Nedēļas nogales pasākumu izlase pēcvēlēšanu noskaņām

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Ilustrāciju izstāde "Visi māk zīmēt"
6. oktobris plkst. 13:00 Latvijas Nacionālā bibliotēkas Bērnu literatūras centrā Ungārijas dienu Latvijā ietvaros notiks ilustrāciju izstādes “Visi prot zīmēt” atklāšana.  Piedalīsies mākslinieces Sofija Barabas un Zuza Moizera no Ungārijas, lai pārliecinātu ikvienu, ka zīmēt prot visi. Bērni bieži mūs pārsteidz, jo dažkārt zīmējumā var pateikt vairāk nekā garā stāstā. Tādēļ zīmēšana vienmēr ir bijusi un būs patīkama laika pavadīšana ikvienam. Pēc izstādes atklāšanas, notiks radošā darbnīca kopā ar māksliniecēm.


KINO BIZE: Frīdas vasara
6. oktobris plkst. 14:00 filma visai ģimenei “Frīdas vasara” Filma vēsta par sešgadīgo Frīdu, kas pēc lieliem pārdzīvojumiem 1993. gadā tiek aizvesta no lielpilsētas dzīves Barselonā pie mammas brāļa ģimenes laukos. Apjukusī Frīda nonāk skaistā, senā lauku mājā kalnu un mežu ielokā. Jaunie audžuvecāki un trīsgadīgā meitiņa Anna sirsnīgi uzņem Frīdu, taču bezrūpīgās bērnu rotaļas un saulainā vasaras ikdiena mijas ar nevainīgu dumpinieciskumu un pārpratumiem, grūtsirdīgajai meitenei ar nerātnajām, tumšmatainajām cirtām cenšoties sadzīvot ar jaunajiem apstākļiem un ģimeni. Draudzība ar mazo māsīcu Annu un rāmā vasara laukos Frīdai ļauj samierināties un atklāt neierastus apvāršņus piedzīvojumiem.
Savukārt svētdien plkst. 11.00 multenīte mazākiem bērniem “Džungļu patruļa”.

Uguns Nakts Vienkoču Parkā
6. oktobrī Līgatnē Vienkoču parkā notiks gadskārtējā Uguns Nakts, kas ir gaismas un noskaņu vakars, kura mērķis ir vienu īso rudens dienu padarīt ilgāk gaišu, dot iespēju uzlādēt sevi ar sveču gaismu un siltumu ziemas tumšajam periodam, lai vieglāk sagaidīt pavasari. 18:30 sāksies gaismu meža iedegšana un senie danči, kas vēlāk saplūdīs ar Uguns rituālu.
21:00 notiks tradicionālais lāpu gājiens pa Vienkoču parka takām, veidojot šķietami nebeidzamo uguns čūsku. Lāpu gājiena noslēgumā būs "Fire Spirit" uguns žonglieru šovs.
Uguns Nakts laikā darbosies dažādas amatnieku darbnīcas un citas aktivitātes, kur katram būs iespēja iesaistīties un līdzdarboties. Būs iespēja vizināties zirga mugurā, šaut ar loku, vērot kalēja un kaula apstrādes meistaru amata prasmi.

Ģimenes diena “Leģendas un teikas par Rīgu un vēl …”
7. oktobrī plkst. 11.00 Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz pasākumu "Leģendas un teikas par Rīgu un vēl…” Programmā izzinoša un atraktīvi rosinoša ekskursija “Leģendas un teikas par Rīgu, muzeju un…” (12.00 un 15.00), radošā darbnīca bērniem “Rīga un leģendas krāsās” (11.00 – 16.30). Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklētājiem - īpaši draudzīgā ieejas maksa.

Pasaku nama 15. dzimšanas diena
6. oktobrī plkst. 12.00 Dzelzceļa muzejā tiks svinēta Pasaku nama 15.dzimšanas diena. Pasākumā būs koncertprogramma ar daudziem iemīļotiem pasaku tēliem, dziesmas, dejas, rotaļas, radošās darbnīcas, lielās koka atrakcijas, piepūšamā atrakcija, gardā Dzimšanas dienas kūka un citi pārsteigumi! Biļetes varēs iegādāties arī uz vietas.

Aukstās modes tirgus Kalnciema kvartālā
Ikgadējais Kalnciema kvartāla Aukstās modes tirgus norisināsies 6. oktobrī plkst. 10.00-16.00. Tirgū vairāk nekā 100 Latvijas dizaineri piedāvās siltus lietu, vēju un sniegu aizturošus apģērbus un atstarojošus aksesuārus rudens/ziemas sezonai.
Plkst. 12.00-15.00 par pozitīvu noskaņojumu rūpēsies DJ N. Volkova un trīs mūziķu apvienība „Sexotronica” ar instrumentālas un elektroniskas mūzikas improvizācijām.
Plkst. 12.00-14.00 sertificēta rotu meistare Signe Putniņa darbnīcā bērniem mācīs, kā no pavisam vienkāršiem materiāliem (gumijas, mērauklas un pērlītēm) uztaisīt skaistas rokassprādzes, krelles un auskarus.
Paralēli norisināsies arī ierastais Kalnciema kvartāla zemnieku un amatnieku tirgus, kurā varēs sarūpēt visu nepieciešamo gardām un svinīgām brīvdienu pusdienām.