Palīdzēt kopā ir viegli. Ieaudzināt bērniem un jauniešiem vēlmi darīt labu

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Palīdzēt kopā ir viegli. Šis ir labdarības laiks, ne tikai tāpēc, ka vairāk izskan aicinājumi palīdzēt, ziedojot naudu, mantas vai laiku, bet arī cilvēku sirdis kļūst atvērtākas pret kādu, kam šobrīd klājas grūtāk. Sirds atvērtību vēl bērnudārzā un skolās vecumā var ierādīt ģimenē, ja ģimene to uzskata par būtisku niansi bērnu audzināšanā, vai arī izglītības iestādē, kurā tā patiešām ir bērnu audzināšanas sastāvdaļa. Ģimenes studijā par pieredzi skolēnu iesaistīšanā labdarības akcijās un to, kā ieaudzināt bērnos vēlmi darīt labu, stāsta Rīgas 6.vidusskolas skolotāja Jogita Griķe un skolnieces Una Briža, Evija Felkere, kā arī Rīgas starptautiskas skolas skolotājas Diāna Briede un Ginta Kārkliņa. Sarunā piedalās fonda Nāc līdzās! valdes priekšsēdētāja Sarma Freiberga. 

Raidījuma otrajā daļā sarunai pievienojas Urbanovu ģimene – mamma Kristīne, tētis Haralds un meita Evelīna. Viņi tagad jau trešo gadu dodas uz dzīvnieku patversmi "Ulubele", lai palīdzētu rūpēties par pamestiem dzīvniekiem.

Labdarības aspektā svarīgi pieaugušiem jau no mazotnes bērniem mācīt, kas ir labdarība, vai tā ir tikai naudas ziedošana, vai tas ir process, kad ziedo laiku, zināšanas, darbu. Tas ir daudz vērtīgāk. Tas paliek atmiņā.

Ziedot var jebkurš, arī tas, kuram it kā pašam nekā nav. Brīnišķīga ir ideja iet ciemos un parunāt ar vecajiem cilvēkiem, paspēlēties ar bērniem bērnu namā.

LR1 "Ģimenes studijas" 2.decembra raidījums ŠEIT>>

20150223172919-37533.jpgKāds ir jūsu skatījums uz šo?

Godaģimene.lv