Ledus skulptūras, Masļeņica Jūrmalā un ekoloģiska dzīvesveida tirdziņš – idejas brīvdienām

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Idejas, kurp doties aktīvajās brīvdienās.


Rīgas Zooloģiskajā dārzā Tropu mēnesis
No 10. līdz 28. februārim jau sešpadsmito gadu Rīgas zoodārzā notiek Tropu mēneša aktivitātes. Šoreiz visu uzmanību veltām dzīvo radību izdzīvošanas palīgiem – maņām. Galvenā darbošanās notiks sestdienās un svētdienās, kad no plkst. 12.00 līdz 15.00 Tropu māja pārvērtīsies par izzinoši pētniecisku staciju. Tajā ikvienam apmeklētājam būs iespēja iepazīt dzīvnieku pielāgojumus izdzīvošanai briesmu pilnajā pasaulē. Lai to izdarītu, jāņem palīgā visas iespējamās maņas - acis, ausis, deguns, ūsas un nereti arī vēl kāds cits slēptais “ierocis”.
Sestdienās un svētdienās interesentiem būs iespēja doties ekskursijā pa Tropu māju zinoša gida pavadībā. Pulcēšanās paredzēta plkst. 12.15 un 13.30 pie skudrulāčiem četrpirkstu tamandua Tropu mājas gaitenī.
Izdrukājot vai uzrādot viedtālrunī īpašo uzziņu dienesta 1188 bezmaksas kuponu Tropu mēneša apmeklējums būs par 50 % izdevīgāks.

Sociāla akcija “Tirgus savā maisiņā”
Svētdien, 11. februārī, no pulksten 11.00 līdz 14.00 Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonā vides organizācija “homo ecos:’’, Zero Waste Latvija domubiedru grupa un kustība ilgtspējīgai dzīvei “TAPA” īstenos sociālu akciju “Tirgus savā maisiņā”. 
Akcijas laikā tirgus apmeklētāji varēs gūt plašāku ieskatu t.s. nulles atkritumu jeb zero waste dzīvesveidā, piedalīties izzinošās spēlēs un iegūt balvā auduma iepirkšanās maisiņus, kas tapuši no dažādiem atkārtoti izmantotiem materiāliem. Savukārt tie, kuri vēlēsies maisiņus sašūt paši, varēs to izdarīt kopā ar “TAPA” meistarēm. Zero Waste Latvija un “homo ecos:” pārstāvji atbildēs uz jautājumiem par videi draudzīgu iepirkšanos un iespējām samazināt vienreizlietojamā iepakojuma apjomu.


Labdarības tirdziņš tirdziņu “,No sirds sirdij”
No 9. līdz 11. februārim, akcijas “,No sirds sirdij” ietvaros, t/c Spice norisināsies labdarības tirdziņš, kurā varēs iegādāties no sirds darinātus suvenīrus, ziedojot līdzekļus Bērnu slimnīcas fondam onkoloģijas nodaļas pacientu ārstēšanai.
Saziedotos suvenīrus varēs iegādāties labdarības tirdziņā, kas trīs dienas- no 9. līdz 11.februārim-  norisināsies t/c Spice otrajā stāvā. Tirdziņā nopērkamajiem suvenīriem nebūs noteikta cena. Katrs interesents to noteiks pats, izvēloties summu, ko vēlas ziedot. Visi saziedotie līdzekļi tiks nodoti Bērnu slimnīcas fondam onkoloģijas nodaļas pacientu ārstēšanai.

Jūrmalā - Meteņi un Masļeņica
Seno tradīciju garā, gaidot pavasari, februārī Jūrmalā tiks svinēti latviešu tradicionālie svētki Meteņi un slāvu tautu svētki – Masļeņica. Jūrmalniekiem un pilsētas viesiem svētkos būs iespēja baudīt daudzveidīgu tautas tradīciju, kultūras un izklaides programmu.

Jau šo svētdien, 11. februārī, plkst. 11.00 Kauguru Kultūras nama pagalmā Raiņa ielā 110 jūrmalnieki un pilsētas viesi aicināti uz amatniecības un gardumu tirdziņu, bez kura nav iedomājama Meteņdiena.
18. februāra svētdienā pie sanatorijas “Jantarnij bereg” Zvīņu ielā 2, Jaunķemeros, no plkst. 12.00 līdz 15.00 koncertā uzstāsies folkloras ansamblis “Berendejka”, dziedātāji Deniss Harčenko un Anastasija Krilova, vokālais ansamblis “Dušečka”, kā arī cirka mākslinieki. Ieeja pasākumos ir bez maksas.

Ledus skulptūru festivāls Jelgavā
No 9. līdz 11.februārim 20.Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla laikā Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina apskatīt ievērojamākos tūrisma objektus, baudīt aktīvu atpūtu visai ģimenei un doties apciemot savvaļas zirgus sniegotajās palienu pļavās.
Ledus skulptūru festivāla laikā aicina iepazīt lielāko baroka pili Baltijā - Jelgavas pils. Jelgavas pils muzejs būs atvērts 9.februārī no pulksten 9.00 līdz pulksten 18.00, bet 10. un 11.februārī no pulksten 11.00 līdz pulksten 18.00. Īpaša iespēja arī apmeklēt Kurzemes un Zemgales hercogu kapenes - vienas no nedaudzajām valdnieku dinastiju apbedījumu vietām pasaulē ar 30 sarkofāgiem un apbedījumu tērpu ekspozīciju. Kapenes Jelgavas pilī ziemas sezonā ierasti ir slēgtas, bet būs atvērtas festivāla laikā 10. un 11.februārī no pulksten 11.00 līdz pulksten 18.00.

Aktīvās atpūtas cienītāji var doties pastaigā uz salas aiz Jelgavas pils applūstošajās Lielupes palienes pļavās, kur arī ziemā ganās vairāk kā 70 savvaļas zirgu, kuri pārstāv sugu, kāda Eiropā dzīvoja pirms tūkstošiem gadu. Zirgi šobrīd atrodas pavisam tuvu pilsētai un ir sasniedzami pastaigā ar kājām.

Ģimenes diena "Stāsti par senajiem ļaudīm"
10. februārī 12.00 Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā gaida ģimenes ar bērniem uz izglītojošā cikla “Muzejs ģimenei” nodarbību “Stāsti par senajiem ļaudīm”. Varēs iejusties pavisam tālā vēstures posmā – pirms vairākiem tūkstošiem gadu, kad, sekojot ziemeļbriežu bariem, Latvijas teritorijā ienāca pirmie cilvēki. 
Gan no nodarbības vadītājas stāstījuma, gan apskatot muzeja krājuma eksponātus, varēs uzzināt, kāda bija ikdienas dzīve akmens laikmetā. 
Ceļojums senatnē turpināsies bronzas laikmetā, kad mūsu priekšteči iepazina dzeltenīgo metālu sakausējumu bronzu un no medniekiem un dabas velšu vācējiem pamazām kļuva par zemkopjiem un lopkopjiem. Dzelzs laikmetā jau pastāvēja senie kurši, zemgaļi, sēļi, latgaļi un lībieši – sentautas, no kurām vēlākos gadsimtos tapa latviešu tauta. 

FOTO: Shutterstock.com