DISKUSIJA: Vai tavi lielie bērni vasarā strādā?

INGA_DZĒRVE INGA_DZĒRVE

Es pati jau 15 gadu vecumā uzsāku no citiem finansiāli neatkarīgu, patstāvīgu dzīvi, un gāja jau sākumā, saprotams, visādi, bet palīdzēja tas, ka pa vasarām bija apgūts daudz un dažādu iemaņu, un biju pelnījusi pat par biešu ravēšanu, vai sienu mazgāšanu kūtīs pa pāris latiem vien. Ātri sapratu, kā tā naudiņa rodas, un cik ātri viņa tērējas. Tāpat, iemācījos pa naktīm lielveikalos šad un tad piestrādājot uz veikalu atvēršanas laiku (tīrīšanas darbi, iekārtošanas darbi utt.), saplānot savus izdevumus tā, lai katru nedēļu varētu tikt no kopmītnēm uz laukiem un vēl pa nedēļu izdzīvot kopmītnēs. Stipendija, protams, bija neliela un ar to vien iztikt nevarēja.

Tas bija jau senākā pagātnē, un, saprotams, ka bija reizes, kad arī pusaudžu gados vasarās omes aizrunātie darbi tika darīti ar nepatiku. Un sevišķi nepatika, ka par nopelnīto varēju nevis pirkt, ko vēlos (un tad noteikti pirkti tiktu štrunti vai saldumi), bet gan - lietas skolai, apģērbs skolai utt.

Man prieks, ka tieši daudzbērnu ģimenēs es nereti novēroju to, ka vecākie bērni jau padsmit gadu vecuma iesaistās naudiņas pelnīšanā. Manas draudzenes vecākie bērni jau no 12 gadu vecuma ir darījuši vasarās dažādus darbus, sākot no ogu lasīšanas un tirgošanas, beidzot ar piestrādāšanu kokapstrādes uzņēmumā, vai kā citiem vecākiem bērni - piemēram, veikalā. Un tas ir pat ļoti apsveicami.

Kā ir ar jūsu bērniem - vai vasarās lielie bērni strādā, vai vispār mūsdienās ir viegli pusaudzim atrast darbiņu uz vasaru?

Inga