DISKUSIJA: Krāsas, cipari, burti - mācām paši, vai gaidām uz audzinātājām?

INGA_DZĒRVE INGA_DZĒRVE

Sveiciens, - visiem, visiem mīļajiem vecākiem!

Patiesībā, aktuāls jautājums. Es visai bieži dzirdu no vecākiem, ka - "audzinātājas nemāca", bet, jāsaka - tikpat bieži es dzirdu, ka ir tomēr vecāki, kas PAŠI māca, ne uz vienu negaidot. Gan krāsas, gan ciparus, gan burtus. Lielākās ģimenēs nereti tie ir lielie bērni, kas palīdz šīs zinības apgūt. Un tomēr..

Kā jūs domājat - vai tiešām ir jāgaid vien uz audzinātājam, skolotājām visa šī apguvē? Vai tomēr, neskatoties uz bērnu skaitu, pašiem "roka jāpieliek"?

Kā domājat jūs, un kāda ir jūsu pieredze?

Es varu teikt atklāti, ka mans, nu jau lielais puika bija starp tiem bērniem, ko es savulaik, gandrīz pieskaitīju pat pie kaut kā līdzīga Indigo bērniem, jo jau pusotra gada vecumā (patiešām, un to pat viņa pirmās audzinātājas varētu apliecināt!) zināja visus alfabēta burtus, lasīt iemācījās ap četru gadu vecumu. Tiesa - ne tekoši, bet īsus vārdiņus tā feini.. Meitiņa Marisa gan bija slinkāka, bet izrādās, mana vizuālā motivācija - burtiņi viņas istabā pie sienas, arī viņu reāli pamudināja. Mācījos arī pa vasaru kopā ar viņu. Jā, šis nav gadījums, ko saukt par "mums iznāca pirmais zobiņš", jo mēs patiešām mācījāmies kopā. Es ik dienas, skatoties burtu kartītēs izdomāju kopā ar viņu aizvien jaunus vārdiņus, kas sākas ar konkrēto burtiņu. Un ir liels prieks, ka par spīti lielajam bērnu skaitam (vizuāli), man tas tomēr ir izdevies. Bērni apgūst aizvien, aizvien vairāk, audzinātājas ir gandarītas, un joprojām es neuzskatu, ka TIKAI UN VIENĪGI VIŅĀM ir jāiemāca bērniem visi "pamati".

Varbūt jums ir atšķirīgs viedoklis? Kam jāmāca bērniņiem krāsas, cipari, burti?

Ar cieņu to pieņemšu, jo zinu - cik bērnu, tik (reiz divi) vecāku, un katrs esam individuāls, un nebūt ne mans viedoklis visos jautājumos tas pareizākais!

Inga