Kultūras pasākumi ģimenēm ar bērniem šajā nedēļas nogalē

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Ja neesi devies kopā ar mazākajiem ģimenes locekļiem velt sniegavīrus, tad pievērsies kultūras baudīšanai.

Dzintaru koncertzāle aicina uz muzikālajām pasakām mazajiem klausītājiem
Dzintaru koncertzāle Jūrmalā mazākos klausītājus uz koncertu ciklu "Muzikālās pasakas mazajiem". Šā gada pirmajos mēnešos notiks trīs koncerti - "Varde par solisti" 5. februārī, "Brīnišķīgais ceļojums" 5. martā un "Kā sunītis un kaķītis uz Franciju brauca" 9. aprīlī.


Pirmais koncerts mazākajiem klausītājiem - "Varde par solisti" - Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē notiks 5.februārī plkst. 11.00. Purva iemītnieki Varde, Krupis, Cekulpīle un Dundurs kādu dienu savā purvā ierauga nošu grāmatu. Kā tā tur nokļuvusi? Izrādās, žagata zagle to košo vāku dēļ nočiepusi no opernama. Žagatai lidojot virs purva, grāmata izkritusi no knābja. Bet ko ar skaistāko operu jaukajām ārijām, duetiem un ansambļiem iesāks purva iemītnieki? Vai atradīsies kāds, kas palīdzēs piepildīt sapni - dziedāt uz operas skatuves? To mums palīdzēs uzzināt dziedātāji - Evija Martinsone, kura iejutīsies Vardes lomā, Ilona Bagele Cekulpīles lomā, Mihails Čuļpajevs Krupja lomā un Krišjānis Norvelis Dundura lomā, savukārt mūzikas skolotāja būs pianiste Gerda Jerjomenko.
Dzintaru koncertzāle piedāvā iegādāties abonementu uz koncertu cikla "Muzikālās pasakas mazajiem" pirmā pusgada trīs koncertiem. Abonementa cena - 18 eiro.

Patiešām maziņiem. "Varde par solisti"
2017./2018. gada sezonas trešais abonementa koncerts ciklā "Patiešām maziņiem" “Varde par solisti”. Koncerts notiks 3. februārī plkst. 15.00. Spīķeru koncertzālē.
Purva iemītnieki Varde, Krupis, Cekulpīle un Dundurs kādu dienu savā purvā ierauga nošu grāmatu. Kā tā tur nokļuvusi? Izrādās, žagata to nočiepusi no opernama tās košo vāku dēļ. Laižoties pāri purvam, tā izkritusi žagatai no knābja. Bet ko ar skaistāko operu ārijām, duetiem un ansambļiem iesāks purva iemītnieki? Vai atradīsies kāds, kurš palīdzēs piepildīt sapni - dziedāt uz operas skatuves?
Lai arī šis koncertcikls paredzēts ģimenēm, kas ir iegādājušās abonementus, neliels skaits biļešu uz šo koncertu "Varde par solisti" pieejamas www.bilesuparadize.lv kasēs.

Klusuma radošās darbnīcas Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 2018
Apzinātības un meditācijas nodarbības bērniem un pusaudžiem. Caur spēlēm un aizraujošiem vingrinājumiem bērni mācīsies būt apzinātiem, redzēt, pamanīt, sajust, būt pilnībā klātesošiem.
"Klusuma radošās darbnīcas" ir nodarbību cikls, kurā 15 bērnu grupa dodas "apzinātības ceļojumā", pieredzot dažādus apzinātības veidus - apzinātu ķermeni, elpu, domas, emocijas, apzinātu kustību, apzinātu ēšanu, kā arī “sirdsapzinātibu” - pateicību, laba vēlēšanu un laipnību.
Nodarbību datumi –6. un 20. februāris, 6. un 20. marts, 3. un 17. aprīlī.
7-10 gadus veciem bērniem plkst. 17.30
11-14 gadus veciem pusaudžiem plkst. 18.45
Dalības maksa - par visām nodarbībām EUR 64.

Ģimenes diena “Uzmanību! Pulksteņu laiks ir klāt!” Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā
Svētdien, 4. februārī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Ģimenes dienas „Uzmanību! Pulksteņu laiks ir klāt!” programma pavērs skatu pārsteidzoši daudzveidīgajā pulksteņu pasaulē, uzzinot ar ko un kā cilvēki laiku mērījuši dažādos gadsimtos, kā pulksteņi kļuvuši par mākslas darbiem, modes aksesuāriem un interjera detaļām.
Ekskursijas (11:00, 13:00, 15:00) visām paaudzēm un radošā darbnīca bērniem notiks izstādē “Laika mūzika. Pulksteņi no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājuma. 17.- 20.gs.”, kurā apskatāmi vairāk kā 150 laikrāži. Būs arī piedāvājums veikt uzdevumus Darba lapās “Laika skaitītājus iepazīstot”, kā arī apskatīt visu muzeju. Jau tradicionāli, muzejs dāvā Ģimenes dienas īpaši draudzīgo ieejas maksu.