DISKUSIJA: Kādas lielākās atlaides tu esi šogad ieguvis ar daudzbērnu ģimeņu karti?

INGA_DZĒRVE INGA_DZĒRVE

Vakar piedalījos Labklājības ministrijas preses konferencē kopā ar četru bērnu mammu Ievu Grāvīti, mums abām bija daudz līdzīgu secinājumu, un patiesībā - patiešām pozitīva pieredze Ģimenes kartes 3+ lietošanā.

Izmantot Ģimenes karti 3+ var ne tikai Rīgā

Mēs esam ļoti bieži dzirdējuši daudzus vecākus sakām, ka viņu noadā vai dzīvesvietā Ģimenes karti 3+ praktiski nav, kur īsti izmantot. Tad es, savukārt, šo karti esmu izmantojusi ne tikai Rīgā, bet arī savā novadā. Īpaši gribu pieminēt Valsts svētku nedēļu, kad daudzbērnu ģimenēm bija iespēja braukt ar vilcienu, izmantojot 50% atlaidi biļetēm. Arī es to darīju, un ar prieku izmantoju šo 50% atlaidi, lai dotos uz Latvijas Leļļu teātri, kur arī izmantojām Ģimenes karti 3+, lai iegūtu 20% atlaidi biļetēm, kas, manuprāt, ir diezgan liels ietaupījums ģimenei. Piemēram, mēs bijām četri cilvēki, ja zinām, ka vidēji biļete Latvijas Leļļu teātrī var maksāt pat 10 eiro, tātad, man būtu bijis jāmaksā 4x10, kas ir 40 eiro, bet ar 20% atlaidi biļetes cena jau bija ap 8 eiro, kas nozīmē, ka kopumā samaksājām 4x8 jeb 32 eiro, attiecīgi ietaupot naudu par vēl vienu biļeti. Vēl ikdienā, tāpat kā daudzi citi vecāki, izmantoju Ģimenes karti 3+ grāmatnīcās, kur man ir jāpaslavē sava novada jeb Tukuma Zvaigzne ABC grāmatnīca, kurā vienmēr pārdevēja jau ieraugot, ka līdzi ir vairāki bērni, vienmēr pajautā, vai līdzi ir Ģimenes karte 3+. Zvaigzne ABC grāmatnīcā izmantoju 10% atlaidi kancelejas preču, grāmatu iegādei, un tāpat dodos arī uz Jāņa Rozes grāmatnīcu, kur atlaide ir 15%. Arī tik populārajā "H&M" apģērbu veikalā ir 15% atlaide daudzbērnu ģimenēm, tāpat zinu, ka vecāki noteikti izmanto iespēju, visvairāk gan Rīgā dzīvojošie, apmeklēt Dailes teātri, kurā reizi mēnesī uz kādu izrādi var iegādāties biļetes ar 30% atlaidi. Vēl es ar bērniem izmantoju Māmiņu Kluba piedāvātās grupu nodarbību atlaides daudzbērnu ģimenēm, kas ir 15% apmērā. Un dodamies arī uz Kino Citadele, kur arī ir salīdzinoši liela iespēja ietaupīt uz biļetēm, rēķinot kopējo maksu par biļetēm.

Ir arī mazās atlaides..

Godīgi sakot, skatoties uz šīm piedāvātajām atlaidēm, skaidrs, ka mēs zinām - ir ļoti daudz 5-10% atlaides, ko es ticu, ka daudzi vispār neizmanto. Bet tai pat laikā, vērojot šo te atlaižu sarakstu bukletā, es pati esmu pamanījusi vietas, kuras gribētu apmeklēt, tieši pateicoties tam, ka tās ir sarakstā, un tā ir iespēja ietaupīt. Esmu gājusi jau uz Dabas muzeju, kur uzrādot Ģimenes karti 3+, par ieeju un patstāvīgās ekspozīcijas apskati vispār nav jāmaksā. Tāpat gribētu apmeklēt arī Cēsu pils kompleksu, kur nupat ir parādījies piedāvājums, apmeklēt šo kompleksu ar 50% atlaidi, kas ir diezgan liels ietaupījums. Un vēl viena no jaunajām atlaidēm, ko arī esmu izmantojusi un novērtējusi - Tērvetes Dabas parka apmeklējuma laikā brauciens ar bānīti pa Pasaku mežu ar 50% atlaidi. Ticu, ka daudzi vecāki, kas kaut kur dodas, kaut ko paši grib redzēt un arī bērniem grib ko parādīt, izvēlas kartei draudzīgajās vietās parādīt šo karti.

Mani ieteikumi

Protams, visiem gribētos lielākas atlaides, bet, manuprāt, pietiktu iesaistīt kādu lielāku uzņēmumu, valsts iestādi, kas jau momentā apvienotu dažādu dzīvesvietu pārstāvošās daudzbērnu ģimenes.

Vēl viena lieta, ko gribētu ieteikt, jo tā man liktos pozitīva = ja jūs gribat zināt, kur ir atlaides, jums ir jālejupielādē jaunākais e-buklets ar atlaidēm telefonā, vai atlaides jāskatās mājaslapā, bet jebkurš telefons neatver šo PDF failu. Daudz ērtāk būtu, ja būtu pieejama mobilā aplikācija, kas būtu pieejama ikkatram viedtālruņa īpašniekam. Un izvēloties attiecīgo sadaļu, kā, piemēram, Degvielas uzpildes stacijas, redzētu, kādas tad konkrētajā sadaļā ir atlaižu iespējas. Esot jebkurā vietā Latvijā, varētu apskatīties, kur tad šodien izmantot Ģimenes karti 3+, uz kādu muzeju doties, kur varbūt paēst. Tas būtu ērtāk.

Var iepirkties internetā

Ja citi saka,  - pēc mazajām atlaidēm nav vajadzības, es ar prieku varu teikt, mūsdienu pasaulē, kur katram telefons, internets ir mājās, nav attiecīgās atlaižu iestādes blakus, tad var izmantot lietderīgi arī internetu. Ir ļoti daudz piedāvājumu daudzbērnu ģimenēm ar ieteikumiem iepirkties internetā, un viens no pašlaik populārākajiem interneta veikaliem, ko arī esmu izmantojusi ir nuko.lv, kas piedāvā 10% atlaides. Iepirkties var neatkarīgi no atrašanās vietas, pie tam - te iegādāties var arī pārtiku."

Kopā ar māmiņu Ievu Grāvīti secinājām, ka sadarbība ar Statoil varētu gan būt labāka, jo neba jau vienmēr ir iespēja uzreiz Statoil Extra karti piesaistīt Ģimenes kartei 3+, tur varētu būt pārdomātāka tā sistēma.

Lai nu kā, jūtos kā ieguvēja!

Kādas ir jūsu lielākās atlaides, ko šogad ar šo karti esat ieguvuši? Kur vispār ir būts?

Inga