Kur brīnišķīgi pavadīt trīs brīvas dienas? Pasākumu apkopojums aizrautīgai laika pavadīšanai

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Tūlīt atkal mūs sagaida trīs saulainas brīvdienas. Idejas kā lieliski pavadīt laiku, izkustoties no mājām un apmeklējot aizraujošus, izzinošus pasākumus.

4.maijā aicina uz loka šaušanas meistarklasēm
4.maijā no plkst. 11.00 līdz 15.00 pasaules čempions loka šaušanā Pēteris Gribulis lielus un mazus interesentus aicina uz Ogres novada Lauberes pagastu, kur sporta klubā “Amazones” no plkst. 11.00 līdz 15.00 meistara vadībā bez maksas varēs apgūt aizraujošo loka šaušanas prasmi.
Lai ar loku iemācītos šaut pareizi, meistara padoms ir ļoti svarīgs, jo jāzina pareiza šaušanas tehnika – kā pareizi stāvēt, kā turēt loku, atlaist bultu u.c. Apmācību laikā klubā būs iespēja noklausīties īsu loka šaušanas teoriju, iepazīties ar dažādiem loku veidiem – vēsturisko un mūsdienu angļu loku, medību loku, arbaletiem, olimpisko loku u.c., kā arī izmēģināt iesācēju lokus. Loka šaušana ir tehnisks sporta veids, kas attīsta daudzas pozitīvas īpašības - mieru, stabilitāti, trenē uzmanību un koncentrēšanās spēju, kas palīdz labāk justies arī mūsdienu trauksmainajā ikdienā.

Maģisko sajūtu nakts - mūzikas, mākslas un garšu saspēle ar dabu
Sestdien, 5.maijā Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā notiks “Maģisko sajūtu nakts”. Ikviens pasākuma apmeklētājs trīs stundu garumā varēs baudīt gaismas, skaņas, garšas un krāsas maģisko saspēli dabā. Pasākuma programmā - vairāku mūziķu uzstāšanās, koncertprogramma bērniem, uguns šovi un dažādi vides objekti.
Visa vakara garumā apmeklētājiem muzicēs muzikantes kokos - Blue Moon Duo no Rīgas un Brangules no Valmieras puses. Tāpat visa vakara garumā būs iespēja izbaudīt tādus vides objektos kā Maģiskās gaismas, Sveču upi un Egijas Zīrapas mākslas galeriju, kā arī censties noķert ar skatienu kādu no Meža Būtnēm. Pievērsiet uzmanību Gaujai, it īpaši pēc 22:00! Tur - Sapņu burātāji.
Pirmsskolas vecuma bērniem un personām ar speciālām vajadzībām ieeja bez maksas.
“Maģisko sajūtu nakts 2018” sākums plkst.21:00, ieeja pasākumā no plkst. 20:30.


Nedēļas nogalē “Mazo Stipro skrējiens”
5. maijā, atpūtas un sporta bāzē “Zelta Zirgs”, no 10.00 līdz 17.00 risināsies šķēršļu skriešanas sacensības “Mazo Stipro skrējiens”. Dalību iespējams iegādāties pasākuma dienā.

“Mazo Stipro skrējiens” ir atraktīvas skriešanas sacensības jeb īpaši bērniem vecumā līdz 11 gadiem paredzēta trase, kas ietver dažādus interesantus šķēršļus, pār kuriem jārāpjas un zem kuriem jālien.

“Brīvības ielas stāsti” Rīgā
Piektdien, 4.maijā no plkst. 10.00 līdz 22.00. notiks vērienīgs pasākums “Brīvības ielas stāsti”. Aktivitātes notiks visas ielas garumā, sākot no Brīvības laukuma līdz Latvijas Etnogrāfiskajam brīvdabas muzejam, akcentējot vairākas norises vietas – Brīvības laukumu, Esplanādi, Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, Dailes teātri, Vidzemes tirgu, VEF Kultūras pili un Brīvdabas muzeju.


Brīvības laukumā ikvienu aicina veidot kompozīciju “Ziedu Latvija”, klausīties Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru defilē un pūtēju orķestru koncertu, piedalīties ziedu nolikšanas svinīgajā ceremonijā, vērot “Jauno Jāņu orķestra” un grupas “Iļģi” muzicēšanu un apmeklēt vakara koncertu “Brīvības pieturas”.


Šajā dienā pasākuma apmeklētāji varēs doties ekskursijā ar īpašu – 100. autobusu pa maršrutu Esplanāde-Brīvdabas muzejs-Esplanāde un brauciena laikā iepazīt Brīvības ielas vēsturi. Arī Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā būs iespēja izzināt Latvijas valsts simtgades vēsturi, apmeklējot izstādi “Latvijas gadsimts”. Savukārt vairākās vietās pilsētvidē visas Brīvības ielas garumā būs izvietoti stendi, kur ikviens interesents varēs iepazīt laikabiedru atmiņas par Brīvības ielu un notikumiem tajā.

No 12.00 līdz 18.00 pasākuma ietvaros risināsies Brīvības ielas forums, kurā interesenti varēs apmeklēt lekciju, diskusiju un sarunu teltis.
Jaunieši, ģimenes ar bērniem un ikviens jauno tehnoloģiju atbalstītājs gaidīts pie VEF Kultūras pils, kur būs tehnisko inovāciju darbu izstāde, meistarklases, lekcijas, nākotnes tehnoloģiju paraugdemonstrējumi un izklaide kopā ar tehnoloģiju kompānijām, kā arī ar pašmāju un ārvalstu mūziķiem, grupām un solistiem.
Turpretī tautas tradīciju izzinātājus gaidīs Brīvdabas muzejā, kur bērni kopā ar vecākiem varēs iesaistīties radošajās darbnīcās, klausīties lekcijas, piedalīties sarunās par tautastērpu, kā arī klausīties tautas mūzikas grupu sniegumu un iet rotaļās.
Pasākumā “Brīvības ielas stāsti” apmeklētājiem būs iespēja noskatīties arī vairākas teātra izrādes. Esplanādē būs trīs izrādes bērniem “Karnevāls un kartupeļu salāti”, “Vai otra grupa mani dzird?”, “Kā saule gadījās?”, kā arī darbosies leļļu meistarklases. Savukārt Vidzemes tirgū būs skatāma “Dirty Deal Teatro” izrāde pieaugušajiem “Latvijas plānošanas institūts”.
Līdz ar pasākumu “Brīvības ielas stāsti” 4. maijā notiks arī citas aktivitātes gan pilsētas centrā, gan apkaimēs. Plašāka svētku programma ar informāciju par dalībniekiem, norises laiku un vietu pieejama tīmekļa vietnē www.kultura.riga.lv.

“Baltā galdauta svētkos” aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs
Piektdien, 4. maijā, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs gan bērnus, gan pieaugušos aicina plkst. 12.00 un 14.00 uz ekskursiju “Latvija – skaistā, īpašā, daudzveidīgā – kā ceļoja pa Latviju 1930. gados”, bet no plkst. 10.30 – 15.30 radošajā darbnīcā „Mana un tava – mūsu
Latvija. Apsveikumi un vēlējumi Latvijai” ikvienam būs iespēja veidot apsveikumu gaviļniecei – Latvijai. “Baltā galdauta svētku” programmas apmeklētājiem - īpaši draudzīgā ieejas maksa.
Ekskursija “Latvija – skaistā, īpašā, daudzveidīgā – kā ceļoja pa Latviju 1930. gados”, uz kuru interesenti tiks aicināti plkst. 12.00 un 14.00, sniegs ieskatu teju 90 gadus senos notikumos, kad jaunās Latvijas valsts vadītāji attīstīja īpašu stratēģiju ar moto “Apceļo dzimto zemi!”, lai Latvijas apceļošana, tās dabas, kultūras, vēstures īpašo vērtību iepazīšana un apzināšana, kļūtu par iecienītu ļaužu nodarbi.

4. maijā Trušu diena “Cīruļos”
Piektdien, 4. maijā Zoodārza filiālē “Cīruļi” no plkst. 12.00-15.00 būs apskatāmi Latvijas Sīkdzīvnieku audzētāju biedrības “Trusis un citi” saimniecības “Kalvenes trusis” garauši. Pasākumā apmeklētājiem būs iespēja apskatīt un samīļot vairāk nekā 7 kilogramus smagos zilos Beļģijas milžus jeb zilos flandrus, kā arī Meklenburgas sarkanos un melnraibos trušus.
Trušu dienā “Cīruļu” apmeklētāji varēs iepazīt 20 šķirņu garaušus, tostarp arī lielo šinšillu, Kalifornijas, Jaunzēlandes balto un Jaunzēlandes sarkano trusi, franču auntrusi, Madagaskaras auntrusi, Japānas un Tīringas trušus, kā arī lauvgalvas pundurtrušus.

Latvijas kino un mūzikas vakars “NeatkaRīga”
Kalnciema kvartālā 4. maijā no plkst. 17.00 līdz pusnaktij ar Latvijas kino brīvdabas seansiem un vērienīgu mūzikas vakaru "NeatkaRīga" Kalnciema kvartāls aicina atzīmēt Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienu. Vakarā uz Kalnciema kvartāla skatuves kāps LR Zemessardzes orķestris ar solistiem Jāni Stībeli un Alisi Kanti, kuru izpildījumā skanēs iemīļotas latviešu dziesmas. Tumsai iestājoties, Nacionālais kino centrs iepazīstinās ar "4. maija filmu maratona” Latvijas simtgades filmām, un plašākai publikai jaunāko īsfilmu izlasi piedāvās Latvijas Kultūras akadēmijas absolventi. Pasākuma laikā viesi aicināti baudīt dzērienus un maltītes brīvdabas kafejnīcās. Ieeja – bez maksas.

Ķemeru Nacionālā parka Ceļotāju diena
Sestdien, 5.maijā, Ķemeru Nacionālā parkā aicina uz ikgadējo Ceļotāju dienu ar devīzi “Rīts pie jūras, pusdienlaiks kūrortā, vakars laukos pie pasaciņas”. Tās ietvaros dažādos pārgājienos, velobraucienos un aktivitātēs – kopumā vairāk nekā 20 īpašos piedāvājumos bez maksas vai arī par draudzīgām cenām – būs iespēja iepazīt ĶNP dabu un kultūrvēsturi. Plašāka Ceļotāju dienas programma, karte ar norises vietām un autobusu kustības grafiks pieejams pārvaldes mājaslapā šeit.

Jelgavā atklāj jauno tūrisma sezonu
Sestdien, 5.maijā, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs atklās vasaras tūrisma sezonu, aicinot piedalīties daudzveidīgās aktivitātēs: laivu braucienā, fotoorientēšanās sacensībās, ekskursijās gida vadībā, radošās darbnīcās un citās norisēs. Jelgava ir viena no zaļākajām Latvijas pilsētām, un, lai baudītu dabu, nav jādodas ārpus pilsētas – te ir Lielupes palienes pļavas, parki, pludmales un plašas atpūtas iespējas uz ūdens.
Tūrisma sezonas atklāšanas rītā plkst. 10.00 uz laivu braucienu pa Platones, Driksas un Iecavas upēm aicina ozolaivas.lv.
Pulksten 12.30 pie Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa tiks dots starts fotoorientēšanās sacensībām, kas norisināsies divās klasēs – velobraucēju un kājāmgājēju.
5.maijā no pulksten 11.00 līdz pulksten 18.00 ciemos gaidīs arī Blankenfeldes muiža. Jaunajā sezonā muižā īpaši izcels gastronomiskā tūrisma piedāvājumu – šefpavāra Ingmāra Ladiga izveidotu ēdienkarti ar plūškoka ēdieniem un dzērieniem. Vēl šajā dienā muižā tiks atklāta gleznu izstāde, piedāvātas aktivitātes bērniem, kā arī darbosies Zvanu muzejs. Ieejas maksa Blankenfeldes muižā pasākuma dienā 3 eiro no personas.

Ķemeru Nacionālā parka Ceļotāju diena
Sestdien, 5.maijā, Ķemeru Nacionālā parkā aicina uz ikgadējo Ceļotāju dienu ar devīzi “Rīts pie jūras, pusdienlaiks kūrortā, vakars laukos pie pasaciņas”. Tās ietvaros dažādos pārgājienos, velobraucienos un aktivitātēs – kopumā vairāk nekā 20 īpašos piedāvājumos bez maksas vai arī par draudzīgām cenām – būs iespēja iepazīt ĶNP dabu un kultūrvēsturi. Plašāka Ceļotāju dienas programma, karte ar norises vietām un autobusu kustības grafiks pieejams pārvaldes mājaslapā šeit.

Jelgavā atklāj jauno tūrisma sezonu
Sestdien, 5.maijā, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs atklās vasaras tūrisma sezonu, aicinot piedalīties daudzveidīgās aktivitātēs: laivu braucienā, fotoorientēšanās sacensībās, ekskursijās gida vadībā, radošās darbnīcās un citās norisēs. Jelgava ir viena no zaļākajām Latvijas pilsētām, un, lai baudītu dabu, nav jādodas ārpus pilsētas – te ir Lielupes palienes pļavas, parki, pludmales un plašas atpūtas iespējas uz ūdens.
Tūrisma sezonas atklāšanas rītā plkst. 10.00 uz laivu braucienu pa Platones, Driksas un Iecavas upēm aicina ozolaivas.lv.
Pulksten 12.30 pie Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa tiks dots starts fotoorientēšanās sacensībām, kas norisināsies divās klasēs – velobraucēju un kājāmgājēju.
5.maijā no pulksten 11.00 līdz pulksten 18.00 ciemos gaidīs arī Blankenfeldes muiža. Jaunajā sezonā muižā īpaši izcels gastronomiskā tūrisma piedāvājumu – šefpavāra Ingmāra Ladiga izveidotu ēdienkarti ar plūškoka ēdieniem un dzērieniem. Vēl šajā dienā muižā tiks atklāta gleznu izstāde, piedāvātas aktivitātes bērniem, kā arī darbosies Zvanu muzejs. Ieejas maksa Blankenfeldes muižā pasākuma dienā 3 eiro no personas.

Atvērtās dienas laukos – Latvijā un Lietuvā
No 4. līdz 6. maijam notiks “Atvērtās dienas laukos”, kas aicina visus pilsētniekus – ģimenes, ar un bez bērniem, pārīšus un jauniešus, doties apskatīt dzīvi ārpus pilsētas mūriem.  Šogad iespēju apskatīt ap 200 lauku sētu būs gan Latvijā, gan arī Lietuvā (tur atvērtās dienas noritēs 12.-13. maijā), kas akcijā iesaistās jau otro gadu pēc kārtas. 

Kurp doties un kā izvēlēties piemērotāko maršrutu, lasi šeit