Dzīve daudzbērnu ģimenēs: māmiņas Sandras pieredze

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Mums vienmēr ir interesanti uzzināt, kā mūsdienās dzīvo ģimenes, kurās aug vairāk nekā divi bērniņi, proti, daudzbērnu ģimenes, tāpēc Māmiņu Klubā veidojam stāstu sēriju, kuras laikā tiksimies ar dažādām ģimenēm dažādās Latvijas vietās. Šoreiz ciemojamies Rundāles novadā pie trīs meitu māmiņas Sandras.

Māmiņa Sandra ir izvēlējusies savu dzīvi un ģimeni veidot laukos – viņa saimnieko sava vīra vecāku saimniecībā, kurā ir liels govju ganāmpulks un apstrādājama zeme. Dzīvot laukos esot pavisam citādāk, nav pilsētas steigas, laukos esot miers un klusums.

Jautājot Sandrai, kāda ir dzīve laukos, viņa smaidot atbild, ka ir jāstrādā, jāstrādā un vēlreiz jāstrādā, jo nav tā, ka atbraucot uz laukiem iespējams atpūsties. 

Māmiņa Sandra arī savām meitām māca, ko nozīmē darbiņš, ka vienmēr ir jāpieliek roka, ja vēlamies kautko sasniegt. Tā kā ģimenē pavisam nesen ir pieteikusies meitiņa peciņa, tad šobrīd māmiņas pienākums ir sarūpēt gardas maltītes visai lielajai saimei.

Tas, ka Sandras ģimenē aug nu jau trešā meitiņa, esot dzīves pavērsiens, tā vienkārši notika, taču tā kā vecākā meitiņa Amanda jau esot liela un ļoti palīdz māsiņu auklēšanā, ikdiena neesot nemaz tik grūta.

"Man bērni ir mierīgi, ir ļāvuši pagulēt, arī vīrs liels atbalsts, pa naktīm ņem pārģērbj," stāsta māmiņa Sandra.

Taču, protams, ir arī mazie māmiņas sapnīši, kurus labprāt piepildītu, jo visam tomēr laika neatliek, piemēram, nedaudz laika veltīt sev vai doties izbraucienā ar ģimeni, jo siltajā laikā tas nav iespējams.

Par naudiņu un to, ka uzturēt trīs bērnus nav nemaz tik viegi, māmiņa ikdienā īpaši neraizējas, jo tā ir noticis, ka nu Sandra esot daudzbērnu māmiņa, lai arī brīžiem grūtāk vai vieglāk, tāda vienkārši esot dzīve, turklāt laukos ir iespēja pašiem sarūpēt krājumus ziemai, kas ir liels atbalsts ģimenes budžetam.

Ja pabalstu sistēma daudzbērnu ģimenēm Latvijā būtu draudzīgāka, māmiņa justos drošāka par bērnu nākotni, noteikti veidotu uzkrājumus, taču pagaidām tas neizdodas.

Trīs meitu māmiņa ļoti priecātos, ja daudzbērnu ģimenēm būtu iespēja, piemēram, par  samazinātu samaksu apmeklēt atrakciju parkus, muzejus, teātri un kino, tas būtu patīkams atbalsts ģimenēm, jo dodoties ārpus mājas ar visu kuplo saimi, jārēķinās ar diezgan prāvu naudas summu.

Taču patiesībā māmiņai esot sajūta, ka tomēr nav nekā liela pēc kā ilgoties vai kārot, jo viss agrāk vai vēlāk notiekot un lielākā bagātība viņai jau esot – viņas ģimene.

Māmiņa Sandra saka, ka apbrīno tās māmiņas, kuras vienas audzina bariņu bērnu, jo tas nepavisam nav viegls uzdevums. Taču, ja reiz dzīve piespēlē iespēju būt daudzbērnu ģimenei, tas esot jāizbauda, jo nav lielāka prieka par to,ko sniedz bērni – tā ir lielākā vērtība, kas dzīvē ir iespējama.

Jo kuplāka ģimene, jo lielāka mīlestība! Māmiņu Klubs PAR bērniem un daudzbērnu ģimenēm!

 Māmiņu Klubs