Farmaceits iesaka: 3 soļi imunitātes stiprināšanai

Autors: Godaģimene.lv, 2020. gada 16. novembris, 09:10:11
Farmaceits iesaka: 3 soļi imunitātes stiprināšanai

Imūnsistēma ir sarežģīts šūnu, ķīmisko vielu un procesu mehānisms, kas aizsargā ķermeni no vīrusiem, toksīniem un baktērijām. Dažkārt imūnsistēma pieviļ, jo nespēj tikt galā ar šiem iebrucējiem.

Šajā sezonā ir īpaši būtiski rūpēties par savu un savu mīļo imunitāti, tāpēc “3+ Ģimenes karte” sadarbības partnera “Mēness aptieka” farmaceits iesaka būtiskākos soļus imūnsistēmas stiprināšanai.

Pirmais solis – aktīvs un veselīgs dzīvesveids

Imunitātes stiprināšanā liela loma ir veselīgam dzīvesveidam.

Tā pamats ir:

Aktīvs dzīvesveids sniedz tūlītējus ieguvumus, piemēram, labāku garastāvokli, augstākas darbaspējas, savukārt, ilgtermiņā tas stiprina imunitāti un samazina risku saslimt ar sirds un asinsvadu vai onkoloģiskajām slimībām.

Imunitātes stiprināšanu var lieliski apvienot ar pilnvērtīgu kopīgu laika pavadīšanu ar saviem mīļajiem, dodoties ģimenes pārgājienā. Iesakām apmeklēt, piemēram, Lielo Ķemeru tīreļa taku, Ogres zilos kalnus, Ķeizarkrēslu Siguldā vai citu pastaigu vietu.

Otrais solis – daudzveidīgs uzturs

Sabalansēta uztura pamatprincipi ir dažādība un mērenība. Uzturā pietiekamā daudzumā jābūt:

Svarīgi uzturā kombinēt produktus no dažādām produktu grupām. Piemēram, ogās, paprikā un apelsīnos ir C vitamīns, bet nav dzelzs un B12 vitamīna. Siers nodrošina kalcija un B12 vitamīna uzņemšanu, bet tajā nav C vitamīna. Taču ikdienā ir svarīgi uzņemt visas šīs vielas. Izslēdzot no uztura kādas grupas produktus, piemēram, gaļu vai zivis, jāpārliecinās, vai ar citiem pārtikas produktiem tiek uzņemtas visas nepieciešamās uzturvielas.

Plānojot ēdienkarti, vēlams procesā iesaistīt arī bērnus, ļaujot viņiem izvēlēties iecienītākos produktus un skaidrojot uztura daudzveidības nozīmi. Turklāt bērni daudz labprātāk ēdīs to, ko paši ir izvēlējušies, nevis to, kas viņiem tiks uzspiests.

Trešais solis – papildu vitamīnu izvēle

Uztura bagātinātāji nav brīnumlīdzekļi – tie nespēj aizvietot veselīgu, sabalansētu uzturu, fiziskās aktivitātes un pozitīvu attieksmi pret dzīvi.

Uztura bagātinātāji nepieciešami:

 

Uztura bagātinātājus vēlams lietot, vienīgi konsultējoties ar ārstu vai farmaceitu. Farmaceita bezmaksas konsultāciju var saņemt arī tiešsaistē (online), zvanot uz tālruni 8555 katru darbdienu no pulksten 9.00 – 18.00. Mēness aptieka farmaceiti ir gatavi palīdzēt, sniedzot vislabāko farmaceitisko aprūpi.

 

Ar "3+ Ģimenes karti" saņemiet 10-20% atlaidi vitamīniem un uztura bagātinātājiem "Mēness aptieka" aptiekās visā Latvijā.