Iemesli par un pret suņa iegādi vai adopciju

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

4. oktobrī visā pasaulē atzīmē Pasaules dzīvnieku aizsardzības dienu. Statistikas dati liecina, ka pandēmijas laikā arvien vairāk cilvēku iegādājas vai adoptē mājdzīvniekus, tai skaitā suņus. Tā, protams, ir pozitīva tendence. Tomēr vienlaikus itin bieži šie dzīvnieki atgriežas atpakaļ patversmēs, jo jaunie saimnieki līdz galam nav apzinājušies, ko nozīmē atbildības uzņemšanās par suni.

Nereti jaunie īpašnieki ir pārliecināti, ka mājdzīvnieks spēs mainīt viņu paradumus (piemēram, sākt skriet agri no rītiem kopā ar suni), tomēr speciālisti atzīst, ka tas ir maz ticams. Tādēļ pirms šāda lēmuma pieņemšanas ir nepieciešams rūpīgi pārdomāt, vai tiešām esat gatavi uzņemties mājdzīvnieka īpašnieka lomu. Esam apkopojuši populārākos iemeslus, kas palīdzēs saprast, vai esat gatavi kļūt par suņa saimniekiem.  

Jums NEVAJAG suni, ja:

  • Jums nepatīk agri celties. Suņiem laika koncepts ir svešs, jo viņi konstanti mostas un dodas gulēt. Jā, arī agri no rītiem, piemēram, 05:30 no rīta, viņiem var gribēties nokārtot dabiskās vajadzības. Ja Jums mošanās agrāk par 07:00 šķiet mokoša, varbūt der vēlreiz padomāt, vai tiešām suns būs Jums piemērotākais mājdzīvnieks.
  • Jums nav sunim piemērotu telpu. Franču buldogs noteikti var dzīvot dzīvokli. Taču haskija iesprostošana četrās sienās ir neprāts – gan Jūs, gan suns būs nelaimīgs. Ja dzīvojat dzīvoklī, izvēlēties tam piemērotu dzīvnieka šķirni.
  • Jūs reti esat mājas. Ja Jūsu darbs ir saistīts ar regulāru došanos tālākos vai tuvākos komandējumos vai ar neregulārām un ļoti garām darba stundām, tad tas radīs lielas loģistikas problēmas - kurš pieskatīs suni, kurš izvedīs viņu pastaigā vismaz divas reizes dienā? Galu galā, suns viens pats mājās garlaikosies un skums.
  • Jūs vēlaties jauku kucēnu savām sociālo tīklu bildēm. Atcerieties, kucēni ļoti ātri kļūst par pieaugušiem suņiem ar savu personību un raksturu.
  • Jums nekad nav laika un brīvdienās gribat tikai vārtīties pa gultu. Suns pieprasa uzmanību un darbu. Lai Jūsu suns būtu paklausīgs un ar labām manierēm, visticamāk svētdienās būs jāceļas no rītiem un jādodas uz suņu apmācībām. Katra rīta pastaiga pirms došanās uz darbu ir obligāta.

Jums VAJAG suni, ja:

  • Uz visiem iepriekš minētajiem apgalvojumiem varat atbildēt ar pārliecinošu “Nē!”.
  • Jūs esat gatavs “sasmērēt rokas”. Būt par atbildīgu suņa īpašnieku nozīmē regulāru saskari ar dažādiem nepatīkamiem šķidrumiem, it īpaši kamēr suns vēl ir maziņš (urīns, vēmekļi, izkārnījumi). Atcerieties, ka pie visa, protams, ar laiku pierod.
  • Jūs esat izdarījis “mājas darbu”, proti, izlasījis un sapratis, kura suņu šķirne ir piemērotākā Jūsu dzīves ritmam un “kustīgumam”. Jūs esat konsultējies ar speciālistiem, citiem suņu īpašniekiem un sapratuši, kāds būs Jūsu suns.
  • Jums ir skaidrs plāns, kā un kur mācīsiet savu suni. Jūs zināt, cik varēsiet tam veltīt laiku katru dienu.