Lai obligātā literatūra ir ne tikai lasāma, bet arī skatāma - prom uz Latvijas Leļļu teātri!

INGA_DZĒRVE INGA_DZĒRVE

Es no sirds novēlu kaut katrai ģimenei būtu tāda iespēja, ja ne reizi mēnesī, tad reizi divos noteikti kopā ar bērniem doties uz kādu no brīnišķīgajām Latvijas Leļļu teātra izrādēm! Jā, tas nav lēts prieks, un tomēr, ar 3+ Ģimenes karti būs mazliet lētāk, turklāt - prieks un ieguvums ir nenovērtējams!

Vasarā obligātās literatūras sarakstā ģimenes skolēnam bija arī grāmatiņa par slaveno pīlēnu Timu. Grāmata izlasīta, saturs atstāstīts, izrunāts.. Bet būtu taču interesanti arī redzēt, vai ne?

Apzināti devāmies uz teātri tieši dienā, kad manam dēlam bija dzimšanas diena, attiecīgi - vienam puikam papildus bonuss izlasītajam, otram - daļa no dzimšanas dienas dāvanas, Marisai - vienkārši prieks par visu redzēto!

20141007091757-94703.jpg

(Šajā reizē Leļļu teātrī bija arī "vēlēšanas", meklēta tika Goda lelle! Te Artuss izvēlas sev tīkamāko)

Došanās uz teātri mums vienmēr ir kā svētki, tā diena ir īpaša, jo tas ir "pasākums" tikai un tieši bērniem, ar prieku dodamies turp, pēc izrādes pārrunājam redzēto, dzirdēto, piedzīvoto, un priecājos, ka sarunās iesaistās visi bērni.

Pīlēna Tima piedzīvojumi vienlaikus ir gan kā blēņas, ko sastrādā ikviens bērns, gan arī kā piedzīvojumi ceļā uz pasaules iepazīšanu, ceļā uz sevis izprašanu un sava ES atrašanu. Šis ir stāsts gan par palaidnībām, gan par draudzību, gan arī par drosmi stāties pretī, nu, piemēram, viltīgajai lapsai, kas kāra uz cālēniem. Protams, bērni smējās arī par pērtiķīti Bongo, kas dziedāja, un vispār muzikālais izrādes pavadījums ir brīnišķīgs, jo ainava mainās viena pēc otras, darbības ir turpat, bet tai pat laikā - "dažādās vietās", tāpat savās gaitās pīlēns sastop ļoti daudz arī citu dzīvnieku, kas bērniem patīk - suns, divi kaķi ar atšķirīgiem raksturiem, jau pieminētā lapsa, pērtiķītis, varde, zoss, vistiņa ar cālīšiem.. Un te redzamas ir arī gādīgās pīlēna mammas rūpes par savējiem ,un, protams, arī par feino pīlēnu Timu.

Ģimenes lielais bērns atpazina pat Santu Didžu pēc balss, Artuss, savukārt, jau zināja, ka aktieri ir ne vien lellītes, bet arī cilvēki, bet Marisai vienkārši patika visi dzīvnieciņi, un viņa smaidīja gandrīz visu izrādes laiku. Starpbrīdī nevarēja pat sagaidīt, kad varēs atkal turpināt skatīties izrādi.

Paldies visiem aktieriem par apbrīnojami skaisto izpildījumu! Mēs noteikti dosimies pie jums ciemos atkal un atkal!

Galu galā, kā mana pieredze rāda, arī ar pavisam maziem bērniem ir, ko teātrī darīt, Artusam šī jau ir nez kurā izrāde, un arī Marisa vienmēr ir ņemta līdzi :)

Cik bieži jūs dodaties uz izrādēm, un kura ir tā, ko redzējāt pēdējo?

Inga

20% atlaide izrādēm ar 3+ Ģimenes karti Latvijas leļļu teātrī

20140902114354-70919.jpg