Pasākumi ģimenēm ar bērniem marta nogalē un aprīlī

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Kurp doties marta mēneša nogalē un aprīlī kopā ar ģimeni? Ļausim ieskatīties tikai dažos piedāvājumos no visa tā, kas pieejams! Droši aicinām arī jūs mūs informēt par aktuālajiem kultūras pasākumiem, izklaides iespējām, koncertiem jūsu pusē, iesūtot mums ziņu [email protected]!

Ekspozīcija zinātkāres centrā "Zili brīnumi"

Zinātkāres centra "Zili brīnumi" ekspozīcijas mērķis ir interaktīvā un aizraujošā veidā likt uz lietām paraudzīties no cita skatu punkta, parādot gan lieliem, gan maziem, ka ne vienmēr lietas ir tādas, kādas tās izskatās pirmajā mirklī.
20140320111432-85937.jpg

Šķībā istaba, kurā īsākais kļūs garāks, Teslas spole, Bioloģijas stūrītis, Magnētiskais plastilīns un Levitējošais ūdens ir tikai daži no daudzajiem interaktīvajiem eksponātiem. 

Centrs draudzīgā un nepiespiestā veidā cenšas atraisīt lielos un mazos cilvēkos zinātkāri par pasauli, tehnoloģijām un sevi tehnoloģiju pasaulē. Interesanti būs gan pieaugušajiem, gan bērniem. 

Zinātkāres centrs "Zili brīnumi" atrodas 10 minūšu gājiena attālumā no Brīvības pieminekļa -  tirdzniecības centra Galleria Rīga 5.stāvā. 

Grupām virs 10 cilvēkiem ieteicams iepriekš saskaņot apmeklējuma laiku telefoniski +371 28391669.

  • Ieejas maksa EUR 5,69 no cilvēka. 
  • Ģimenes biļete (vecāki, līdz 3 berni) EUR 17,07.

"Karlsons lido...", baleta izrāde

Kurš gan nezina Karlsonu, kas dzīvo uz jumta – vislabāko rotaļu biedru pasaulē? Omulīgais vīriņš ar propelleru uz muguras ir viens no Astridas Lindgrēnes grāmatu pazīstamākajiem varoņiem, kuru iemīļojuši gan bērni, gan pieaugušie. Tagad viņa piedzīvojumi skatāmi arī baleta izrādē!
20140320111627-14740.jpg

Latvijas Nacionālās operas baleta iestudējums ļauj mazajiem skatītājiem izdzīvot visas slavenās Brālīša un Karlsona dēkas – pastaigu pa jumtiem, zagļu ķeršanu, pūcīgās auklītes Bokas jaunkundzes izjokošanu un smalkmaizīšu čiepšanu! Un kā īpašs saldēdiens - grandiozas dzimšanas dienas svinības ar veselām astoņām tortēm un tikai vienu svecīti...

Dzīvespriecīgais, krāsainais uzvedums aizvedīs skatītājus uz pasauli, kur fantāzija saplūst ar īstenību – skursteņslauķi uz pilsētas jumtiem metas jautrā dejā, TV dīvas izkāpj no ekrāna un sarīko krāšņu rēviju, un pat konfektes sāk griezties apburošā valsī... Taču būtībā balets ir par ilgām pēc īsta drauga – tātad stāsts par katru no mums.

Karlsona piedzīvojumus mūzikā ietērpis viņa vārdabrālis – komponists Juris Karlsons. Viņa dinamiskajā, kontrastiem bagātajā mūzikā kā jautrā karuselī savijas spilgti muzikāli raksturojumi ar it kā kaut kur dzirdētu intonāciju alūzijām. Horeogrāfiju izrādei veido Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis, kurš jau radījis vairākus publikas iemīļotus iestudējumus visai ģimenei. Mārtiņa Vilkārša krāsainā scenogrāfija aizvedīs skatītājus uz 70. gadu Stokholmu, bet Ilzes Vītoliņas veidotie tērpi būs kā grezna modes parāde.

Biļetes cena 4.00-30.00 EUR

Spēlēsim operu!

Notikums visai ģimenei! Jūs gaida pārsteidzoša atkalredzēšanās ar iemīļotiem pasaku tēliem no Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes "Leļļu operas". Pasaku varoņi šoreiz ir gatavi ne tikai dziedāt un izdzīvot operas notikumus, bet arī stāstīt, kas ir opera, orķestris, rekvizīti, dekorācijas, kādas balsis ir sastopamas operā, no kā sastāv opera u.c.

20140320111924-48789.jpg

Tikšanās ar pasaku varoņiem  - 6.aprīlī.

Biļetes cena 7.00 EUR

Tropu tauriņu māja

Botāniskais dārzs ir viena no iecienītākajām atpūtas vietām Rīgā – lēnā gaitā var izstaigāt dārza kompakto, tai pat laikā informatīvi piesātināto teritoriju, iepazīties ar augiem no visas pasaules kā arī vienkārši baudīt dabu pašā pilsētas dzīves epicentrā. Šeit atrodama arī Baltijā vienīgā Tropu tauriņu māja ar tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem.
20140320112045-34163.jpg

Botāniskā dārza Tropu tauriņu mājā ikvienam ir iespēja piedzīvot tropu eksotiku: izjust tauriņu spārnu vēdas, augu smaržu un džungļu klimatu. Lielāko tauriņu spārnu atvērums ir salīdzināms ar divām lielām plaukstām.

Interesanti, ka, ne tikai tauriņi ir dažādas krāsas un lieluma, bet arī to kūniņas, daža līdzinās pat dārgakmeņiem. Caur inkubatora logu var vērot arī maģisko tauriņa šķilšanās norisi.

Tauriņu māja ir atvērta visu vasaru, taču jāielāgo, ka tā darba laiks atšķiras no Botāniskā dārza darba laika. 

Biļetes cena - 4,27 EUR

Tauriņu māja apmeklētājiem atvērta

  • maijā, jūnijā, jūlijā, augutā septembrī 11:00-19:00
  • martā, aprīlī un oktobrī 11:00-16:30

Savukārt pats Botāniskais dārzs interesentiem ir atvērts visu gadu. Līdz tam var nokļūt ar 9. un 25.trolejbusu, kā arī 4.tramvaju (Dzirciema pietura).

Pavasaris Rīgas cirkā - Ceturtā dimensija

Starptautiska cirka programma ar profesionāliem cirka māksliniekiem no Krievijas un Eiropas. Akrobāti, gaisa vingrotāji, žonglieri un ekvilibristi, kā arī klauns un dzīvnieku atrakcijas.

20140320112530-62582.jpg

Rīgas Cirks - lieliem un maziem!

LeNeSOna zoodārzs Lielajā Ģildē!

LeNeSOns ir zinātkārs puisēns, kuram interesē mūzika un kurš sapņo kļūt par diriģentu. Viņš piedalās koncertos, lai kopīgi ar bērniem izzinātu visus orķestra noslēpumus.
20140320112722-19522.jpg

Šoreiz  LeNeSOns dodas uz ZOOdārzu. Viņš saka, ka gājiens uz ZOOdārzu ir svētki. Vai tā tas ir arī Tev? Šajā koncertā būs iespēja dzirdēt ne tikai smalkos Zoodārza iemītniekus krāšņajā Kamila Sensānsa Dzīvnieku karnevālā, bet arī paciemoties pie Jura Karlsona un ieraudzīt viņa Lauku svītas savvaļas mājas draugus.

Ieteicams bērniem no 3 līdz 12 gadu vecumam. 

Biļetes cena 5.00-14.00 EUR

Lieldienas Kalnciema kvartālā

Lieldienu pasākumā Kalnciema kvartālā uzstāsies folkloras grupa ar dziesmām, rotaļām un rituālu ciklu, kas saistās ar Lieldienu ticējumu un svinību ieražām.

20140320112914-89661.jpg

Kvartāla teritorijā zemnieki un amatnieki no visas Latvijas tirgos savus darinājumus un lauku labumus Lieldienu galdam, kā arī norisināsies "Lieldienu radošā darbnīca bērniem".

Pasaules cirka diena 2014 - 19.aprīlī

Īpašs pasākums, kas veltīts Pasaules cirka dienai - dienai, kuru atzīmē visā pasaulē! Rīgas Cirkā notiks aizraujošas cirka atrakcijas manēžā, kurās varēs piedalīties ikviens - liels un mazs!
20140320113103-10667.jpg

Būs iespēja apgūt dažādus cirka trikus un jautri pavadīt laiku skanīgas cirka mūzikas fonā. Pēc tam - krāsaina cirka izrāde ar neredzētiem cirka priekšnesumiem.

Avots: LIVERIGA.COM