Gumiju trakums arī jūsmājās?

ilze.lipska ilze.lipska

Pirms kāda mēneša internetā diskusijās pamanīju, ka šīs gumiju rokassprādzes skaitās modes lieta, un bērni no 4 gadiem jau esot tā aizrāvušies ar rokassprādžu taisīšanu, savukārt vecāki klusībā priecājas, jo netiek prasītas ne planšetes, ne datorspēles - šobrīd topā gumijas. 

Nobrīnījos, ka es par tādām neko nezinu, un mani bērni pat nav ieminējušies, ka tādas gribētu/vajadzētu/jo citiem ir. Atceros, ka laikā, kad gāju skolā, vienā brīdī bija tamagoči (ceru, ka nekļūdos ar nosaukumu) bums, lielākajai daļai tādi bija, bet man ne, un neatceros, ka būtu gribējusi. Tieši tāpat kā ar mobilo telefonu, kad gāju 12. klasē, tie sāka parādīties, un mana labākā draudzene tā gribēja telefonu, savukārt es nesapratu - priekš kam tāds būtu vajadzīgs. Jā, arī tādi laiki bija. Tā nu paklausījos citas mammas, cik daudz viņām nākas iepirkt gumijas, un piemirsu par tām. 

Līdz vienā dienā ciemos atbrauca ome, un meita priecīga skrien pie manis - MAMMU, MAMMU, OME NOPIRKA INDĪGĀS GUMIJAS! 

Hmm... Indīgās? Eju skatīt. Izrādās tās ir tās pašas populārās gumijas, no kurām gatavo rokassprādzes. Bet kāpēc indīgās? Prasu meitai un saņemu atbildi, ka auklīte esot teikusi, ka tās esot indīgas. Tad vēl paziņa saka - jā, jā, esot ļoti indīgas, pa televizoru esot rādīts, kādas rokas kļūstot pēc nēsāšanas, nedrīkstot tādas bērniem dot... Vai... paskatījos arī es un nodomāju - tad jau vajadzētu reklamēt arī bulciņas šādi un kā piemēru pielikt kādu, kuram ir alerģija pret glutēnu. Neēdiet neviens miltu izstrādājumus, jo tie ir indīgi. 

Vārdu sakot, es neko sliktu nesaskatu šajās gumijās, ja vien tās bērni turpinās glabāt kārbā, un man nebūs jāredz tās pa visiem stūriem. Par alerģiju... tas jāizvērtē individuāli. Šķiet taču, ka par ikvienu kosmētisko līdzekli iesaka sākumā izmēgināt uz neliela ādas laukuma, lai saprastu, vai nav alerģijas. 

Vai jūsu mājās arī ir rokassprādžu fabrika?