DISKUSIJA: Ko jūs sakāt par jaunajām "auto nodokļu" izmaiņām? ESMU ŠOKĀ!

Autors: INGA_DZĒRVE, 2015. gada 1. decembris, 08:23:17
DISKUSIJA: Ko jūs sakāt par jaunajām "auto nodokļu" izmaiņām? ESMU ŠOKĀ!

Patiesībā, vakar par Saeimas lēmumiem saistībā ar šo jautājumu, biju pamatīgā šokā. Un arī interneta portālā brivbridis.lv, kur uztvēru šo nepatīkamo jaunumu visiem auto īpašniekiem, neredzēju pilnīgi nevienu apmierinātu vai pat vienaldzīgu komentāru.

Kas par jaunumiem?

"Automobiļiem ar pilnu masu no 2101-2600 kg nodoklis no līdzšinējiem 76,84 eiro palielināts līdz 165 eiro, bet par auto no 2601 līdz 3500 kg būs jāmaksā 219 eiro iepriekšējo 102,45 eiro vietā. Ceļa nodoklis par kravas auto no 3501 līdz 12 000 kg turpmāk būs 156 eiro līdzšinējo 145,13 eiro vietā."

Vienkārši, trūkst vārdu! Daudzbērnu ģimenei, skaidrs, ka ir nepieciešams auto, kurā salikt vairāk bērnu. Ja vēl 3 bērni, tad, iespējams, var kaut kā izlīdzēties. Bet mums ir 5 (!!!), attiecīgi auto ietilpst otrajā automobiļu kategorijā, par ko jau tā mums bija jāmaksā minētie 102,45 eiro pie tehniskās apskates. Tagad - vairāk kā dubultā! 219 eiro! Un tā smieklīgā daudzbērnu ģimenes atlaide šajā sakarā nedod pilnīgi neko!

Par kādu vispār demogrāfiju mēs valstī varam runāt, ja pat automašīnu turētāji, kas arī ir vecāki, tiek spiesti pilnībā pie zemes un pat vēl zemāk?! Jūs varat iedomāties, ka, piemēram, pedagogu ģimene, kur katrs saņem mēnesī ap 300 eiro ar vismaz 3 bērniem reizi gadā ejot TA automašīnai, paliek veselu mēnesi, piemēram, bez pārtikas? Vai vienkārši nemaksā īri un rada sev jaunus parādus..

Ko jūs, mīļie vecāki, sakiet par šādām izmaiņām? Vai tās skars arī jūs?

Tāpat arī akcīzes nodoklis degvielai un gāzei (tai par vairāk kā 40 eiro  akcīzes nodoklis tiek pacelts).

Protams, ja es būtu deputāts, un man nupat būtu pacelta alga par 600-700 eiro, iespējams, es šīs izmaiņas tik saasināti neuztvertu un varbūt pat īpaši nejustu. Bet būsim saprātīgi, visai bieži tiek runāts par to, cik daudz Latvijā cilvēku un arī ģimeņu ar bērniem ir uz nabadzības riska robežas. Un, zinot šos apstākļus.. Man vienkārši trūkst vārdu.

Inga