Nedēļas izklaižu ceļvedis ģimenēm

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Vasara sākusies auksta, bet poasākumu kalendārs ir bagātīgs ar dažādiem notikumiem. Īpaši padomāts par izklaidēm un izglītojošiem pasākumiem bērniem.

Baznīcu nakts
Šogad dalību “Baznīcu naktī”, kas norisināsies piektdienas, 2. jūnija, vakarā no pulksten 18, pieteikušas 180 baznīcas visā Latvijā. Visvairāk dalībnieku šogad būs Vidzemē - 56 baznīcas, Zemgalē un Sēlijā - 38 baznīcas, Kurzemē 35 baznīcas, no tām Liepājā - 7, Latgalē - 14 baznīcas. Rīgā un Pierīgā atvērtas būs 36 baznīcas. Jau tagad dalību apstiprinājuši vairāki Latvijā labi zināmi mākslinieki, solisti un kori. Visi dievnami atrodami www.baznicunakts.lv interaktīvajā kartē. Baznīcu nakts ir kultūras notikums, kas ielūdz uz satikšanos ar Latvijas baznīcām – mākslas un arhitektūras skaistumu, garīgo mūziku un pārdomām klusumā un lūgšanā. Arī uz nesteidzīgu atpūtu ar tējas krūzi un sarunām.


Klusuma pārgājieni ar Gaujas klausīšanos saulrietā
Atjaunojot 20.gs.70-to gadu tradīciju - akustiska mežraga solokoncertu Siguldā uz Gaujas braucošā laivā vasaras piektdienu saulrietos, šajā vasarā laikā no 2.jūnija līdz 11.augustam piektdienu vakaros saulrietā notiks Klusuma pārgājieni ar Gaujas klausīšanos.
Klusuma un Gaujas klausītājus sagaidīs īpaši klusuma gidi un aizvedīs līdz akustiskām un ainaviskām vietām Gaujas krastos, kur būs iespējams klausīties Gaujas tecējuma un akustisku instrumenta saspēli:
Piektdien, 2.jūnijā plkst.21.30 Elku kalnā Amatas novadā pie Gaujas izteces avotiem;


Tirgus un bērnu festivāls “Dari pats”
Sestdien, 3. jūnijā, bērnus aicina uz festivālu “Dari pats”, kas notiks Kalnciema kvartālā. Festivāla apmeklētāji varēs piedalīties grāmatas atvēršanas svētkos un garās pupas stādīšanas darbnīcā, apskatīties izstādi un spēlēt galda spēles, kā arī iesaistīties diskusijā un klausīties koncertu.
Visu programmu lasi šeit.


Drošības festivāls “Piedzīvojumu vasara”
Atzīmējot Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, šī gada 3. jūnijā no plkst. 12:00-18:00, Rīgā, Esplanādē, jau piekto reizi notiks ģimeņu drošības festivāls “Piedzīvojumu vasara”. Festivāla galvenais mērķis ir papildināt bērnu, jauniešu, kā arī pieaugušo zināšanas par būtiskiem drošības aspektiem, lai vasara tiktu aizvadīta bez liekām raizēm un pārdzīvojumiem.
Visu programmu lasi šeit.

Ziemeļblāzmas parkā notiek tradicionālie Bērnu svētki
Svētdien, 4.jūnijā no plkst.11.00 līdz 16.00 Ziemeļblāzmas kultūras pils parkā notiks tradicionālie Ziemeļblāzmas Bērnu svētki, kuru moto šogad būs “Satiksimies brīnummežā". Mežsargs ar dabas draugu Cūkmenu gādās, lai ikviens Brīnummeža viesis atrastu sev ko interesantu un aizraujošu. Savukārt svētku nobeigumā visi dalībnieki varēs baudīt muzikālā projekta “Brīnumskapis" varoņu atraktīvo priekšnesumu.
Kā ik gadu būs speciālas darbnīcas pašiem mazākajiem svētku apmeklētājiem, kā arī neizpaliks tik ļoti iecienītā vizināšanās izpušķotajā zirgu pajūgā un lēkāšana piepūšamajās atrakcijās. Variet būt droši, ka Mežsargs, kura tēlā iejutīsies Latvijas Nacionālā teātra aktieris Egils Melbārdis, uzraudzīs, lai visiem svētku viesiem būtu jautri un interesanti. Savukārt Cūkmens lūkosies, lai Brīnummežā neviens nemēslo, jo tas, kas to neievēros, pats pārvērtīsies par cūku.


Baltijas Starptautiskais klaunādes un pantomīmas festivāls
Rīgā un Jūrmalā norisināsies pirmais Baltijas Starptautiskais klaunādes un pantomīmas festivāls «Klauna paradīze 2017», kura ietvaros pieaugušie un bērni varēs bez maksas apmeklēt, kā arī paši piedalīties aizraujošās klaunu un mīmu izrādēs, ielu performancēs un improvizācijās. Festivāla apmeklētājiem būs iespēja piedalīties improvizācijās, meistarklasēs un redzēt priekšnesumus, kuros piedalās bijušā klaunu teātra «LICEDEI» un Cirque du Soleil zvaigzne Valērijs Kefts, Anna Orlova un Roberts Gorodeckis, kuri apmeklēs festivālu teātra grupas «Anima Allegra» sastāvā, kā arī daudzi citi mākslinieki.


Tiguls aicina uz ikgadējo brīvdabas koncertu Tiguļkalnā
3. jūnijā plkst. 20.00 Talsos jau sesto reizi norisināsies Raimonda Tigula brīvdabas mūzikas koncerts Tiguļkalnā, augstākajā no deviņiem pilsētas pakalniem, pulcējot komponista draugus un domubiedrus un radot īpašu sajūtu vakaru ikvienam koncerta apmeklētājam. Šogad Tiguļkalna ozolu ielokā komponists Raimonds Tiguls būs kopā ar jauniešu kori «Kamēr…» un tā diriģentu Jāni Liepiņu, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra stīgu grupu, solistiem Kristīni Kārkli, Martu Kristiānu Kalniņu, ģitāristu Mārci Auziņu un arfisti Ievu Šablovsku, dūdu un bungu grupu «Auļi», tautas deju ansambli «Līgo» Jāņa Purviņa vadībā, Stiprajām sievām un neiztrūkstoši arī ar basģitāristu Robertu Rasu un Arti Orubu pie bungām. Koncertā sagaidāmi arī citi pārsteigumi, jaundarbi un atkalsatikšanās.


Sezonas noslēguma izrāde “Dirty Deal Teatro”
Sestdien, 3. jūnijā, ar izrādi visai ģimenei "OTRĀ PUSĒ" noslēdzas Dirty Deal Teatro (DDT) bērnu un jauniešu repertuāra "Šmulītis" teātra sezona!

Pēc izrādes - plkst. 12.30, ikviens apmeklētājs, bet jo īpaši vecāki, vecvecāki, skolotāji un citi, kuriem kopā būšana un sarunas ar bērniem ir ikdiena, laipni aicināti uz tikšanos ar izrādes rešisori un īpašajiem viesiem - Latvijas vecāku organizācijas Mammamuntetiem.lv pārstāvi Līgu Brūveri un biheiviorālo terapeiti, psiholoģi Gunitu Kleinbergu.

P.S. - nosvinot sezonas noslēgumu DDT saviem skatītājiem dāvā lielisku iespēju - pērkot biļetes uz sestdienas izrādi laikposmā no 1. - 3. jūnijam, katrai nopirktajai biļetei dāvanā pienākas brīvbiļete, kuru varēs saņemt Dirty Deal Teatro (Maskavas ielā 12-k2) pirms izrādes. Izmanto iespēju!
Papildus informācija šeit