Krāšņā rudenī interesantas izkaides. Brīvdienu plāns vasarīgās noskaņā

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Rudens pamazām izdaiļo Latviju, un tikpat krāšņs paliek arī pasākumu klāsts ģimenēm un bērniem. Laikā starp lapu kaudžu vākšanu un Siguldas pakalnu izstaigāšanu portāls Kurp.es piedāvā 12 citus aizraujošus pasākumus, kuros aizvadīt šo nedēļas nogali kopā ar ģimeni.

Filma “Frīdas vasara”
Piektdien 12. oktobrī “Kino Bize” plkst. 18.15 filma ģimenei vēsta par sešgadīgo Frīdu, kas pēc lieliem pārdzīvojumiem 1993. gadā tiek aizvesta no lielpilsētas dzīves Barselonā pie mammas brāļa ģimenes laukos. Jaunie audžuvecāki un trīsgadīgā meitiņa Anna sirsnīgi uzņem Frīdu, taču bezrūpīgās bērnu rotaļas un saulainā vasaras ikdiena mijas ar nevainīgu dumpinieciskumu un pārpratumiem, grūtsirdīgajai meitenei ar nerātnajām, tumšmatainajām cirtām cenšoties sadzīvot ar jaunajiem apstākļiem un ģimeni.

Tirgus un bērnu grāmatas atklāšana
Sestdien 13. oktobrī Kalnciema kvartālā no plkst. 10.00 zemnieku un amatnieku tirgus laikā ģimenes tiks aicinātas apgūt senus latviešu amatus – bērnu grāmatas atklāšanā iejusties skroderu un maiznieku lomā, mācīties šūt pogas, cept savus kliņģerus un izspēlēt atraktīvas spēles.

Improvizācijas teātris bērniem un vecākiem
Sestdien, 13. oktorbrī I-Dejas Mājā plkst. 10:00 ikviens bērns tiks gaidīts kopā ar vecākiem uz atvērto improvizācijas teātra nodarbību I-DEJAS MĀJA mājīgajās telpās. Nodarbībās varēs mācīties, kā droši riskēt un priecāties kļūdīties. Strādāt komandā un kopīgi veidot improvizētus stāstus.

Rāpošanas sacensības “Rāpo jauns un rāpo vecs”
Sestdien, 13. oktobrī ONSC sporta hallē plkst. 10.00 biedrība “Osports” aicina uz līdz šim vēl nebijušu pasākumu Ogrē un Latvijā - rāpošanas sacensībām “Rāpo jaus un rāpo vecs”, kuru mērķis ir veicināt fiziskās aktivitātes Ogres novada iedzīvotāju vidū, noskaidrojot Ogres novada “Veiklākā rāpotāja” titula ieguvējus. Idejas autori šajā projektā aicina piedalīties ikvienu interesentu, kas jūtas pietiekami možs, aktīvs un atvērts jaunām idejām. Galvenais mērķis šajā dienā ir izkustēties kopā ar ģimeni, draugiem vai kolēģiem mazliet netradicionālā veidā- rāpojot.

Pasaku Meditācija bērniem (5-8 gadi)
Sestdien, 13. oktobrī Mandalu Pasaulē plkst. 11:00 pasaku meditācijā - piedzīvojumā bērniem īpašā vidē un noskaņā varēsiet veltīt laiku, lai saklausītu un iekšēji saskatītu tik unikāli kā tikai katrs pats to sevī spēj. Šī nodarbība tiks veltīta Imanta Ziedoņa pasakām. Vai Tu, mamma, tēti, atceries Dzelteno pasaku? ... Ne īpaši? – tas nekas – Tavs mazais to piedzīvos un Tev pastāstīs pats :)

Mammu un meitu pucēšanās nodarbība
Sestdien, 13. oktobrī Mammu Pitstopā plkst. 11:00 pucēšanās nodarbība. Burvīgā vizuālā tēla stiliste Danija Garūta parādīs dažnedažādas firzūru veidošanas viltības un bižu pīšanas tehnikas, kas ļoti noderēs mammām, lai sapucētu savas meitas un meitām, lai sapucētu savas lelles vai draudzenes.

Pasakas midzināšana
Sestdien, 13. oktobrī Tērvetes dabas parkā no plkst. 12:00 ienāk rudens, kad arī noslēgsies aktīvā pasaku zemes sezona, Pasakas midzināšanas svētki! Pēdējo reizi šogad pasaku pasaulē būs sastopami brīnumainie pasaku tēli un citi pārsteigumiem bagātā meža iemītnieki. Izdzīvo pasaku zemes stāstu!

Ģimenes diena "Senā skola"
Sestdien, 13. oktobrī Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā plkst. 12:00 gan tiem, kuriem skolas gaitas vēl priekšā, gan tiem, kuri tās nesen sākuši vai arī turpina, varētu būt noderīgi uzzināt, kā latvieši gāja skolā pirms simt gadiem un agrāk. 13. oktobrī plkst. 12.00 būs šāda iespēja – izglītojošā un izklaidējošā nodarbībā visai ģimenei “Senā skola”. Pasākumā vecāki kopā ar bērniem uzzinās, kādas bija skolas Latvijas laukos 19. gadsimtā un ar ko tās atšķīrās no mūsdienu izglītības iestādēm.

Gaisa joga & radošā darbnīca ģimenēm
Sestdien, 13. oktobrī ATMA Center LV plkst. 14:00 kopābūšanas un kopāmācīšanās prieks caur jogas un radošuma aktivitātēm. Gaisa jogas nodarbībai var pievienoties ikviens. Partneru un individuālās jogas pozas uz zemes un lakatos, jogas elpošana un kopīga relaksācija ar Elīnu Seņkovu un viņas meitu Kati, kā arī radošā darbnīca ar Jeļenu Horsti-Pirhu un viņas meitu Mariju.

Izrāde / radošā darbnīca bērniem - Teātris ir visur!
Svētdien 14. oktobrī galerijā ISTABA plkst. 10:00 darbnīca bērniem. “Izrādē kopā ar bērniem cenšamies atbildēt uz dažiem fundamentāli svarīgiem jautājumiem par teātri kā ēku un mākslas veidu. Meklējot atbildes uz jautājumiem par teātra telpas elementiem, tādiem kā skatuve, skatītāju sēdvietas, gaismu aprīkojums - mēs kopīgiem spēkiem izveidojam savu teātri no apkārt esošajiem priekšmetiem un vides iespējām. (..) Protams, ka stāstu rada paši bērni par sev aktuālām lietām. Caur šādu spēles elementiem piepildītu stāstu mēs nonākam pie idejas, ka galvenais teātra elements ir fantāzija un ja Tev ir stāsts, kuru vēlies izstāstīt un vismaz viens skatītājs/klausītājs, tad teātris var dzimt jebkur.” tā Reinis Suhanovs.

Kino Bize: Eiropas Mākslas kino diena ģimenēm
Svētdien 14. oktobrī Kino Bize no plkst. 12:00 sāks rādīt īpašu kino programmu, kas saistīs gan pavisam mazus kino skatītājus, gan izvēlīgus jauniešus un kompromisus meklējošus vecākus. Programma tiks iesākta ar starptautiski godalgotām animācijas filmām - "Mazais spoku detektīvs" un "Mana dzīve kā Cukini". Tās visvairāk priecēs bērnus pirmsskolas un skolas vecumā. Savukārt dienas turpinājumā tiks izrādīti kinofestivāla "Berlināle" laureāti. Divas ģimenes filmas - Latvijā veidoto "Mammu, es tevi mīlu" un autobiogrāfisko stāstu par pielāgošanos jaunai dzīvei Spānijas laukos "Frīdas vasara". Vakars tiks noslēgts ar filmu jauniešiem "Mana tievā māsa".


Izrāde visai ģiemeni - Vafeļu sirdis
Svētdien 14. oktobrī Galerijā ISTABA plkst. 12:00 izrāde “Vafeļu sirdis” stāsta par diviem raksturos atšķirīgiem bērniem un viņu draudzību. Lēna Līda atceras bērnību un savu labāko draugu Trilli. Abu sasvstarpējās attiecībās nav pieņemts teikt labo, uzslavēt, atzīties draudzībā. Tā vietā draugi metas brīnišķīgos, bieži bīstamos piedzīvojumos, kuros viņu lielākie sabiedrotie ir vectēvs un vectante. Grāmatā visi notikumi stāstīti vienīgi no Trilles skatupunkta. Savukārt, izrāde ir kā Lēnas atbilde Trillem.

Vairāk bērnu pasākumu meklē platformā Kurp.es.