Lauki un māksla ienāk pilsētā. Brīvdienu pasākumu idejas

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Vērienīgi un krāšņi pasākumi šajā nedēļas nogalē gaidāmi Latvijas galvaspilsētā, tāpēc ir ir vērts ieplānot divu dienu braucienu uz Rīgu, lai izbaudītu gan lauku garu, gan mākslas noskaņas, gan ģimeniski atzīmēt Tēva dienu, kas šogad iekrīt 9. septembrī. 


Baltā nakts Rīgā 
8. septembri jau kārtējo gadu solās izgaismot “Baltā nakts”. Tās laikā norisināsies dažādi kultūras pasākumi – koncerti, dzejas lasījumi, kino, diskotēkas, mākslas instalācijas un performances gan muzejos, gan uz ielām. Pasākumu droši kopā ar vecākiem var apmeklēt arī bērni, kuriem nenāk miedziņš. Kurp doties? Piemēram,
Melns un balts Vērmanes parkā no plkst. 18:00 līdz 03:00 varēs baudīt klaviermūziku koncertē “Melns un balts”. Klausītāji aicināti uz 15 dažādu pianistu koncertiem. Seši no tiem būs klavierspēles studenti no Lietuvas, bet seši pārstāvēs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju. Koncerta mūzikas programmā iekļauta gan klaviermūzikas klasika, gan mūsdienu autoru darbi.

Vēl viens interesants notikums “Diskotēka bibliotēkā”, kas Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisināsies no plkst. 20:00 līdz 00:00

Trīs diskžokeji, katrs ar savu muzikālo pasauli, cīnīsies par dejotāju uzmanību. Kurš uzvarēs šajā sacensībā? To noteiks dejotāji! Klusā diskotēka – mūzika tiek pārraidīta austiņās, kuras izsniedz katram apmeklētājam. Jums ir iespēja izvēlēties starp trim kanāliem un trim dīdžejiem. Pasākumā var piedalīties gan bērni, gan pieaugušie, austiņās ir iespējams regulēt skaļumu un izvēlēties sev tīkamāko mūziku.
Latviešu autoru dzejas lasījumi “Dzejnieki un citi zvēri” netradicionālā vidē un apstākļos – Rīgas Zoodārza Vecās ziloņu mājas pastaigu laukumā notiks no plkst. 20.00 līdz 23.00

“Bij man viena gara pupa” jeb brīnumpasaku radošajā telpā Arhitektu namā pasaku teicēja, perkusionists, koklētāja un ebru māksliniece skandēs un uzburs pasakas, kas ataino mūsu latviešu tautas fantastisko pasaules uztveri. Muzicēs jauniešu folkloras grupas un notiks arhitektūras darbnīcas.

Visus Baltās nakts pasākums meklē šeit.


Tēva dienas festivāls Vērmanes dārzā
9. septembrī, plkst. 12.00 no Brīvības pieminekļa Rīgā sāksies tradicionālais Tēva dienas gājiens, kurā aicinātas piedalīties ģimenes no visas Latvijas. Gājiens noslēgsies Vērmanes dārzā pie skatuves, kur uzreiz gaidāms svētku koncerts. Svētki Vērmanes dārzā norisināsies visas dienas garumā līdz pat plkst. 17.00. Būs koncerti, spēles, atrakcijas, Lielā Loterija ar visām pilnām biļetēm, kāpšanas siena, gardumi un dāvanu darbnīcas. Ieeja bez maksas. 

Ar visu programmu var iepazīties šeit.


Kino “Bize” bērnu rīts
9. septembrī, svētdien, te varēs noskatīties filmiņu “Robinsons Krūzo”. Tā vēsta par papagaili Otrdieni, kurš bauda idillisku dzīvi uz neapdzīvotas salas un sapņo par pasaules apceļošanu. Kādu dienu spēcīga vētra sadragā kuģi un pludmalē izskalo cilvēku Robinsonu Krūzo. Lai abi varētu izdzīvot un piepildīt savus sapņus, tiem jāiemācās sadarboties.

Savukārt pēc seansa visus apmeklētājus aicināsim piebiedroties radošajai darbnīcai, lai kopīgi atminoties ainas no animācijas filmas, veidotu neapdzīvotas salas pudelēs. Tās tiks papildinātas ar vēstījumiem uz senatnīgām lapām un spalvainiem Otrdieņiem.

Alforobot Lego robotikas skola
Sestdien no plkst. 10.00 līdz 14.00 Koka arhitektūras centrs notiek LEGO robotu skolas nodarbības, kurā Alfarobot robottehnikas skola speciālistu vadībā ar konstruktoru Lego Education WEDO varēs taisīt robotus. Mācīsimies veidot un programmēt robotu modeļus. Rotaļīgā veidā apgūsim fiziku un matemātiku. Attīstīsim grupu komunikācijas prasmes un komandas darbu. Grupā var piedalīties 10 bērni, vecums 7-12 gadi, nodarbības garums 1h, bet var nākt jebkurā laikā, sākot no 10.00 līdz 14.00.

Nodarbība “Es un māksla I”
8. septembrī plkst. 12.00 Programma piedāvā bērniem iepazīt mākslu tuvāk caur viņu personisko pieredzi. Muzeja pastāvīgās ekspozīcijas un izstāžu darbi nodarbību laikā kļūst par izpētes objektu un tēmu zīmēšanas uzdevumiem. Nodarbības piemērotas bērniem no 4 līdz 10 gadu vecumam. Priekšzināšanas nav nepieciešamas. Bērni var darboties patstāvīgi vai kopā ar pieaugušiem. Nodarbības vada māksliniece un muzejpedagoģe Diāna Dimza-Dimme. Līdzi jāņem eļļas pasteļa krītiņi.


Lauki ienāk pilsētā
8. septembrī visu sestdienu Krastmalā notiks pasākums “Lauki ienāk pilsētā”, kur rādīs un stāstīs par nozīmīgākajām mūsdienu lauksaimniecības jomām, to attīstību Latvijā 100 gadu laikā un ļaus ielūkoties nākotnes tehnoloģijās. Pasākumā demonstrētas nozares: graudkopība, lopkopība, dārzkopība, bioloģiskā lauksaimniecība un biškopība, zivsaimniecība, mežsaimniecība, šajās nozarēs izmantotā tehnika un tehnoloģijas, amatniecība sasaistē ar kultūru un izglītību. Katram apmeklētājam būs iespēja ne tikai redzēt no malas, bet arī pataustīt, pasmaržot, izgaršot, sadzirdēt un ieraudzīt to, ko ikdienā dara lauksaimnieki, mežsaimnieki, dārzkopji un zivsaimnieki. Ikvienam būs iespēja piedalīties dažādu produktu tapšanā, izzināt procesus un piedalīties tajos – redzēt, kā top maize, no kā rodas piens, kā iegūst medu, kā tiek no koka līdz papīram, kāda loma ir graudu kaltei un kombainam, kas, no kā un kādā veidā rodas un tiek radīts.

Vairāk informācijas šeit