Daudzbērnu mammām nav laika sev?

INGA_DZĒRVE INGA_DZĒRVE

Mūžam skrienoša, tiklīdz mājās nokļuvusi, tā pārmet mēli pār plecu un ielec sporta tērpā, saņem matus astē, varbūt, ka rīt no rīta tos nepagūs nemaz izmazgāt.. Un kur nu vēl uzacu izraustīšana, kāju un padušu vaksācija.. Visiem taču tūliņ jāskrien ēst taisīt, lai vakarā bezspēkā iegāztos gultā. Vai tāda ir daudzbērnu māmiņas ikdiena? Es tā nedomāju.

Jā, noteikti, ir grūtības, ir vairāk pienākumu, bet – ir arī vairāk prieka. Un ziniet, jo dienas, jo vairāk pārliecinos par to, ka mums ir ļoti daudz kolosālu piemēru – daudzbērnu mammu, kas ne tikai lieliski tiek galā ar saviem bērniem, bet arī pagūst veltīt laiku sev, ļaujoties darba lietām, apgūstot kādus rokdarbus, un iespējams, pat mācoties augstskolā.

Patika nesen vienas draudzenes teiktas par 6 bērnu mammu, kuras 3 vecākie jau mācās vidusskolā, augstskolā, jaunākais dārziņā, un vidējās māsas – pamatskolā. Vecākiem ir neliela saimniecība, dārzeņus audzē paši, bērni tiek pieradināti pie dažādu darbu veikšanas, bet tai pat laikā – tiek arī uz pulciņiem, ģimene nav no „bagātā gala”, bet mamma vienmēr ir labi apģērbusies, kopta, un, pats galvenais – turpina darba gaitas un mācās arī pati augstskolā, jo vēlas būt saviem bērniem zinošamamma. Vai nav skaists piemērs?

Viss atkarīgs laikam no tā, cik augstu mēs vērtējam pašas sevi kā sievietes. Cik ļoti piedomājam pie tēla, ko iznesam sabiedrībā, un kā menedžējam savu ikdienu.

Es arī pati pazīstu vairākas lieliskas daudzbērnu māmiņas, uz kurām paskatoties man vienmēr gribas pasmaidīt, jo viņām pieder tik daudz! Viņas varbūt neēd ar bērniem katru dienu restorānos, bet viņām ir siltas mājas, kurās vienmēr prieks būt ir viņu bērniem, un viņām neatliek laika, lai gaustos par dzīves sūrumu, jo viņas palīdz ne tikai sev un savai ģimenei piepildīt dzīvi ar mīlestību, bet viņām atrodas arī laiks sniegt palīdzību citiem, ģimenēm, kam patiešām nepieciešama palīdzība, nu  - kaut vai nododot savu bērnu drēbītes tālāk.

Pastāsti par sevi, kāda daudzbērnu mamma esi tu! Ko pagūsti sadarīt, un vai sanāk laiku veltīt arī sev?

Inga