūkums un piedevām viņi neapzinās robežas attiecībā uz dažādu lietu piederību, un ņem visu viens otram nost, neprotot atšķirt to, kas ir savs, un kas nē.

Manuprāt, tā domāt ir visai aprobežoti, jo tas būtu tas pats, kas bāzt visus vienā maisā un teikt, ka tie, kas ir vienīgie bērni ģimenē, VIENMĒR izaug par egoistiem, kas pieraduši visu dabūt, ko vēlas un tamlīdzīgi.

Bet nē, lai gan man vēl nav pašai savas pieredzes attiecībā uz SAVIEM daudzajiem bērniem, ieklausoties citu pieredzē, nerodas sajūta, ka daudzbērnu ģimeņu bērniem vienmēr trūkst uzmanības.

Tas ir līdzīgi kā man citreiz jautā:”Kā tu visu pagūsti? 2 bērni, grūtniecība, mājas solis, un vēl darbs.. un vēl laiku pa laikam kāds pasākums”.

Viss atkarīgs no katras ģimenes dzīvesveida, no prasmes saplānot laiku, no prasmes pavadīt laiku ar bērniem kvalitatīvi.

Man patīk laiku pa laikam iedod kādam no abiem bērniem dārziņā brīvdienu, lai mēs abi kopā kaut kur aizbrauktu, veltot veselu dienu tikai mums.

Man patīk, piemēram, kamēr Marisa danco vai rotaļājas istabā, pasēdēt ar Artusu, palīdzēt viņam mācībās (viņam patīk darboties ar darba burtnīcām). Pēc tam varam samainīties, ņemu Marisu klēpī, mācu viņai burtiņus, puika tikmēr atrod kādu savu nodarbi. Pēc tam – visi kopā liekam puzli, spēlējam kādu galda spēli, vai vienkārši dauzamies.

Un, ja mājās ir dienas režīms, bērni dodas laikus gulēt, vakara rituāli arī pie mums ir cieņā – pasakai jābūt katru vakaru! Un tiklīdz bērni guļ, arī vecākiem paliek laiks, ko veltīt abu attiecību pilnveidei un uzturēšanai formā.

Kā jums, daudzbērnu mammas, pietiek laika visiem bērniem?

Vai sanāk laika veltīt katram atsevišķi un visiem kopā?

Inga