Ejam ārā! Saulaini pasākumi, ar ko sagaidīt pavasari

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Pavasaris jau nepacietīgi dauzās pie durvīm, tāpēc nav ko ilgāk vairs gaidīt. Jāuzvelk bērnam galvā cepure un jāver durvis vaļā doties tam pretī. Lai ielaistu sevī pavasari ātrāk, esam apkopojuši bērnu pasākumus, kas liks atplaukt smaidā jebkuram. Starp tiem ir gan putnu būrīšu nodarbības, gan pavasara tirdziņi, garšīgas, radošas un garu spēcinošas nodarbības, kā arī elpu aizraujoši uzvedumi un pirmizrādes.

Multiplikācijas filmas “Dambo” pirmizrāde
29. martā plkst. 11:00 Forum Cinemas sāk rādīt labi zināmo animācijas filmu par cirka zilonēnu Dambo, kas ir ieguvusi jaunu dvesmu režisora Tima Bērtona atveidojumā. Piektdienas rītā 11:00 bērni kopā ar vecākiem varēs apmeklēt īpašo pirmizrādes seansu. Dambo ir lemts kļūt par jauna un grandioza šova galveno zvaigzni, taču zilonēnam un viņa draugiem nāksies atklāt patiesību par to, kas slēpjas aiz cirka uzveduma pievilcīgi spožās izkārtnes.
Vairāk informācijas šeit.

Radošā darbnīca “Māla cūciņa”
29. martā plkst. 17:30 Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā īpašas radošās darbnīcas. Iedvesmojoties no Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā apskatāmās un apmeklētāju iemīļotās Teodora Zaļkalna skulptūras “Cūka” (1937), radošajā darbnīcā 29. martā 17:30 ikvienam tiks dota iespēja izveidot pašam savu māla dzīvnieciņu. Nodarbība paredzēta bērniem vecumā no 6 līdz 11 gadiem.
Vairāk informācijas šeit.

Kino “Kults” piedāvā "The Lion King"
29. martā plkst. 19:00 Kino Kults, Cēsu Alus un Forum Cinemas LV piedāvā 29. martā 19:00 uz lielā ekrāna vēlreiz piedzīvot (pārdzīvot) Simbas un viņa draugu piedzīvojumus leģendārajā un vienā no lieliskākajām "Disney" animācijas filmām "The Lion King" – vēl pirms jūlijā gaidāmā Džona Favro veidotās ar datoru animētās filmas. Smiesies, jutīs līdzi un raudās liels un mazs.
Vairāk informācijas šeit.

Putnu diena Kalnciema kvartāla tirgū
30. martā plkst. 10:00 Kalnciema kvartālu piepildīs putnu skaņas un jaunie putnu pētnieki – bērni varēs piedalīties putnu izzinošās aktivitātēs. Darbnīcās varēs taisīt putnu būrīšus, apgleznot keramikas formas un pētīt putnus ar Latvijas ornitologiem. Tā kā martā īpaša uzmanība tiek pievērsta zaļai pilsētvidei, skauti un gaidas arī parādīs, kā pareizi stādīt sīpolus un salātus. Paralēli notiks arī Kalnciema kvartāla zemnieku, mājražotāju un amatnieku tirgus.
Vairāk informācijas šeit.

Pavasara tirdziņš LU Botāniskajā dārzā
30. martā plkst. 10:00 LU Botāniskajā dārzs aicina svinēt pavasari savā īpašajā tirdziņā. Apmeklētājus sagaida vietējo ražotāju darinājumi, ekskursijas un citas aktivitātes. Botāniskā dārza āra teritorijā un Šķūnī darbosies tirdziņš, būs arī iespēja ierobežotos daudzumos iegādāties LU Botāniskā dārza speciālistu audzētos telpaugus. Vēlāk sekos meistarklase par telpaugu kopšanu pavasarī Lektorijā, kā arī ekskursija LU Botāniskā dārza siltumnīcās. Visu dienu dārza āra teritorijā darbosies arī orientēšanās taka bērniem.
Vairāk informācijas šeit.

Galda kultūras meistarklase + Šokolādes apgleznošana
30. martā plkst. 10:00 restorānā “Hercogs” aicina uz meistarklasi, kur bērns varēs iegūt pamatzināšanas etiķetes jautājumos, mācoties patīkamā atmosfērā kopā ar saviem vienaudžiem. Savukārt meistarklases otrajā daļā censoņiem būs iespēja pašiem apgleznot savu personalizēto šokolādes tāfelīti!
Vairāk informācijas šeit.

Dabas muzejā ģimenes diena “Kukaiņi modušies!”
30. martā no plkst. 11.00 līdz 16.00 aicina uz pasākumu par kukaiņiem - skudrām, pirmajiem pavasara tauriņiem un kukaiņiem, kas dzīvo cilvēku mājokļos. Pasākuma apmeklētāji muzeja kukaiņu pētnieku jeb entomologu vadībā darbosies pie skudru pūžņa un uzzinās par skudru „profesijām” un uzdevumiem kopīgās saimniecības uzturēšanā. Pasākuma organizatori atgādina, ka ierasties un piedalīties var jebkurā laikā no plkst. 11.00 līdz 16.00. Ģimenes dienā iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Pavasara Ģimenes joga un brokastis
30. martā plkst. 11:00 Daba Yoga aicina ieskandināt pavasari ar jautru, enerģisku un mīlestības pilnu kopā būšanu Ģimenes jogā. Jogas nodarbība bērniem kopā ar vecākiem – lieliska kopā būšana ar jogu un savu bērnu – tas ir ne tikai fizisks pieskāriens, kopā izpildītas jogas pozas (āsanas), bet arī garīgs pieskāriens un tuvošanās savam bērnam.
Vairāk informācijas šeit.

Bezmaksas pasākums "Ceļojums Latvijas Neatkarības karā – Kurzeme"
30. martā plkst. 11. 00 un 13.00 Latvijas Kara muzejs aicina piedalīties interaktīvās spēlēs, uzzināt interesantus un izglītojošus faktus par Latvijas Neatkarības karu Kurzemē. Stāstījums par Pirmo Latvijas bruņoto spēku komandieri pulkvedi Oskaru Kalpaku, interaktīva šaušana ar dažādiem tā laika ieročiem, atjautības spēle pašā jaunākajā muzeja ekspozīcijā “Latvijas valsts dibināšana un Neatkarības karš”.

Putnu dienas Rīgas Zoodārzā
30. un 31. martā visu dienu Rīgas Zoodārzā būrīšu darināšana un dažādas izglītojošas darbnīcas. Sestdien plkst. 11.00-11.30 Baložu mājā ar populārzinātnisku stāstījumu par urālpūci uzstāsies Latvijas pūču izpētes biedrības pētnieks Andris Avotiņš.
No plkst. 12.00-15.00 zoodārzā pie bērnu rotaļu laukuma darbosies ikgadējā Dzeņa darbnīca, kur darinās putnu būrus.
Sestdien un svētdien, kamēr vieni gatavos putnu būrus, tikmēr citi turpat pie bērnu rotaļu laukuma no plkst. 12.00-15.00 varēs lauzīt galvas un risināt attīstošā žurnāla Pūcīte sastādītos uzdevumus.

Ģimenes dienā - Dzīvnieku tēli Rīgas Doma krustejā un muzejā
31. martā plkst. 11:00 Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā ģimenes dienas programma „Dzīvnieku tēli Rīgas doma Krustejā un muzejā - iepazīstam!” . Ģimenes tiek aicinātas piedalīties ekskursijā ar uzdevumu „Atrodam un iepazīstam dzīvnieku atveidus Rīgas Doma krustejā!”, kā arī patstāvīgi darboties, veicot spēli – uzdevumu „Ej, meklē un atrodi dzīvnieku tēlus muzejā!”, un radošās darbošanās vietā bērniem kopā ar vecākiem „Mācāmies, izdomājam, zīmējam!”.
Vairāk informācijas šeit.

Muzikālais uzvedums "Vilkam tāda dvēselīt’" Ogrē
31. martā plkst. 13:00 Ogres kultūras centrā uzstāsies bērnu vokālie ansambļi no visas Latvijas, izdziedot stāstu par divām atšķirīgām pasaulēm – cilvēkiem un vilkiem. Tas ir stāsts par attiecībām, cilvēcību un vēlmi sadzirdēt sevi un citus. Koncerta muzikālo noformējumu rada divi jauni un veiksmīgi Latvijas mūziķi – komponisti Andris Sējāns un Reinis Sējāns. Koncerta programmu veido oriģināldziesmas, instrumentāli jaundarbi, kā arī intermēdijas – uzveduma sižetu un caurviju darbību atspoguļojoši jaundarbi.
Vairāk informācijas šeit.

JATAKAS - Zīmējumu izrāde bērniem par brīnīšanos
31. martā plkst. 18:00 K. Suns kinoteātrī zīmējumu teātris, kas šogad svin savu desmito sezonu, iepazīstinās ar latvisku interpretāciju par Indijas stāstiem, brīvos krāsu vilcienos, dejas virpulī un aizraujošos piedzīvojumos savijot vietējo un eksotisko. Jatakas stāsti radušies ap 4. gs. un ir senākā budisma literatūra. Tie vēstī par Budas iepriekšējām dzīvēm gan cilvēku, gan dzīvnieku veidolā un palīdz rast atbildes uz lieliem un maziem bērnus interesējošiem jautājumiem. Izrāde paredzēta sākumskolas vecuma bērniem.
Vairāk informācijas šeit.

Visus pasākumus vari atrast arī pasākumu platformā Kurp.es.