Pasaku midzināšana, ražas svētki un Kino Bize – idejas nedēļas nogalei

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Nedēļas nogale ir klāt, laiks aizraujošām izklaidēm, rudeni baudot. Piedāvājam trīs idejas, kur brīvdienās doties un ko redzēt.


Rudens ražas svētki LU Botāniskajā dārzā
Sestdien, 14.oktobrī, no plkst. 11.00 līdz 16.00 Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā notiks "Rudens ražas svētki", tirdziņā piedāvājot iegādāties vietējo ražotāju produkciju, lekcijās izzinot rudenī aktuālas tēmas un ar grupas "Pastakaste" koncertu ievadot gada tumšāko laiku.

Kad lauka darbi padarīti un daba dodas pie miera, Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs aicina svinēt zemes auglību un ražas bagātību "Rudens ražas svētkos". Jau par tradīciju kļuvušajos gadskārtu svētkos piedāvās iegādāties vietējo amatnieku un pārtikas ražotāju produkciju. Tirgotāju sortiments piedāvās gan gardi pamieloties uz vietas pasākuma laikā, gan sagādāt cienastu mājiniekiem, gan arī papildināt savu mājokli un garderobi ar skaistiem Latvijā ražotiem amatnieku darinājumiem.

Sagatavoties ziemai un aizdomāties par veselīgu dzīvesveidu aicinās lekcijas par rudenī aktuālām tēmām, kas notiks paralēli tirdziņam LU Botāniskā dārza šķūnī. LU Botāniskā dārza telpaugu kopšanas speciāliste Ingūna Gudrupa ar interaktīvo lekciju "Telpaugu kopšana rudenī un ziemā" sniegs ieskatu ziemas dārzniecībā. Viena no "Vegan Fest" rīkotājām, Dainuvīte Roginska ar lekcju "Augi mūsu ēdienkartē" iepazīstinās ar dažādiem veidiem kā bagātīgo rudens ražu iekļaut ēdienkartē. Sertificēta farmaceite un ārstniecības augu speciāliste Anita Liberte ar lekciju "Ārstniecības augi un to vākšana rudenī" ievedīs plašāku lekciju ciklu par ārstniecības augiem "Daba dziedē: Ārstniecības augi" (vairāk informācijas par ciklu atradīsiet LU Botāniskā dārza tīmekļa vietnē). Lekciju sēriju Rudens ražas svētkos noslēgs biedrības "Homo Ecos" vadītāja Artūra Jansona lekcija "Videi draudzīgas izvēles uzturā. Augi". Lekcijas notiks ik stundu no plkst. 11.00 līdz 15.00.

Rudens ražas svētku izskaņā apmeklētājus priecēs modernā folka duets "Pastakaste". Divu mūziķu Andreja Grimma un Mares P. Ābeles apvienība ar mandolīnu, klasisko ģitāru, dūdām, stabulēm, vargānu, "lūperi", "katedrāli" un citiem skaņu rīkiem atskaņos moderno folku, kurā ieskanēsies gan tuvas, gan tālas danču melodijas.

Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.

Pasaku midzināšana Tērvetes dabas parkā
Sestdien, 14. oktobrī, kad Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē rudens pilnbrieds, norisināsies ikgadējais un parka apmeklētāju vidū iemīļotais aktīvās tūrisma sezona noslēguma pasākums – “Pasakas midzināšana”. Vēl pēdējo reizi šogad parka viesi priežu silā varēs sastapt un atrakciju laukuma brīvdabas estrādē skatīt visus brīnumainā meža pasaku tēlus – Sila raganiņu, čaklo Rūķu saimi, Princesi Zeltīti, Sīkstuļa būdas saimniekus un citus noslēpumainā priežu sila iemītniekus. 

Atrakciju laukuma brīvdabas estrādē plkst. 13.00 būs skatāms muzikāls koncertuzvedums “Lutauša pasaka mežam”. Dejas un teātra spēle, kur atklājas stāsts par Lutauša dzimšanas dienas svinībām, kas ilgušas divus mēnešus. 

Dabas parkā Tērvetē pasaku tēlus varēs sastapt jau no plkst. 12.00. Apciemojiet prieka piebērto Pasaku mežu un rosības bagāto Rūķu sētu, kā arī meža izziņas bagāto rūķu pilsētu Čiekuri! Rūķu sētā piedalies rudens rotu darbnīcā - izdarīgā rūķu saime un amatnieki palīdzēs radīt rudens iedvesmotu skaistumu. Te savas prasmes varēs papildināt gan lieli, gan mazi dabas draugi.

Vairāk informācijas: http://www.mammadaba.lv/tervetes-dabas-parks

KINO BIZE bērnu rīts
15. oktobrī Kino Bize aicina bērnus un vecākus uz Bērnu rītu, kur tiks skatītas animācijas filmas un uzreiz pēc tam darbosies radošās darbnīcas, lai atklātu un iemācītos ko jaunu! Bērnu rīti ir iespēja vecākiem atvilkt elpu pie kādas atspirdzinošas limonādes glāzes, savukārt mazāko skatītāju maņas kā izklaidēsim, tā arī izglītosim, lai pēc pāris gadiem mēs varētu priecāties par visādā ziņā brīnišķīgiem un prātīgiem laba kino cienītājiem. 

Pasākums šoreiz sāksies ar filmas skatīšanos plkst. 11:00. Savukārt pēc seansa plkst. 12:30 turpināsim ar sarunām un spēlēm. 

Animācijas filma "Burvju māja" ir stāsts par pamestu kaķēnu, kurš cenšoties patverties no vētras, iekļūst noslēpumainā savrupmājā pie burvju mākslinieka Lorensa. Tur viņš tiek pie vārda Pērkons un ātri sadraudzējas ar gandrīz visiem mājas jautrajiem iemītniekiem, Lorensa burvju triku palīgiem - dažādiem dzīvnieciņiem un viņa daudzajiem izgudrojumiem.

BURVJU MĀJA
Kinorežisori: Jeremy Degruson, Ben Stassen
Lielbritānija, Francija, Beļģija
2013 I 85 min.
Animācijas filma

Kinoteātris "Kino Bize" atrodas Rīgā, Klusajā centrā Elizabetes ielā 37-2 (ieeja no pagalma).

Vairāk informācijas: www.kinobize.lv

FOTO: Shutterstock.com