DISKUSIJA: Vai labas atzīmes skolā = spoža nākotne vēlāk?

INGA_DZĒRVE INGA_DZĒRVE

Mums tā interesanti sakritis, brīvdienās, izrādās, vairāki man zināmi cilvēki pļāpājuši par šo tēmu. Es arī pati vienmēr esmu uzsvērusi, ka ir labi jāmācās, bet pēc būtības - saņemtajā atzīmē, tātad ciparā, nav tā sāls. Man vienmēr ir bijis svarīgi papildināt pašai savas zināšanas, motivēt sevi - uzzināt vairāk, kļūt gudrākai, interesantākai kā cilvēkam, un, protams, spējīgākai jebkurā savā darbības jomā.

Bet, roku liekot uz sirds, varu teikt, ka saprotams - daudzkas nav, vismaz līdz šim, dzīvē noderējis no skolā apgūtā (bet tas nebūt nenozīmē, ka es nožēloju, ka zinu, kas ir Pitagora teorēma utt.). Gluži vienkārši, tā sanācis, ka priekšmeti, kuros man bija labākas atzīmes, mani vairāk saistīja, un līdz ar to, manā dzīvē nav ienākusi nedz ķīmija, nedz matemātika, nedz fizika, kas man ļoti grūti padevās. Un tomēr uzskatu, ka pamati jebkurā šajā priekšmetā ir visiem jāzin.

Esmu dzirdējusi, ka ir bērni, kas slēpj no saviem vecākiem sliktās atzīmes, jo baidās vecākus sarūgtināt, lai gan mūsdienās to ir ļoti grūti noslēpt, pateicoties mycoob un e-klase.lv, kas kļūst aizvien populārākas. Bet tai pat laikā, tikpat daudz vecāki, pavisam noteikti, neliek stāvēt kaktā kauninātam bērnam, jo viņam gadījies saņemt kādā priekšmetā vērtējumu zem 5 (10 ballu sistēmā).

Es pati ar laiku sākusi esmu pārvērsties perfekcionistā, un ļoti gribas, lai visādā ziņā dzīvē viss rit pēc tās labākās kārtības, lai gan, saprotams, tas nav iespējams. Man ir lielas prasības pret sevi, un jāsaka - arī pret bērniem, jo gribas viņiem daudz ko iemācīt, gribas palīdzēt daudz ko apgūt, daudz ko pamanīt no dzīves interesantajām lietām. Zinu, ka arī pati gribu turpināt mācīties, un tas, pavisam noteikti, mainītu manu pašreizējo karjeras virzienu, tātad - būtu atkarīgs viss arī no tā, kādas būtu manas atzīmes (jo budžetā nevar mācīties ar sliktām atzīmēm, vai ne?). Bet jāatzīst, laiku pa laikam manā dārziņā kāds iesviež akmeni pasakot: "A vot, es nemācījos, un tomēr strādāju tur un tur, pelnu vairāk, un vispār - dzīve izdevusies arī bez augstākās, arī bez labām atzīmēm..".

Kādas ir jūsu ģimeņu skolnieku attiecības ar labajām atzīmēm? Vai ticat, ka tās palīdzēs bērniem tikt pie labākas nākotnes?

Kāda ir jūsu personīgā pieredze?

Vāka foto no: http://scienceblog.ru

Inga