Noķert vasaru aiz astes - pasākumi un izklaides iespējas šonedēļ

Autors: Godaģimene.lv, 2018. gada 23. augusts, 15:59:06
Noķert vasaru aiz astes - pasākumi un izklaides iespējas šonedēļ

Atlikušajās vasaras dienās pirms jaunā mācību gada sākuma piedāvājam daudzveidīgu pasākumu izlasi ģimenēm ar bērniem Rīgā un citās pilsētās. Jāpiemin, ka dalība lielākajā daļā pasākumu ir bez maksas.

Brain Games āra spēļu vakars
23. augustā Ziedoņdārzā no 17:00 līdz 21:00 būs iespēja spēlētas dažādas āra spēles - Kubb, Number Kubb, Spin Ladder, Croquet, Petanque, Dropin hood, lielie Happy Cubes, lielā Jenga u. c. Iespējams, tiks organizēts arī kāds spēļu turnīrs.
Līdzi jāņem draugi, labs garastāvoklis un kāda siltāka drēbju kārta, jo uz vakaru var palikt vēsāks. Dalība bez maksas.

Burtnieka ezera svētki
Pavadi pēdējo vasaras nedēļas nogali pie leģendārā Burtnieka ezera! Sestdien, 25. augustā, no pulksten 12:00 Burtniekos, pie Burtnieku centra laivu kanāla, norisināsies Burtnieka ezera svētki. Tajos varēs piedzīvot baudījumu visām izjūtām – redzei, dzirdei, taustei, garšai un ožai. Svētkos būs gardēžu tūrisma ceļa “Livonijas garša” tirgotāju labumi, degustācijas un tirdziņš “Gardu muti”, sportiskas un radošas aktivitātes gan bērniem, gan pieaugušajiem, kā arī iluzionisti Pecolli (Pezzoli) un citi mākslinieki ļaus ieskatīties krāšņajā šovā “Bubblelandia”. Svētku noslēgumā - Jauno Jāņu orķestra koncerts.

Radošā darbnīca bērniem un vecākiem "Mufe"
25. augustā plkst. 11.00 pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni kopā ar vecākiem un vecvecākiem ir aicināti uz darbnīcu “MUFE” Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, Baznīcas ielā 30.
Vai šodien bērni zina, ko nozīmē tādi neparasti, Raiņa dzejoļos atrodami vārdi kā mantelis, mufe, ulis, incis, pērklītis, cilinders, salums, dairs, nebēdnis, mērkaķis, paziemiņa, ilgdusītis? Kopā ar mākslinieci Ilzi Aulmani draudzīgā atmosfērā būs iespēja zīmēt, līmēt un veidot, fantazējot par šo un citu aizraujošu, Raiņa lietotu vārdu nozīmi un iedzīvinot tos savos mākslas darbos.
Darbnīcas ilgums ir 1,5 stundas. Vecāki un vecvecāki aicināti līdzdarboties. Lūdzam pieteikties iepriekš, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 29572469.
Ieeja ģimenēm ar bērniem – 3,00 EUR.

Ģimeņu diena Ziedoņa muzejā Murjāņos
Imanta Ziedoņa muzejs aicina ciemos uz īpaši ģimenēm veltītu dienu. Tās programmā paredzētas aizraujošas un izzinošas aktivitātes gan visu vecumu bērniem, gan pieaugušajiem. Pārgājiens, multfilmas, eksperimenti un kopīga zupas vārīšana – visas dienas garumā ikkatrs atradīs sev saistošāko nodarbi un pavadīs brīnišķīgu dienu tuvāko lokā. Iepriekš piesakoties, laipni gaidīta ikviena ģimene.
Pasākuma programmā: Ziedoņa muzeja iepazīšana; izzinoša pastaiga gar Lojas upi aptuveni 4 km garumā (nepieciešami ērti apavi); multiplikācijas filmas bērniem, kas veidotas balstoties uz Imanta Ziedoņa darbiem; kopīga zupas gatavošana; radoši un izzinoši eksperimenti kopā ar Emīlu no zinātkāres centra Zinoo.
Cena - 1 personai 5 EUR, 2 personām 10 EUR, 3 un vairāk personām 15 EUR.
Aicinām iepriekš reģistrēties, jo vietu skaits ir ierobežots, skaties šeit.

Bērnu rīts "Ziemeļblāzmā"
Bērnu izklaidētāji Nauris Seisums un Vladislavs Krasovskis 26.augustā no pulksten 12.00 līdz 13.00 aicinās bērnus kārtīgi iztrakoties pirms vasaras beigām. Bērniem būs iespēja piedalīties foto orientēšanās izaicinājumā, dažādās sporta aktivitātēs, ūdens izklaidēs un noslēgumā - kārtīgi izdejoties. Ieteicamais bērnu vecums: 6 – 14 gadi. Dalība bez maksas.

Rīgas Biennāles Ģimeņu svētdiena
Bezmaksas meistardarbnīca 'Baltā gaisma' bērniem un vecākiem mākslinieces Zanes Zelmenes vadībā bijušajā Bioloģijas fakultātes ēkā, Kronvalda bulvāri 4.!
Darbnīcā māksla un zinātne tiks apvienota aizraujošā spektroskopijas eksperimentā, un tās ietvaros būs iespēja iepazīties ar kluso dabu un krāsu apli, radot, pētot un zīmējot varavīksnes. Kā bērniem, tā pieaugušajiem tiks sniegta iespēja izjust mākslinieka darba procesu, sākot ar ideju un noslēdzot ar tās realizāciju. Rezultātā taps darbi, kurus katrs dalībnieks varēs ņemt sev līdzi.

Latvijas Valsts mežu ekspedīcija
Aptuveni 2 km garš izglītojošs pārgājiens dabā pieredzējušu mežsaimnieku vadībā ar meža izziņas pieturām. Ekspedīcijas dalībnieki iepazīst labas mežsaimniecības praksi, veic daudzveidīgus uzdevumus un gūst izpratni par meža kā “zaļā zelta” nozīmi Latvijas beidzamajos un nākamajos 100 gados! Satikšanās – plkst. 11.00 pie Latgales vēstniecība GORS parādes ieejas. Dalība bez maksas.

Meistardarbnīca ar Vari Klausītāju
Pulksten 12:00 paši mazākie festivāla apmeklētāji būs gaidīti Vara Klausītāja veidotajās muzikālajās meistardarbnīcās, kur savienojas zīmēšana un mūzika. Norise - bērni izvēlas stāsta varoņus un darbības vietu, Varis Klausītājs attīsta sižetu un improvizācijas veidā veido stāstu. Dalība bez maksas.

Muzikāla izrāde “Vējš vītolos”
25. augustā pulksten 13:00 un 16:00 muzikālā izrāde bērniem “Vējš vītolos” pēc Keneta Greiema pazīstamā darba motīviem. Mūziku komponējis “Spēlmaņu nakts” balvas ieguvējs, Nacionālā teātra, Leļļu teātra un Valmieras drāmas teātra izrāžu mūzikas autors Edgars Mākens. Izrādes režisors ir Leļļu teātra mākslinieciskais vadītājs Ģirts Šolis. Izrādē piedalās aktieri Martiņš Brūveris un Valdis Vanags. Scenogrāfs – Reinis Pētersons. Izrādes dalībnieks ir arī “LNSO VĪTOLANSAMBLIS” Gunta Kuzma vadībā.
Pasākums ieteicams bērniem no 4 gadu vecuma. Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.
Biļešu cena 5-8 EUR. Bērniem līdz 7 gadu vecumam, kas neaizņem atsevišķu sēdvietu, biļetes nav jāiegādājas.

Spēle “Atrodi mūzikas instrumentu!”
Lai labāk iepazītu Latgales vēstniecība GORS, pulksten 13:30 bērni un pusaudži aicināti piedalīties spēlē “Atrodi mūzikas instrumentu. Uzdevums – pēc skaņas sameklēt mūzikas instrumentus un pēc tembra atpazīt tos – tās būs īstas muzikālās orientēšanās sacensības. Dalība bez maksas.

Muzikālā joga bērniem
Pulksten 12:30 Muzikālās jogas nodarbību Alise Putniņa vadībā. Nodarbība balstīta asociāciju un sajūtu spēlēs, kas ļaus vieglāk iepazīt un apzināt savu ķermeni. Iemācīsimies draudzēties ar elpu un kustēties ar to vienā ritmā. Nodarbība ritēs kā laiska rotaļa ar jogas kustību un elpošanas vingrinājumu elementiem perkusiju pavadījumā.
Nodarbība paredzēta bērniem vecumā no 5 līdz 10 gadiem. Līdzi jāņem ērts apģērbs un zeķes. Dalība bez maksas.
Zenīts. Dziesmu izrāde pusaudžiem.
Svētdien pulksten 14.00 Latgales vēstniecības GORS Mazajā zālē Jāņa Šipkēvica komponētais dziesmu cikls “Zenīts” diviem zēniem un astoņiem instrumentiem.
Izrādes režisors – Viesturs Meikšāns, scenogrāfe un tērpu māksliniece – Rūta Briede. Piedalās NMV Rīgas Doma kora skola audzēkņi un “LNSO ZENĪTANSAMBLIS” Gunta Kuzma vadībā. Izrāde “Zenīts” bija nominēta Lielajai mūzikas balvai 2017 kategorijā “Gada izrāde”.
Biļešu cena 5-8 EUR.


Vairāk bērnu pasākumu meklē šeit.