RUDENS RAŽAS IZSTĀDE: Jūs jūtat vecāku sacensību?

ilze.lipska ilze.lipska

Kā klāt rudens, tā vienmēr kaut kur dzirdu sašutumu par ar rudeni saistīto uzdevumu bērnudārzos - izveidot kaut ko no rudens ražas. Citu gadu vairāk dzirdu vecāku neapmieriātību, ka kaut kur jāiesaistās (gandrīz vai jānotic, ka tikai retie vecāki darbojas kopā ar savu bērnu...), citu gadu par sacensību... Tā arī šogad dzirdēju sašutumu par šo stulbo vecāku sacensību - kurš tad uztaisīs vissmukāk. 

Hmmm... tiešām? Tāda pastāv? Pēdējos piecus gadus septembrī vienmēr kaut ko esam gatavojuši no pāraugušajiem dārzeņiem un kastaņiem vai zīlēm, bet neesmu ne jutusi no citu puses, ne arī pati domās salīdzinājusi - kurš tad nu iegūs pirmo vietu, kuram sanācis labāk, un kurš tādējādi būs labāks. Ja kāds to dara, tad pavisam nemanāmi un neuzkrītoši, vai arī varbūt šie klusie vērtētāji ir tie, kas skaļi pukst par tām sacensībām? Tas jau nav noslēpums, ka mēs citus vērtējam pēc savas mērkauklas. 

Kaut kur pa sausu galam dzirdēju, ka bērni mēdzot lielīties ar saviem vecākiem - kuram "krutāki". Atgriežoties pagātnē, savos skolas gados, neatceros itin nekādu mērīšanos ar vecākiem. Tiesa, kad no Siguldas vides pārcēlos uz Rīgu studēt, tad man bija šoks - kādi tik cilvēki pasaulē nav! Un, kad tagad dzirdu par rotaļļietu modi, kā bērniem tā mainoties un ka bērnudārzā tam, vai tev ir ejošākā rotaļlieta, esot liela nozīme, domāju - vai tiešām ir tik liela atšķirība starp pilsētām un laukiem? Jo te, laukos, ne mums bija beibleidu bums (ja es pareizi atceros to rotaļlietu nosaukumu), ne es esmu jutusi kādu dižošanos ar mantām vai vecākiem, ne arī manījusi pašu vecāku vēlmi būt pārākiem par citiem. 

Jūs esat?

Foto avots>>