DISKUSIJA: Vai laistu bērnu 6 gados uz skolu? JĀ/NĒ

INGA_DZĒRVE INGA_DZĒRVE

Kad Artusam bija 4 gadi, viņš iemācījās jau lasīt, tiesa - mazos vārdiņus, kas sastāvēja no 4-5 burtiem, ne garākus. Tagad viņam ir 5 un rudenī būs jau 6, lasītprasme iet uz priekšu, bet garas grāmatas pats, protams, vēl nelasa. Lasa lēnām, bet tai pat laikā - nekur jau arī nav jāsteidzas, galu galā, cik daudz bērnu sēžas 1.klases solā bez lasītprasmes! Skaitīt arī prot teju līdz simtam. Reiz domāju - varbūt Artuss būs tas bērns, kas būtu jāsūt jau sešos gados uz skolu, bet izpētot plašāk par šo tēmu, sapratu - viņam ir arī psiholoģiski vēl tam visam jānobriest, tāpēc uz šo jautājumu vairs neiespringu.

Tuvojoties 1.septembrim, aizvien biežāk lasu, ka ir vecāki, kas savas atvases, pateicoties dažādu prasmju savlaicīgai apguvei, tomēr izšķiras par bērna sūtīšanu skolā jau sešos gados. Bet reizēm gribas pajautāt - vai tiešām bērns ir VISĀDĀ ziņā ir gatavs, vai arī tie esam mēs, kas tam ir gatavi?

Vai bērns sešos gados, jūsuprāt, ir gatavs skolai? Un kas liecina par viņa gatavību?

  • lasītprasme?
  • skaitītprasme?
  • prasme par sevi parūpēties (apģērbties, paēst pašam)?
  • spēja noturēt uzmanību, būt disciplinētam?
  • vēlme doties uz skolu?

Te noteikti sarakstu vēl varētu papildināt ar dažādām bērnu īpašībām un prasmēm.

Bet, kāds kaitējums var tikt nodarīts, ja bērns vēl nav gatavs skolai, un tomēr skolā viņu sūta? (uzvedības problēmas, nespēja koncenrēties, sliktas sekmes, nevēlēšanās doties uz skolu,  noslēgtība, motivācijas zudums, citu traucēšana mācību stundu laikā, dusmas un pat agresija). Jāsaka, es arī starp draugu, paziņu septiņgadniekiem esmu sastapusi tādus, kas daudzējādā ziņā skolai gatavi tomēr nav un tad, diemžēl, jau pirmajā klasē pazūd motivācija mācīties un apgūt ko jaunu.

Padalieties pieredzē!

Inga