Lieliskas rudenīgas idejas nedēļas nogalei ar ģimeni

Autors: Godaģimene.lv, 2017. gada 29. septembris, 15:41:59
Lieliskas rudenīgas idejas nedēļas nogalei ar ģimeni

Smeļamies sauli, gudrības un baudām dabu – tas viss šajās brīvdienās

Piektdien vakarā - Zinātnieku nakts
Piektdien, 29. septembrī, 11 Latvijas pilsētās - Rīgā, Salaspilī, Jūrmalā, Jelgavā, Dobelē, Cēsīs, Valmierā, Ventspilī, Liepājā, Rēzeknē un Daugavpilī - notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Šīgada tēma ir inovācijas. Savas durvis apmeklētājiem vērs augstskolas, zinātniskie institūti, muzeji un citas iestādes, kopumā piedāvājot apmeklēt vairāk nekā 50 norises vietas. Apmeklētājiem būs iespēja doties ekskursijās uz laboratorijām, piedalīties eksperimentos un pētnieciskajās darbnīcās, iesaistīties diskusijās ar zinātniekiem, kā arī iepazīt dažādas inovatīvas tehnoloģijas.
Ar visu programmu var iepazīties šeit.

Ģimenes diena “Kuras sēnes ēdamas?”
30. septembrī plkst. 11:00–16:00 Latvijas Dabas muzejā, 3. stāvā pasākums ģimenēm ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem septembrī veltīts rudens pērlēm – savvaļas sēnēm. Kopā ar muzeja speciālistiem bērni un pieaugušie pildīs uzdevumu grāmatiņu, izzinot un savām rokām aptaustot īstas ēdamas un neēdamas sēnes, izpētīs dzīvniekus, kas uzturā lieto vai nelieto sēnes, savām acīm skatīs dziju krāsošanas brīnumu, kā arī mācīsies par sēņu uzbūvi un sēņu augšanas procesu.

Ikgadējais “Itāļu tirgus”
30. septembrī no plkst. 10.00 līdz 16.00 Kalnciema kvartālā norisināsies ikgadējais “Itāļu tirgus”, kas priecēs ar itāļu kultūru, skanīgām dziesmām, gardām itāļu delikatesēm un izsmalcinātiem vīniem. Itālijas kultūras vēstneši Latvijā L'ITALII piedāvās sajust itāļu valodas burvību, un bērni aicināti iepazīties ar Monu Lizu un viņas noslēpumu. Latvijas «itāļi» un Itālijas itāļi iepazīstinās tirgus apmeklētājus ar itāļu delikatesēm, kā cietie un mīkstie sieri, izsmalcināti prošuto, pasta, pesto, gardi deserti, saldējums un īsta itāļu kafija. Tāpat būs iespēja nobaudīt uz vietas ceptas itāļu picas. 

Putnu dienas Ķemeru Nacionālajā parkā
Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centrs “Meža māja” 30.septembrī un 1.oktobrī aicina iesaistīties Eiropas putnu vērošanas dienās Ķemeru Nacionālajā parkā (ĶNP) un būt lieciniekiem putnu migrācijas burvībai. Sestdien, 30.septembrī, no plkst. 9.00 līdz plkst. 13.00 un no plkst.14.00 līdz plkst. 18.00 interesenti aicināti doties organizētās putnu vērošanas ekskursijās uz Kaņiera ezeru un Dunduru pļavām. Ekskursijas vadīs ornitologs Jānis Ķuze. Ekskursijai lūdz pieteikties laicīgi, zvanot DIC pārstāvei Aijai Balandiņai pa tālruni 29149365.

Astaiņi un ķepaiņi aicina uz izstādi “ZooExpo 2017”
Jau 30. septembrī un 1. oktobrī Ķīpsalā notiks iemīļotā mājdzīvnieku un zooindustrijas izstāde “ZooExpo 2017”, kur būs dižciltīgi suņi un kaķi, mīlīgi garauši, draiskas kaziņas, poniji un daudz citu mīļdzīvnieku, kā arī aizraujoši šovi un atraktīvas šķirņu demonstrācijas. Daudz prieka garantēts! Ģimenes un visi, kas mīl dzīvniekus, ir aicināti apmeklēt starptautiskās suņu un kaķu izstādes, vērot mīluļu vērtēšanu ringos, priecāties par atraktīvām, izzinošām šķirņu demonstrācijām un šoviem, aplūkot lauku sētas iemītniekus un citus mazos mīļdzīvnieciņus, izdevīgi iepirkties plašajā zooindustrijas preču un pakalpojumu ekspozīcijā, saņemt speciālistu konsultācijas un vienkārši jauki pavadīt laiku! Vēl – bērnu priekam piepūšamās atrakcijas bez papildu maksas!

Bērnu rīts “Jāņa dzimšanas diena”
30. septembrī plkst. 12.00 pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni un viņu vecāki mīļi aicināti uz Jāņa Raiņa dzimšanas dienas svinībām Raiņa un Aspazijas mājā, Rīgā, Baznīcas ielā 30.
1865. gada 11. septembrī Dunavas pagasta Varslavānos Pliekšānu ģimenē piedzimst zēns, kuram dod vārdu Jānis. Pieaudzis Jānis Pliekšāns kļūs par slavenu dzejnieku, pieņemot vārdu Rainis. Rudens rāmajā laikā svinēs Raiņa dzimšanas dienu.

FOTO: Shutterstock.com