Nedēļas pasākumu izlase ģimenēm rudenīgās noskaņās

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Patiesi labu darbu šīs nedēļas nogalē var izdarīt tie, kas dzīvo Vidzemes pusē - sakopt jūras piekrasti. Ja noskaņojums baudīt kultūru un izglītoties, arī tad ir no kā izvēlēties. 

Piedalies Piekrastes Tīrradē!
Vides izglītības fonds un kampaņa “Mana jūra” ikvienu aicina pievienoties "Piekrastes Tīrradē" – iniciatīvai, kas norisināsies septembrī un kuras laikā kopīgiem spēkiem tiks sakopta visa 500 km garā Latvijas piekraste. Šo sestdien, 15. septembris kopīgā sakopšanas talka notiks Dundagas, Rojas, Mērsraga un Salacgrīvas novados. Talkošana sākas plkst, 10.00 un ilgst līdz plkst. 14.00. Reģistrēties uz pasākumu vēlams vietnē https://www.tirrade.lv/lv Savlaicīga reģistrācija ir svarīga, jo tā organizatoriem ļauj maksimāli labi jau šobrīd saplānot cilvēku noslodzi gar visu piekrasti.


Zivju svētki Rīgas Centrāltirgū
15.septembrī no plkst. 11:00 līdz 15:00 Rīgas Centrāltirgus Nēģu laukumā norisināsies Zivju svētki. Dienas garumā tirgus apmeklētājus priecēs svētku tematikai veltīts tirdziņš, kurā būs iespējams iegādāties Latvijas zivrūpnieku sarūpēto produkciju, kā arī citu vietējo ražotāju un amatnieku darinājumus.  Pasākums piemērots gan ģimenēm ar bērniem, gan draugu kompānijām, kas vēlas pavadīt laiku pozitīvā gaisotnē. Vairāk var uzzināt Centrāltirgus FaceBook  lapā.


Izstādes atklāšana: Kurš kuram draugs?
15. septembrī plkst. 12.00 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs aicina pievienoties ģimenes piedzīvojumam muzejā - mākslas ekspozīciju papildinās divas radošu aktivitāšu telpas bērniem, kas tapušas sadarbībā ar Latvijā radītu rotaļlietu veikalu Mazā cilts, lielo rotaļkluču ražotāju GIGI Bloks LV un kartona mēbeļu dizaina un eko interjeru uzņēmumu Foldlife Cardboard. Pasākumā būsim kopā ar muzikāliem pārsteigumiem, Dabas Dots un ZeMaize veltēm.


LU Botāniskā dārza augu mājām - 90
15. septembrī Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā norisināsies īpašs pasākums, kurā atzīmēs Augu māju deviņdesmito pastāvēšanas gadu.  Sestdien Botāniskā dārza apmeklētājus sagaida ekskursijas pa Augu mājām, orientēšanās spēle bērniem, grupas "Zāle" koncerts un citas aktivitātes, tai skaitā būs aplūkojama arī dārza vēsturisko fotogrāfiju izstāde, kas ļaus ielūkoties dārza pārmaiņās cauri gadu desmitiem. Vēl pasākums būs īpašs ar  botāniskajā dārzā audzēto telpaugu tirdzniecību, jo ikdienā botaniskajā dārzā augus iegādāties nav iespējams. Jāpiezīmē, ka augi būs pieejami ierobežotā daudzumā.


Pasaku Meditācija bērniem
15.septembrī plkst.10.00 aicina 5 – 8 gadus vecus bērnus uz Pasaku meditāciju​​. Pasaku meditācijā bērniem tiks izmantoti arī skaņas meditācijas mūzikas instrumenti. Viss jaunais ir labi aizmirsts vecais. Tūkstošiem gadu tālā pagātnē mūsu senči izmantoja mūziku un skaņu kā iekšējās un ārējās pasaules vienotājus.  Jāģērbjas ērti, lai brīvi var atgulties un pasapņot. Matracīši un pledi tiks nodrošināti. Kāds našķis un tēja pēc meditācijas arī būs. Nodarbību norises vieta: Radošā Studija MANDALU PASAULE, Matīsa iela 46. Maksa par nodarbību: 10 eiro. Pieteikšanās: https://ej.uz/PasakuMeditacija_SEP 


Bērnu ekskursija Lielajos kapos Sandras Martinsones vadībā
Kā noslēdzošais pasākums Hospitāļu ielas kaimiņu svētki 2018 programmā - 15. septembrī, plkst. 14.00, notiks īpaši bērniem domāta ekskursija Lielajos kapos. Ekskursiju organizē Lielo kapu draugi un to vadīs gide Sandra Martinsone, kura interesanti un aizraujoši iepazīstinās bērnus ar Lielo Kapu noslēpumiem. Iespējamā tikšanās vieta paredzēta pie J.K. Broces pieminekļa, tomēr informācijai organizētāji aicina sekot šeit.


Ārpuszemju būtņu masku darbnīca bērniem 
Svētdien, 16. septembrī no plkst. 12:00-14:00 festivālā Survival Kit 10.0 notiks ārpuszemju būtņu masku darbnīca. Visi darbnīcai nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti.  Dalības maksa: ieejas biļete izstādē, vēlamais bērnu vecums: 6 - 14 gadi.

Vietu skaits darbnīcās ir ierobežots, tāpēc obligāta iepriekšēja pieteikšanās, zvanot +371 29586893 vai rakstot [email protected] Vairāk informācijas šeit