Idejas kā pavadīt brīvdienas šonedēļ. Taureņi, kukaiņi, tirdziņi un māksla

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Māras diena saukta arī par tirgus dienu, jo tas ir laiks, kad daba ir savā pilnbriedā, tāpēc šajās brīvienās var doties iepirkties un izbaudīt jampadraci vairākos Latvijas tirdziņos. Vai arī izvēlies kādu citu no pasākumiem, ko esam iekļāvuši brīvdienu kalendārā.

Āgenskalna tirgus atvēšana
No 3. līdz 5. augustam Āgenskalna tirgus gaida ciemos apkārtnes iedzīvotājus un visu, kuri vēlas iepazīties ar jauno tirgus darbību un izskatu. Tirgus placis atkal pulcēs gan zemniekus, gan amatniekus, gan izbraukuma restorānus, gan bērnu iepriecinātājus. 3.-5. augusta atklāšanas programma:

Piektdien, 03. augustā., aicinām iepazīties un piepildīt grozus ar vietējiem tirgus labumiem līdz pat plkst. 21.00, kā arī uzzināt visu par Āgenskalna tirgus nākotni, satikt savus kaimiņus, domubiedrus un ilgtspējīgu ideju aktīvistus un organizācijas.
Norises laiks: 08.30-21.00.

Sestdienu, 04. augustu, veltīsim ēdienam un veselīgam dzīvesveidam – visu vecumu apmeklētājus aicinām izvingroties, vērot gatavošanas paraugdemonstrējumus un nogaršot Rīgas restorānu uz vietas gatavotus ēdienus, baudīt svaigi spiestas sulas un smūtijus no tirgū iegādātiem augļiem un dārzeņiem, kā arī vairāk uzzināt par vietējiem produktiem no Latvijas zemniekiem un mājražotājiem.
Norises laiks: 08.30-18.00.

Svētdien, 05. augustā, tirgū būs ģimenes diena, kur lieli un mazi aicināti piedalīties vairākās bezmaksas darbnīcās un meistarklasēs, kā arī šajā dienā būs dažādi gardumi tieši bērniem. Īpaši gaidītas ir vecmāmiņas un vectētiņi.
Norises laiks: 08.30-18.00.

No 07. augusta tirgošanās āra teritorijā notiks no otrdienas līdz svētdienai no plkst. 7.30 līdz 18.00.
Dalība visos pasākumos ir bez maksas.


Māras dienas svinības un tirdziņš “Gardu muti”
Valmiermuižas pils parkā sestdien, 4. augustā, sabrauks tirgotāji no tuvākām un tālākām vietām, vedot sev līdzi dažnedažādākos jaunās ražas gardumus un amatnieku darinājumus.

Tā kā smagākie lauku darbi rit pilnā sparā, tad nepieciešams arī lustīgi atpūsties – še būs gan dziesmas, gan rotaļas, arī branga darbošanās, mielošanās un izjādes ar zirgiem. 

Kukaiņu nakts pie Šlīteres bākas
Aicinot ikvienu piedalīties aizraujošajā kukaiņu gaismošanā un nakts lidoņu iepazīšanā, Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Latvijas Entomoloģijas biedrību sestdien, 4. augustā, pulksten 21:00 Slīteres Nacionālajā parkā (SNP) aicina uz Kukaiņu nakti.


"Augusta siltās naktis ir laiks, kad kukaiņu pētnieki jeb entomologi "gaismo", cerot, ka uz gaismu atnāks kāds retums. Kur gan citur notikt kukaiņu gaismošanas nakts pasākumam, ja ne pie Šlīteres Zilo kalnu kraujas – slavenākajā vietā Latvijā, kur no civilizācijas paslēpušās mazās, citviet jau izzudušās radības?" pauž pasākuma vadītājs entomologs Kristaps Vilks.


Ieeja pasākumā ir bez maksas, taču pasākuma apmeklētājiem būtu vēlams ņemt līdzi lukturīti, bet kājās vilkt ērtus, laikapstākļiem atbilstošus apavus.


Alforobot Lego robotikas skola
Sestdienās no plkst. 10:00 līdz 14:00 Koka arhitektūras centrs notiek LEGO robotu skolas nodarbības, kurā Alfarobot robottehnikas skola speciālistu vadībā ar konstruktoru Lego Education WEDO varēs taisīt robotus.
WEDO konstruktors attīsta prasmes konstruēšanā, darbu komandā, komunikāciju grupā, darbu ar planšetdatoru. Atklājiet saviem bērniem aizraujošo robottehnikas pasauli.
Programma ir unikāla, jo jau 2.klases bērns iemācīsies uzrakstīt programmu, ar kuras palīdzību konstruētais robots darbosies.
Pašlaik Alfarobot robottehnikas skola nodarbības notiek jau vairāk nekā 50 Latvijas skolās un tās apmeklē aptuveni 1500 skolēnu. Tas nozīmē, ka simtiem vecāku visā Latvijā uztic mums savu bērnu nākotni. 

Grupā var piedalīties 10 bērni, vecums 7-12 gadi, nodarbības garums 1h, bet var nākt jebkurā laikā, sākot no 10:00 līdz 14:00.
Dalības maksa 10.00 eiro.

“Ratu rallijs” un krāšņie taureņi Siguldā
9.augustā plkst. 12:00 Siguldā tiks dots starts jau otrajām ratu orientēšanās sacensībām jeb „Ratu rallijam”, kura laikā, saņemot īpašu pilsētas karti, dalībnieki dosies meklēt kontrolpunktus – uzņēmumus un bērniem draudzīgas vietas.  Pasākuma mērķis ir veicināt aktīvu dzīvesveidu māmiņām un tētiem ar mazuļiem, kā arī stiprināt ģimeņu kopības sajūtu.

Reģistrācija pasākumam sāksies plkst. 11:00 Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā. Plkst. 11:30 visiem starta dalībniekiem būs kopīgs treniņš enerģiskas mūzikas pavadījumā aktīvās māmiņas Evitas Berces vadībā. 

Pie reizes var apskatīt arī Siguldas taureņu māju. Taureņu māja atrodas Siguldas Svētku laukumā Lāčplēša iela 9A, Sigulda.
www.siguldastaurini.lv 
www.facebook.com/siguldastaurini 


Kim? bērnu diena 4.augustā
4.augustā plkst. 12.00
Laikmetīgās mākslas centrs Kim? Aicina uz Bērnu dienu, kas paredzēta no 4 līdz 10 gadu vecumam. Bērnu dienā, kā ierasts, būs speciāli bērniem veidotas Kim? darba burtnīciņām un noslēgumā būs radošā darbnīca, iedvesmojoties no izstādē esošajiem mākslasdarbiem. Lūgums vilkt drēbes, kuras nav bail nosmērēt!
Pieteikšanās obligāta, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot 28649014.
Ieeja: Bez maksas

Publicitātes foto.