Jau četrus mēnešus auklējam dvīnītes: TIK daudz atklājumu un sasniegumu!

Autors: INGA_DZĒRVE, 2014. gada 14. novembris, 13:52:54
Jau četrus mēnešus auklējam dvīnītes: TIK daudz atklājumu un sasniegumu!

Tieši pēc trīs mēnešu vecuma sasniegšanas, sākās mūsu ģimenes lielie prieki, jo sākām manīt acīmredzamas pārvērtības savās meitiņās.  Vismaz reizi nedēļā veicu pierakstus, lai vispār uz ikmēneša jubileju spētu atcerēties mazo zaķīšu sasniegumus.

Jā, mums ir gājis arī grūti

Kad trīs mēnešu robeža tika pārkāpta, cerējām, ka miers būs no kolikām, un arī mazās kļūs mierīgākas, bet - kolikas pazuda, un tomēr - asaras, reizēm pat histērijas, nervozitāte, miega traucējumi turpinājās. Prieki mijās ar izmisumu, un mazās meitenes bija pasākušas ļoti vēlu iet gulēt, ātrākais 1:00 naktī, vēlākais - 2:30 (+/-), ar visu to, ka regulāri modās mazliet pēc 6:00 no rīta. Un laikā līdz tiem 6:00 katra no viņām cēlās uzēst, paraudāt, nomierināties vismaz 3-4x. Lieki piebilst, ka tas nogurdina, un nav jau arī ko tēlot, sakot, ka bērnu audzināšanā viss ir tikai un vienīgi viegli, skaisti un harmoniski. Jāsaskaras ir arī ar grūtībām, saprotams, jo mums šie mazie zaķīši nav vienīgie ģimenes bērni.

Devāmies uz aromterapiju, kuras laikā arī bija raudāšanas lēkmes un jā, tajā dienā meitenes bija mazliet mierīgākas, bet nakts "režīmu", tas būtiski neizmainīja. Devāmies pie osteopāta, un roku liekot uz sirds, varu teikt, ka ir pagājusi jau nedēļa kopš osteopāta apmeklējuma, un meitenes tiešām sākušas laicīgi iet gulēt 22:00-, retāk pirms 23:00 iemieg, un naktī ceļas katra tikai 1-2x. Būtiska atšķirība, ko nevar nejust. Un, lai arī cik skeptiski sākumā bijām ar vīru attiecībā uz osteopātiju, te nu nevar būt tā, ka tā ir vienkārša sakritība, jo pārmaiņas ir pārāk acīmredzamas.

Meitiņām ir daudz sasniegumu attīstībā

Velšanās uz sāniņu

Šī lietiņa gan vēl tiek praktizēta, bet vislabāk jau kopš tieši 3 mēnešu vecuma tas padodas Andretai. Adrija vēl "cīnās", un tas skats ir nepārspējams, kā tāds mazs rūķītis, spirinās, līdz tomēr apgriežas uz sāniņu.

Te veļas Andreta

20141114120305-56062.jpg

Rotaļlietas satveršana

Interesanti, bet dažas dienas pēc tam, kad sākām novērot Andretas prasmi velties uz sāniņu, viņa sāka arī satvert apzināti rotaļlietas, kas atradās aktivitāšu paklājiņā. Tajā liekam, ievērojot Emijas Pikleres principus, kad rotaļlietām, kas karājas "virs bērna", jāatrodas ir bērna puncīša rajonā, nevis tieši virs galvas, vai vēl trakāk - aiz galvas. Galu galā, abām mazajām zaķenēm jau tāpat ir neliels muskuļu tonuss, kas Andretai ir lielāks kā māsai, un te nu svarīga ir ne vien ikdienas aprūpe, bet arī PAREIZA pieeja rotaļu procesiem.

Andreta čamda mantiņas, māsa vēl mācās

20141114120144-85529.jpg

Mīļākās māsiņu rotaļlietas ir dažādas lupatiņas, dvielīši, autiņi, sedziņas..

20141114120229-21469.jpg

Andreta čubinās

20141114120247-86229.jpg

Pūš burbuļus

Ļoti smieklīgi un interesanti izskatās, kā meitiņas pūš burbuļus apvienojot šo procesu ar tādu kā nelielu vāvuļošanu. Un vēl interesantāk, ka burbuļus biežāk pūš Adrija.

Adrija - lielais vaigs

20141114120323-79694.jpg

Patīk vērot punktus un strīpas

Zinu, ka bērniem vislabāk piedāvāt ne pārāk raibas un daudzkrāsainas lietas, bet tādas, kas sastāv no 2-3 pamatkrāsām. Par rotaļlietām un rotaļu vidi meitiņām pastāstīšu citā reizē, jo tam "aizies" vesels, atsevišķs stāsts. Bet jau tagad varu pastāstīt, ka no malas ļoti interesanti izskatās, kā abas dāmītes vēro punktus un strīpas manā vai citu cilvēku apģērbā, turklāt, viņas to var darīt diezgan ilgi un ar aizrautību mēģina pat satvert, aptaustīt apģērbu, kas ir tieši punktains vai strīpains.

Vienai kulaciņš, otrai - īkšķītis

Viņas patiešām ir ne vien ļoti līdzīgas, bet arī - ļoti atšķirīgas, jo Adrijai tik ļoti patīk zīst īkšķīti, un es nebūt neliedzu viņai šo prieku, raujot pirkstiņu ārā no mutes, jo zinu, ka tas neko ļaunu viņai nenodarīs. Pie tam, labi izskatās, kā viņa no sākuma rociņu kārtīgi nopēta un tad mērķtiecīgi virza to uz mutīti, kurā iekļūst tikai īkšķītis. Savukārt Andreta priecājas par visu dūrīti, un viņai garšo laikam pilnīgi visi pirkstiņi.

krekliņā ar uzrakstu - Andreta, gaiši rozā džemperītī - Adrija

20141114120121-33644.jpg

Lietā liktas tiek arī kājas

Ja mazuļi pirmajos dzīves mēnešos pastiprinātāk iepazīstas ar savām rociņām, tad manas jaunkundzītes nu sākušas izmantot arī savas kājas - tās tiek vicinātas, celtas augšā, lejā, ar tām mazās sper pa gultiņas redelītēm, pa aktivitātes paklājiņa "kājām". Šo prasmi, savukārt, Adrija apguva pirmā.

Andreta priecājas

20141114120105-73003.jpg

Rotē ap savu asi

Burtiski pirms 5 dienām pamanījām, ka meitenes sākušas rotēt ap savu asi. Noliec vienā pozā guļus uz muguras, pēc brīža jau pagriezušās par 45 grādiem. Pat lielie bērni to ir pamanījuši un atzīst, ka māsas ir ļoti paaugušās!

Abas bija noliktas vienā pozā..

20141114120047-46402.jpg

Runājas ar tēti

Vakaros mājās varam novērot patiešām ne tikai haotiskos mirkļus, kad mājoklis piepildās ar bērniem un visos stūros kāds čalo, bet arī - tēta runāšanos ar meitām. Vislabāk viņiem ar Andretu padodas, tas ir kaut kas neizskaidrojams. Skatās tētis meitām acīs un atliek tikai "aāaa" dažādās formās pavilkt, kā viņam dāmītes atbild. Tas ir patiešām mīļš un aizkustinošs skats!

Vēl viens atklājums - Andretai kut!

Arī šis ir tēta atklājums. Vienā vakarā viņš mazo čubinājis, un sapratis, ka Andretai ļoti kut sāniņi un viņa tiešām smejas kā lielais bērns :)

20141114120351-16031.jpg

Smaidiņi un smiekliņi

Šīs divas priecīgās lietas kļuvušas patiešām izteiktākas un biežāk novērojamas. Tāpat arī dažādas citas grimases parādījušās meitiņu sejās.

20141114115944-34369.jpg

Paijā viena otru

Dvīņi neticami jūt viens otru, es aizvien biežāk par to pārliecinos dabā. Jau vairākas reizes ir bijušas tādas, kurās abas māsiņas raud. Tad viena sačamda otru, vai viena otrai uzliek plaukstu uz galvas, čubinās un abas nomierinās.

20141114115546-67074.jpg 

Citas lietas

Andretai lielāks tonuss, Adrija - izbāž mēli

Par mēlīti teicu pediatrei, viņa teica, ka tas esot normāli, lai gan tā īsti pat nepavēroja mazo, jo Adrija bija noraudājusies tiešām histērijā.. Runājot par biežu mēlītes izbāšanu - es pati zinu, ka tas var būt un var nebūt normāli. Ir ļoti daudzas pietiekami smagas saslimšanas, kur viens no simptomiem ir - bieži izbāž mēli.  Var gadīties, ka bērniņu beigās jāved pie neirologa un mikrologopēga, tāpēc arī gribēju noskaidrot par mēlīti.  Cik zinu, dažreiz tā var būt, ja mazajam cilvēciņam ir vāji attīstīta sejas muskulatūra, un/vai mēlē tonuss.

To, ka Andretai ir lielāks muskuļu tonuss plecu daļā, pateicu dakterei pati, un tad dzirdēju, ka jā - tā tas viņai esot, jo galviņu vairāk atmet atpakaļ kā māsa, lai gan visādi citādi viņa ir aktīvāka, stiprāka un tā.

Kad tika pārbaudīts, kā mazās turas, guļot uz puncīša, Adrija tika apgriezta otrādi joprojām raudoša un histērijā, es viņu nekādi nomierināt nevarēju, līdz ar to, pēc manām domām - nekāda objektīvā pārbaude jau arī nesanāca, lai gan daktere secināja, ka viņa ne pārāk labi sevi tur, rokas "izslīdot uz sāniem"..

Kreisajā foto - Andreta, labajā - Adrija

20141114120009-75161.jpg

Secinājums? Dabūju abām nosūtījumu pie rehabilitologa, kurš izvērtēšot mazo dāmu attīstību un, savukārt, došot nosūtījumu uz masāžām un vingrošanu.

Uz 4 mēnešiem Andreta sver 6.600g (pieņēmusies par 400gr) un ir 60cm gara (pastiepusies 4cm), savukārt Adrija uz 4 mēnešiem sver 6.800 (pieņēmusies par 600gr.) un ir 61cm gara (pastiepusies arī par 4cm).

Mēnesis raibs, to varu teikt pavisam droši. Un mazās aug un kļūst aizvien lielākas un interesantākas, sasniegumu un piedzīvojumu saraksts aug viņām līdzi.

Lai priecīgo brīžu arī jūsu ikdienā pēc iespējas vairāk!

Inga