Kā pareizi lietot un kopt sejas maskas

Autors: Godaģimene.lv, 2020. gada 16. oktobris, 09:29:51
Kā pareizi lietot un kopt sejas maskas

Lai ierobežotu Covid-19 infekcijas slimības izplatību, no 14. oktobra sejas maskas obligāti jālieto sabiedriskajā transportā, kā arī publiskās vietās, piemēram, veikalos, aptiekās, pastā, muzejos, izstādēs un citur. Tomēr nereti ir novērots, ka daļa sabiedrības masku lieto nekorekti, tāpēc esam apkopojuši svarīgāko informāciju, kā pareizi lietot un kopt sejas maskas.

Sejas masku lietošana sabiedriskās vietās var mazināt infekcijas izplatīšanos, jo tās samazina inficētu personu elpceļu pilienu izdalīšanos. Ir pieļaujama medicīnisko sejas masku, nemedicīnisko jeb higiēnas masku, kā arī respiratoru lietošana.

Sejas maskas var nelietot bērni līdz 13 gadu vecumam. Tāpat sejas masku var nevalkāt medicīnisku iemeslu dēļ, piemēram, ja personai kustību traucējumu dēļ ir apgrūtināta maskas uzlikšana vai personai ir psihiskās veselības traucējumi. Tomēr aicinām ikvienu būt atbildīgiem un darīt visu iespējamo, lai ierobežotu vīrusa izplatīšanos.

Kā pareizi lietot sejas masku

Ir ļoti svarīgi sejas masku lietot pareizi, jo nepareiza sejas maskas lietošana palielina inficēšanās risku.

Noskaties video, kā pareizi lietot sejas maskas: https://ej.uz/4og7

Kā pareizi kopt sejas masku

Vienreizlietojamo masku nedrīkst izmantot atkārtoti – tā jāizmet, vispirms ieliekot to maisiņā. Savukārt higiēnas jeb nemedicīniskās sejas maskas visbiežāk ir izgatavotas no auduma vai citiem tekstilmateriāliem ir paredzētas atkārtotai lietošanai, tomēr, lai masku varētu lietot atkārtoti, tā ir atbilstoši jākopj.

Vairāk par sejas masku lietošanu uzzini šeit: https://ej.uz/8wpv

 

Esi atbildīgs – rūpējies par savu un citu veselību!