Jums ir multivāres katls? Un citas ikdienu atvieglojošās ierīces?

INGA_DZĒRVE INGA_DZĒRVE

Man ideālie palīgi būtu mājās tādi, par kuriem vien varu sapņot: iRobots, kārtīga tvaika slota, trauku mazgājamā mašīna (kuru šajā dzīvoklī īsti nebūtu, kur iestumt, bet ai, kā vajadzētu..).

Bet pie vienas ikdienu atvieglojošās ierīces tiku Ziemassvētkos, dāvanā saņemot multivāres katlu. Nav gluži Redmond, bet nu tomēr - ideāli pilda savas funkcijas. Es pirms tam īsti nesaskatīju tādas lietas vajadzību, ja godīgi.

Bet sāku katlu lietot, kad dvīnītēm sākās piebarojuma vecums. Tad es šīs ierīces priekšrocības sāku novērtēt aizvien biežāk, un tagad nav ne dienas, kad es ar šo katlu kaut ko negatavotu.

Viss sākās ar vienkāršu putras pagatavošanu, pirms uzsāku tvaicēšanas apgūšanu. Nolēmu kādā vakarā izmēģināt un salikt putras sastāvdaļas katlā un uzlikt uz atlikto gatavošanu ar sākumu nākošās dienas rītā. Pamostos - putra gatava - ne piedegusi, ne kā, un ne man bija jāmaisa, ne jāuzrauga katliņš. Pie tam, vislielākais bonuss - pēc ēdiena pagatavošanās ēdiens katlā ir silts, jo automātiski ieslēdzas siltuma uzturēšanas funkcija.

Un tad arī sākās tvaicēšana, ko ļoooooti novērtēju! Gatavoju gan mazajām, gan sev - vienlaikus varu gan vārīt katlā, piemēram, dārzeņus, gan arī augšējā nodalījumā tvaicēt dārzeņus mazajām. Un pats labākais - tā gatavojot saglabājas vitamīni.

Tā tagad gatavoju ar katlu ļoti daudz ko, un ikdienā tieši tas, ka ēdiens ir silts jebkurā laikā un nekas nepiedeg, ja izvēlētas pareizas proporcijas, ir lielākais atbalsts. Jebkurā brīvā brīdī varu vien salikt katlā vajadzīgās sastāvdaļas, nedomājot, ka "tikos un tikos" jāsāk ēst taisīt. Katls pagatavo ēdienu un tas ir silts un gatavs lietošanai jebkurā laikā.

Kādas jums mājās ir ikdienu atvieglojošās ierīces?

Inga