Intelektuālas sarunas LAMPĀ, vēderprieki un citi pasākumi šajā nedēļas nogalē

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Vasara turpinās par spīti solītajam vējam un rudenīgajām brīvdienām. Uzvelc vējjaku un kopā ar bērniem dodieties dzīvē.

Spēles, darbnīcas un ekspedīcijas: Sarunu festivālā LAMPA īpaša programma bērniem
Galda spēles un turnīri azartiskajiem, ziepju burbuļi un spēļu kluči rotaļīgajiem, eksperimenti, izrādes un grāmatas zinātkārajiem, multfilmas, radošās darbnīcas un pat ekspedīcija mežā – tik daudzveidīga šogad ir Sarunu festivāla LAMPA sarūpētā programma bērniem. Festivāls Cēsu pils parku izgaismos 29. un 30. jūnijā. Ieeja – brīva.
Pilna mini LAMPAS programma atrodama Sarunu festivāla LAMPA mājas lapā https://ej.uz/miniLAMPA.
Street Food festivāls Kalnciema kvartālā jūlijā
Kalnciema kvartāla Street Food festivāls – pasākums, kas mainīja Rīgas gastranomisko kultūru un tagad ir gardēžu epicentrs – notiks 4., 11., 18. un 25. jūlijā katru trešdienu no plkst. 18.00 līdz 23.00.
Jūlijā ar starptautisku virtuvi priecēs viens no Rīgas restorānu grandiem „International”, pie kuriem varēs nobaudīt gan kaut ko tik ekskluzīvu kā Kamčatkas krabi, gan Latvijai tradicionālākus ēdienus. Būs arī iecienīti burgeru profesionāļi „Steiku Haoss”, kā arī daudzu jūras velšu cienītāju iemīļoti „Fans of Oyster”. Street Food pasākumos būs iespēja nogaršot arī eksotiskus ēdienus – populāro Taizemes saldējumu pie puišiem no „Rullējums” un Taivānas bao maizītes pie „Bao Bun”, savukārt havajiešu tradicionālo ēdienu pokē piedāvās „Pokē Riga” un „Raunas dārzs”.
Street Food pasākumu laikā kopā ar „Brīnumaino gaisa kuģu darbnīcu” interesenti aicināti darināt gaisa kuģus no papīra, koka skaliņiem un lina aukliņām. Dalība pasākumā ir bez maksas. Festivālu aicinām apmeklēt arī ar suņiem.


Mākslas darbnīca ģimenēm ar bērniem “Zelta zirgs”

30. jūnijā plkst. 11.00 pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni kopā ar vecākiem ir aicināti uz mākslas darbnīcu “ZELTA ZIRGS” Raiņa un Aspazija mājā, Rīgā, Baznīcas ielā 30. Nodarbības sākumā būs iespēja redzēt, kā top mākslinieces Ievas Baumgartes kustīgie zīmējumi. Ieva ir grafiķe, arterritory.com dēvēta par vienu no pēdējo gadu uzlecošajām zvaigznēm mākslā, veidojusi gleznas tiešraidē un koncertu laikā. Pēc mākslinieces priekšnesuma gan bērniem, gan vecākiem būs iespēja izveidot savu īpašo zirgu, ar kuru uzjāt savā iztēles Stikla kalnā.
Darbnīca “ZELTA ZIRGS” ir pirmā no septiņām nodarbībām ģimenēm, kas no jūnija līdz decembrim notiks Raiņa un Aspazijas mājā. Piecas mākslinieces – Ilze Aulmane, Ieva Baumgarte, Līva Kaprāle, Ella Mežule un Eva Vēvere –,izmantojot dažādas tēlotājmākslas tehnikas (grafiku, glezniecību, tekstila dizainu u.c.) un rosinot bērnus un vecākus iepazīt Aspazijas un Raiņa tekstus, sniegs iespēju ģimenēm radoši darboties kopā, veidojot savus mākslas darbus. Iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 29572469.


Saldā svētdiena bērniem Jasmuižā
1. jūlijā plkst. 15.00 jau otro gadu pēc kārtas Raiņa muzejs „Jasmuiža” (Preiļu novada Aizkalnē) aicina ģimenes ar bērniem uz pasākumu „Saldā svētdiena”. Pasākumā bērni varēs uzzināt, vai Rainis bija saldummīlis un kas viņam garšoja labāk: konfektes vai kūkas. Lai jauki un saldi pavadītu svētdienas pēcpusdienu, kopā ar jestro Gailēnu lasīsim dzeju, iesim rotaļās, dejosim, pūtīsim un ķersim ziepju burbuļus, gatavosim saldos mastikas rotājumus, dekorēsim un baudīsim saldo svētdienas kūku.  Ieeja pasākumā 1.00 EUR.
Vēlama iepriekšēja pieteikšanās līdz 30. jūnijam pa tālruni 29487589 vai e-pastu: [email protected]


“LULU bērniem” -  bezmaksas bērnu operas "Pinokio piedzīvojumi" baudīšana
30. jūnija (sestdienas) Kino “Splendid Palace” (Elizabetes iela 61, Rīga) pēcpusdienā bērnus izklaidēs visiem labi zināmā Džonatana Dova opera "Pinokio piedzīvojumi". Itāļu rakstnieka Karlo Lorenzīni radītais puisēns vārdā Pinokio, kura deguns stiepjas garumā ikreiz, kad tas melo, dienasgaismu pirmo reizi ieraudzīja tālajā 1883. gadā. Kopš tā laika ir tapušas vairākas šī stāstu krājuma adaptācijas, no kurām populārākā ir Volta Disneja 1940. gadā veidotā multfilma. Taču Lielbritānijas pilsētā Līdsā mītošais opernams "Opera North" piedāvā citādu skatījumu uz šo stāstu, savā 2008. gada uzvedumā atgriežoties tuvāk Lorenzīni oriģinālam. Martina Dankana režija ir vienkārša, bez liekiem izgreznojumiem un brīžiem pat reālistiska. Tāpēc šis ir lielisks iestudējums, lai runātu ar bērniem par operu, ļaujot tiem just līdzi varonim, kurš ir jau pazīstams, vienlaikus novērojot gan līdzības, gan atšķirības ar to pasaku, kura šķiet labi zināma. Sarunu iesākt palīdzēs muzikologs Dāvis Eņģelis.


Rīgas biennāles radošā darbnīca ģimenei
Laikmetīgās mākslas muzejā (Kronvalda bulvāris 4, Rīga) 1.jūlijā aicina uz trešo meistarklasi - mazo zinātnieku darbnīcu. Darbnīcā bērniem būs iespēja radīt jaunas pasaules, monstriņus, robotus un lelles no visiem ikdienā pieejamiem un saprotamiem priekšmetiem, kā arī lietām, kas bieži vien tiek uzskatītas par nederīgām vai tiek aizmirstas atvilktnē. Balstoties uz paša bērna idejām, brīvā gaisotnē mācīsimies gan stāstīt un veidot, gan ļauties asociatīvās domāšanas lidojumiem. Ieejot pa darbnīcas durvīm, katram no dalībniekiem būs iespēja iejusties jauna atklājēja, zinātnieka vai mākslinieka lomā.
Pirms meistardarbnīcas aicinām ierasties arī uz ģimenes ekskursiju plkst.11.00 (latviešu un krievu valodās), dalība ekskursijā ar derīgu izstādes biļeti. Darbnīcas atvērtas svētdienās no plkst. 12.00 līdz 15.00.


Bērnības svētki Mālpils muižā
Jau septītie Bērnības svētki Mālpils muižā tiks svinēti šā gada 1. jūlijā no plkst.15:00 – 18:00. Bērnības svētku svinīgajā daļā bērni tiks izšūpoti un uzrunāti ar īpašu mīlestību, tiks pasniegtas apliecība un piemiņas dāvaniņas. Pēc svinīgā pasākuma visi bērni tiks aicināti uz svētku ballīti, kur mielosies ar svētku kliņģeri un zemenēm. Svētku norise tiks iemūžināta skaistos foto mirkļos. Pasākums paredzēts līdz 12 bērniem.