DISKUSIJA: Kā motivēt mācīties arī vasarā?

INGA_DZĒRVE INGA_DZĒRVE

Mūsu mājās, kā jau pirms laika minēju, ir sanācis tā, ka lielajam ģimenes bērnam jāmācās arī vasarā, bet es nebūt to neuzskatu par kaut ko briesmīgu. Man tas liekas pat tikai normāli, ka arī vasarā bērni kaut ko apgūst, lai nav tā, ka rudenī ierodas kā baltas lapas dārziņā un skolā, jo viss ir aizmirsies.

Bet, protams, vasarā ar motivāciju ir grūtāk. Bet tieši tāpēc, vajag laikam visam pieiet radošāk

  • Burtiņu mācībai var noderēt pašu veidots LOTO ar burtiņiem. Marisai vispār vienkārši patīk uzzināt, ar kādu burtu kurš vārds sākas, bieži vien pasaka arī pareizi. Artusam patīk, ja uz sacensībām saucam kādu vārdu pa burtiem, viņam padodas pat visai sarežģīti vārdi.
  • Var spēlēt arī UNO, kas vēl mūsu mājās nav ienācis
  • Bet nupat esam ieviesuši uzlīmīšu sistēmu. Ir vienota klade visiem, un par to, ka izpildīta "dienas norma" katrs sev tur ielīmē uzlīmīti

Saprotams, viss slēpjas tajā, ka bērnam pēc būtības nekas nebūtu jāmāca, līdzīgi kā Montesori pedagoģijā, kur bērns visu apgūst pats. Jāpiedāvā vien attiecīgā vide. Bet es teikšu, kā ir, ir bērni, kurus tikai ar vidi neizdodas īsti motivēt, un būs tādi, kam būs interesanti tikai un vienīgi datorā kaut ko apgūt.. Mūsu ziņā - ir piedāvāt atšķirīgu, neapnicīgu pieeju laikau pa laikam.

Vēl kādās mājās noteikti strādā apbalvošana, varbūt pat kaut kā piesolīšana - iespējams kultūras pasākums vai kabatas naudas palielinājums, kā nu kuram.

Kā jūs motivējat vasarā bērnus kaut ko apgūt?

Inga