Pagatavot slaimu, aiziet uz muzeju vai uzrakstīt diktātu. Un citas idejas ģimenes brīvdienām

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Zinātkāro ģimeņu sestdienas
Sestdien, 3. novembrī plkst. 11.00 uz izglītojošām nodarbībām par dabas tēmām, ko vada muzejpedagoģe Eleonora Zuimača. Novembrī nodarbību tēma “Ko visu gadu dara vēveres?” Ko vāveres dara rudenī, ziemā, pavasarī un vasarā? Vai tās vāc barības krājumus, maina kažoka krāsu, cik mazuļu dzimst vāveru mammām? Nodarbības laikā dalībnieki aktīvi līdzdarbosies gan izprotot vāveres dzīves ciklu, gan apgūstot barības veidus, krāsojot un gatavojot mazu rokdarbiņu, kura galvenais akcents būs vāveres lepnums - kuplā aste. Vairāk par nodarbībām šeit


Ģimeņu sestdiena kopā ar ilustratori Signi Ērmani
Sestdien, 3. novembrī, plkst. 13.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā (7.stāvā) "Ģimeņu sestdienā" viesosies bērnu grāmatu ilustratore Signe Ērmane. Ieeja bez maksas.
Grāmatu ilustrācijas atdzīvina iztēlē stāstus. Tās uzbur nekad neredzētus tēlus un aicina doties tālāk piedzīvojumā. Lai tās radītu, ir jābūt pacietīgam, jo bieži vien grāmatai ilustrāciju ir neskaitāmi daudz. Par to, kā tās top uzzināsim no mākslinieces Signes Ērmanes. Kopā zīmēsim un sapratīsim, ka jebkurš spēj veidot savus stāstus, savas ilustrācijas.

Slaimu darbnīca 
Sestdien, 3. novembrī, plkst. 13.00 mācību centrā bērniem “Idealist KIDS” aicina uz slaimu darbnīcu. Aicināti bērni sākot no 5 gadu vecuma. Visas slaimu sastāvdaļas ir bērniem drošas (līme, soda, kontaktlēcu šķīdums, ziepju izgatavošanā izmantojamā smaržviela). Bērnus lūdz uz nodarbībām ģērbt tādā apģērbā, kuru drīkst nedaudz sakrāsot un sasmērēt.


Vispasaules diktāts latviešu valodā
Neizejot no mājas, katrs rakstītprotošs ģimenes loceklis 3. novembrī plkst. 12. 00 var apsēsties pie datora un vienoties ar citiem latviešiem pasaulē kopīgā diktāta rakstīšanā. Klātienē šo pārbaudes rakstīs 706 cilvēki vienā no deviņām Latvijas pilsētām – Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Daugavpilī, Jēkabpilī, Rēzeknē, Cēsīs, Jelgavā vai kādā no trim izglītības iestādēm Rīgā. Savukārt tiešsaistē vietnē www.raksti.org savu rakstītprasmi plāno pārbaudīt kopā 128 dalībnieki no Latvijas, Anglijas, Īrijas, Nīderlandes, Norvēģijas, Spānijas un Vācijas. 135 dalībnieki norādīja, ka apsver domu rakstīt IV pasaules diktātu latviešu valodā, taču galīgo lēmumu vēl neesot pieņēmuši. Organizatori lēš, ka šogad diktāta dalībnieku skaits varētu pārsniegt tūkstoti. Šogad pirmo reizi tiešsaistē diktātu varēs rakstīt ne vien vietnē raksti.org, bet vienlaikus arī Latvijas sabiedrisko mediju portālā www.lsm.lv.

Ģimenes diena “Pieminēšana un atmiņa” - muzejā un Doma krustejā
Svētdien, 4. novembrī plkst. 12.00 un 15.00 Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Ģimenes dienu. Šīs dienas programmā “Senču pieminēšanas un apbedīšanas tradīcijas laiku lokos. Svecīšu iedegšana Rīgas Doma dārzā”, kuras dalībnieki nokļūs Rīgas Doma krustejā, dārzā un muzeja ekspozīcijā. No 11.00 - 16.30 radošajā darbnīcā “Zīmē ieraudzīto, izjusto! Mini mīklas un uzzīmē atminējumu!” bērni kopā ar pieaugušajiem varēs darboties visas dienas garumā. Ģimenes dienas programmas apmeklētājiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo ieejas maksu. Ekskursijas dalībnieki dosies pastaigā pa muzeju, Rīgas Doma krusteju un dārzu, iepazīstot gan šīs leģendām un seniem notikumiem bagātās vietas, gan stāstus, ko tās glabā par ekskursijā ietverto tēmu. Ikvienam ir būtiska savas ģimenes, savas tautas, savas zemes vēsturiskās atmiņas kopšana un godāšana, tās ieaudzināšana bērnos.

KINO BIZE Bērnu rīti: Gordons un Padija
Svētdien, 4. novembrī plkst. 11.00 varēs noskatīties Rīgas Starptautiskā kino festivāla “KIDS WEEKEND” laikā pirmizrādi piedzīvojušo zviedru animācijas filmu "Gordons un Padija". Tā vēsta par meža policijas priekšnieku, vardi Gordonu, kurš gatavojas doties pensijā. Viņš kā savu jauno asistentu un amata turpinātāju izvēlas peli Padiju. Padija ir ļoti gudra un apveltīta ar lielPēc filmas seansa aicināsim visus apmeklētājus piebiedroties radošajai darbnīcai. Saistībā ar to, ka tuvojas ziema, parūpēsimies arī par putniem, kuri nav devušies uz siltajām zemēm, veidojot tiem nelielas uzkodas. isku ožu. Kopā viņiem ir jāatrisina vēl pēdējā Gordona lieta - jāatrod vāveres neizskaidrojami pazudušie krājumi. 


Izrāde bērniem un vecākiem - Karnevāls un kartupeļu salāti
Svētdien, 4. novembrī plkst. 13.00 galerijā “Istaba” režisora Jāņa Znotiņa izrāde “Karnevāls un kartupeļu salāti” pēc Andrusa Kivirehka tāda paša nosaukuma grāmatas motīviem. Gan grāmata, gan izrāde runā par empātiju jeb spēju just to, ko jūt citi. Par bērnu iekļaušanos sabiedrībā. Viņu spēju pieņemt šīs pasaules noteikumus, cenšoties saglabāt savu būtību, savu unikalitāti. 
Stāsts sākas pavisam vienkārši. Mijai ir dzimšanas diena. Ieradusies ir Katrīna, Mijas vislabākā draudzene. Oskars, kurš ir drukns zēns un kuram patīk kārtīgi paēst, arī mazais Aksels. Viņš ir ļoti sīks, var ielīst visur, pat galda atvilktnē. Viņi visi nolemj spēlēt karnevālu. Atliek tikai izvēlēties lomas…