Kā mūsu ģimene tiekam galā ar niķiem

sanducis sanducis

Ja mājās ir 3 un vairāk bērni tad ir vēl jo grūtāk, jo bērnu dusmas ir pa 3 un vairāk.

Es jau kā mamma labi pazīstu savas 3 meitenes un zinu kā viņas reaģē konkrētā situācijā un pēc iespējas cenšos izvairīties no tādām situācijām, kas bērnus var sadusmot, jo līdz ar to arī man garastāvoklis ir sabojāts.  

Esmu mamma, kas ar bērniem daudz  runā un izskaidroju jebkuru situāciju- bet tā kā bērni mazākie ir tikai 5 un 3 gadi tad visbiežāk runāšana nevienmēr tiek uzklausīta.

Piemēram, vidējā meitiņa Agate 5 gadi pēc bērnudārza vienmēr man jautā, lai iebraucam veikalā un nopērkam kaut ko garšīgu. Bet katru dienu pirkt kaut ko garšīgu es neesmu uz mieru, tad nu rīkojamies sekojoši, ka 2 reizes nedēļā mēs tiekam pie kārotā, bet jau pirms dārziņa esmu iebraukusi veikalā un to nopirkusi, lai nav lieki kašķi veikalā.

Pret niķiem dažreiz palīdz kāda forša nodarbe, vai nu krāsot ar krāsām vai no ūdens, sāls un miltiem pagatavota masa ar piparkūku formiņām izveidota. Liek lai veidojumi sakalst un tad ar krāsām meitenes apglezno un tad taisam magnētiņus ko pieliekam pie leduskapja. Un meitenes ir lepnas par padarīto un niķis ir aizceļojis.

Samīļojot meitenes niķu laikā bieži vien niķis ātri aiziet prom- jo saprotu, ka bērns grib manu uzmanību pievērst. Un daudz vakarā pēc dārziņa darbojoties ar meitenēm viņām pat tad nav prātā niķi. Jo liekam puzzles, lasam grāmatas, skrienam ķeriņos u.t.t

Un laimīga mamma dara laimīgus savus bērnus.