DISKUSIJA: Cik daudz laika tavs bērns pavada pie datora?

Autors: INGA_DZĒRVE, 2014. gada 13. jūnijs, 00:04:31
DISKUSIJA: Cik daudz laika tavs bērns pavada pie datora?

Protams, protams.. Mūsdienu tehnoloģijas arī bērniem ir jāapgūst, un nevaram jau viņus mūžīgi audzināt kā tādā saudzīgā burkā, kur nav nedz "slikto" multeņu, nedz kaitīgo ārējās vides faktoru, nedz mikrobu.. Bet tai pat laikā, mūsu varā ir ierobežot, un apzināti NEPAKĻAUT bērnus atkarībai no datora.

Es pati savā dzīvē esmu redzējusi bērnu, kurš nupat kā sācis skolas gaitas un ir tiešām atkarīgs no datorspēlēm - ne par ko citu nerunā, neinteresējas, grib pavadīt laiku tikai un vienīgi pie datora, un tur apgūst nevis, piemēram, kā rēķināt teksta uzdevumus matemātikā, bet gan, kā pareizi uzrakstīt un izrunāt "o shit, you shot my balls". Tādam bērnam neinteresē komunikācija ar vienaudžiem, neinteresē iešana ārā, un tam visam klāt var nākt vēl lērums veselības un pat neiroloģisko problēmu, ja laiks, kas tiek pavadīts pie datora, netiek kontrolēts..

Skaidrs, ir bērni, kas ir noturīgāki un viņi nepaliek momentā atkarīgi, bet ir bērni, kas pat septiņu gadu vecumā var nogaidīt, kad mājās visi iemieg, lai tikai varētu pasēdēt pie datora. Es zinu, ko runāju, un zinu, ka tas viss ir labojams, ja vien iesaistās visa ģimene.

Vispirms jau būtu jāatceras, cik daudz laika dienā vispār pirmsskolas un skolas vecuma bērns drīkst pavadīt pie datora, un tā ir ne vairāk kā pusstunda. Turklāt - ne katru dienu, ievērojot attālumu no acīm līdz ekrānam, kontrolējot saturu, ko bērns "apgūst", un atgādinot, ka arī šajā pusstundā ir jāpaņem brīdis pārtraukuma.

Un tieši tāpat ar telefonu, planšetdatoru..

Protams, nav jau arī mūsu ģimenē tā, ka nemaz un necik neko vispār nedrīkst. Reizi nedēļā pie bērniem ir mazais portatīvais dators, kur var noskatīties vienu garo multenīti vai uzspēlēt kaut vai kūciņu cepšanas spēli. Artuss tur ir iemācījies arī zīmēt. Un tāpat ir arī ar telefonu - tas netiek piedāvāts brīžos, kad vajag klusumu un mieru no bērna.

Cik ilgu laiku pie datora pavada Jūsu bērni, un ko datorā viņi dara?

Inga