Nedēļas nogalē dodies ārā, svaigā gaisā!

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Jau otras brīvdienas, gribi vai negribi, nākas pavadīt, gardi iekožot un atzīmējot gada nogales svētkus. Sāni stīvi un gribas izkustēties? Ģimenisku pastaigu var izbaudīt kādā no joprojām strādājošajiem tirdziņiem, pie reizes noķerot gada nogales pēdējās dienas sajūtu. Gads aizvadīts, lai dzīvo Jaunais gads!

Kalnciema kvartālā pop-up tirgus “Mākslas medības”
Kalnciema kvartāls aicina gada nogali pavadīt kopā, apmeklējot tirgu un pasākumus gan 30. decembrī, gan 31. decembrī no plkst. 10.00 līdz 16.00. Šajās dienās noslēgsies pop-up tirgus “Mākslas medības”, kur vēl var paspēt iegādāties jaukas lietas. Latvijas zemnieku un mājražotāju piedāvājums palīdzēs sagatavot svētku galdu Jaungada ballei no veselīgiem un gardiem pārtikas produktiem.
Sestdien, 30. decembrī plkst. 10.00-13.00 notiks sapņu ķērāju darbnīca Elīnas Caunes vadībā, kur bērni kopā ar vecākiem varēs parūpēties par labu miegu jaunajā gadā. Pēc senām Ziemeļamerikas indiāņu tradīcijām sapņu ķērājs ir rāmītis, kuru pakar virs gultas galvgaļa, lai labie sapņi rāmīša tīklā tiktu notverti un paturēti, bet sliktie caur tīkla caurumu aizvadīti projām. Sapņu ķērāju izgatavošanā izmantos dažādas pērlītes, diegus, spalviņas, akmentiņus, gliemežvākus un zvaniņus.
Svētdien plkst. 10.00-16.00 turpat tirgus laukumā apmeklētāji varēs liet laimi kopā ar metāla meistaru Edvīnu Šakali. Laimes liešana ir viena no pazīstamākajām tradīcijām vecā gada aizvadīšanā – izkausēts metāls pārvēršas zīmējumā, kas parāda, ko sagaidīt jaunajā gadā. Šajā dienā plkst. 11.00-15.00 bērnu spēļu un rotaļlietu zīmola „Rikarwo” pārstāvji piedāvās attīstīt iztēli un konstruēšanas prasmes – izmantojot koka klucīšus, būvēt lidostas kompleksu gan vadoties pēc salikšanas instrukcijas, gan pašiem konstruēt savas būves. Paralēli būs iespēja uzspēlēt citu lielformāta klucīšu spēli – „Torņa būvēšana”, kur svarīgas būs koordinācijas prasmes.
Sestdien plkst. 10.00-18.00 un svētdien 10.00-16.00 mākslas cienītāji aicināti iepazīt un iegādāties spilgtāko latviešu jauno mākslinieku darbus „Mākslas medībās”. Mākslas trofeju pop-up tirgū ir vairāk nekā 500 darbu, tai skaitā arī rotas, svētku kartiņas, galda spēles u.c. lietas. „Mākslas medībās” iespējams atrast arī porcelāna traukus, kā arī neparastas eglīšu mantiņas, piemēram, reālistiskas mušmires, baravikas un gailenes.


Etnogrāfijas muzejā “Gaismas spēles muzeja sētās”
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs arī šī gada izskaņā piedāvā īpašo notikumu – “Gaismas spēles muzeja sētās”. Gaismiņas ver baudīt līdz 14. janvārim katru dienu no 15.00 līdz 20.00 Brīvdabas muzejs tiks pārvērsts krāšņā gaismu valstībā, sapludinot dienu ar nakti, gaismu ar tumsu un senatnes tradīcijas ar mūsdienām. Ziemas tumšākajā laikā muzejs saviem apmeklētājiem piedāvā patverties no pelēcīgā drūmuma un atklāt jau iemīļotās sētas no jauna ar īpašo svētku gaismojumu. Gaismas celiņi cauri muzejam trīs nedēļu garumā vedīs pasakai līdzīgā gājienā no sētas uz sētu, no lodziņa uz lodziņu, radot muzejā un pilsētā gaišāku un maģiskāku noskaņu tumšajos ziemas vakaros. Ielūkojoties pa lodziņu istabās, gan lieli, gan mazi varēs redzēt, kā mūsu senči dzīvojuši un svētkus svinējuši un kā agrāk saimnieki un saimnieces rotājuši māju un klājuši galdu. “Gaismas spēles muzeja sētās” ir iespēja atrauties no ikdienas un pārvērst vakara pastaigu burvīgos svētkos.
Vairāk: www.brivdabasmuzejs.lv


Jampadracis Dzintaru Mežaparkā
Pirmajā jaungada dienā, 1. janvārī, Jūrmalas pilsēta aicina uz jampadraci Dzintaru mežaparkā, kur folkloras ansamblis bērnus un pieaugušos aicinās uz dejām un rotaļām latviskā garā, laimes liešanu, šaušanu ar loku un staigāšanu ar ķekatām. Būs atvērtas radošās darbnīcas un notiks citas aktivitātes. Vakara stundās parka apmeklētājus priecēs Gaismas parkā iedegtās ziemas noskaņu gaismiņas. 1. janvārī no plkst.12.00 līdz 17.00 aicināti aktīvi un jautri pavadīt pirmo jaunā gada dienu Dzintaru mežaparkā. Iepazīt latviskās tradīcijas - tautas dejas un rotaļas - jūrmalniekus un pilsētas viesus aicinās folkloras ansamblis, būs laimes liešana, šaušana ar loku un staigāšana ar ķekatām, varēs darboties radošajās darbnīcās un piedalīties citās atrakcijās. Dzintaru mežaparks decembrī pārtapis par Gaismas parku, kur vakara stundās iedegas 85 tūkstoši LED gaismiņu jūras viļņa, sniega tematikas objektu, Ziemassvētku rūķu un zaķu formās. Dzintaru mežaparka Gaismas parks ir lieliska vieta ģimenēm ar bērniem un aktīvās atpūtas cienītājiem, arī tiem, kuri dod priekšroku nesteidzīgām pastaigām. Parkā ir rotaļu laukumi dažādu vecumu bērniem, celiņi skrituļslidotājiem un gājējiem, un skeitparks. No mežaparka skatu torņa ar 12 skatu laukumu platformām, kur augstākā ir 33,5 metru augstumā, iespējams pavērot Jūrmalas pilsētu un Baltijas jūras piekrasti.