Mēs būsim daudzbērnu ģimene!

Autors: INGA_DZĒRVE, 2014. gada 20. marts, 09:46:59
Mēs būsim daudzbērnu ģimene!

Kad piedzima mani pirmie divi bērni, mūsu ģimene bija citādākā sastāvā un vienu brīdi tā kā bija doma par trešo bērniņu, bet tad pamazām šī doma apsīka. Lai gan – jau agrāk tiku prātojusi par to, ka būtu jauki, ja man būtu vismaz 3-4 bērni.

Ar to, protams, es nebiju domājusi tādu tūlītēju, neprātīgu tikšanu pie bērniem, gribēšanas pēc vien, neapzinoties sekas un to, ka šie bērniņi visi vēl jāuzaudzina.

Ģimenes sastāvā notika pārmaiņas saistībā ar manu privāto dzīvi un pārmaiņas, kā pēc kāda laiciņa izrādījās, skāra arī mūs tieši skaita ziņā. Izrādījās, ka gaidāms ģimenes pieaugums.

Protams, sākumā bija tāda kā neziņa, šaubas un pat neliela neticība, likās – tiešām, man būs 3 bērni? Tad jau būšu daudzbērnu māmiņa..

Bet tad, kad grūtniecība jau bija pārkāpusi 12.nedēļas slieksni, uzzināju, ka gaidāmi ir dvīnīši, un līdz ar to – daudzbērnu ģimenes statuss šķiet patiešām taustāms! Sajūs? Aii, man bija grūti pat no USG kabineta tikt līdz mājai, rokas uz stūres drebēja.. Domāju, kā pateikt otrai pusītei, kā viņš to uztvers, kā tiksim ar to visu galā, un vēl fakts, ka dvīņu grūtniecība ir riska grūtniecība.

Tas viss mani mazliet biedēja.

Lielajiem bērniem Artusam (4 gadi un tagad jau 5 mēneši) un Marisai (2 gadi un 8 mēneši) pat nekas nebija jāpaskaidro, viņi visu saprata no mūsu – abu pieaugušo sarunas. Artuss aizvien biežāk sāka jautāt par dvīnīšiem puncītī, un man tas viss šķita kļūstam aizvien jaukāk.

Kad pie mums viesojās draudzene ar 2 bērniem, es stāvēju bērnu istabas durvīs, atspiedusies pret stenderi un teicu savai otrajai pusītei: „Un iedomājies, mums viņu būs tikpat daudz. Un viņi radīs tādu pašu troksni un bardaciņu.”, mēs abi tikai pasmējāmies, jo viņš mani aizveda pie vienas lieliskas atziņas.

„Nu un? Būs grūti, jā. Bet ne jau katru dienu. Un mēs tiksim galā. Un vispār, zini, kāds tas ir piedzīvojums? Tā negadās katru dienu! Mums jābūt par to lepniem!”.

Un tad nu tagad es, pavisam droši un smaidot varu teikt – jā, mēs būsim daudzbērnu ģimene!

Topošā māmiņa Inga